استفاده از سه روش برای شجاعت و ریسک بالا به سبک ایلان ماسک

۱- بزرگ‌ترین ریسکی که می‌توانید بکنید این است که ریسک  نکنید.

استفاده از سه روش برای شجاعت و ریسک بالا به سبک ایلان ماسک : در دنیایی با میزان بالایی از نااطمینانی، شما تا زمانی قادر به ریسک کردن هستید که به آسانی شکست خورده، به سرعت یادگرفته، و به پیش بروید. ماسک نشان می دهد که شما باید راه های معمول فکر کردن را درهم بریزید تا بتوانید از نو شروع کنید. او به خودش یک فرصت ۱۰۰ روزه داد تا توسط ایجاد بزرگ ترین حوزه باتری در جهان اقدام به تعمیر شبکه برق استرالیای جنوبی کند یا اعلام کرد که این کار به صورت رایگان انجام خواهد شد. برقراری یک ضرب الاجل خود-تحمیلی روشی قوی برای به حرکت درآمدن و کم کردن فاصله بین صحبت تا عمل است. حاضرید امروز چه ایده جدید جسورانه ای را به معرض عمل بگذارید؟

۲- ایلان ماسک و پیشگام شدن در شکست

یکی از معروف‌ترین کتاب‌ها در میان کارآفرینان کتاب اندیشه‌های مارکوس آئریولوس (Marcus Aurelius)، امپراتور رم می باشد. این کتاب اولیه حول و حوش یک ایده متقاعد کننده بنا شده است: “این شما هستید، نه وقایع خارجی که بر ذهنتان قدرت و تسلط دارید. این مساله را دریابید،  و درنتیجه نقطه قوت خود را خواهید یافت”. ایلان ماسک احتمالا باید اولین شخصی باشد که این شعار را در زندگی خود به کار بسته است. داستان او الگویی برای غلبه کردن به موانع، مبارزه برای چیزی که به آن معتقدید ، و تسلیم نشدن است. او اهل یک بنیاد عمیق انسانیت است.

اشتباه کردن مشکلی ندارد. آن (اشتباه کردن) باعث نمی شود که شخص بی ارزشی شوید. او در یک مصاحبه برای ۱۰ متفکر برتر از نظر سی ان ان (CNN) می گوید:” هنگام شروع به تولید تسلا و اسپیس ایکس، در هر دو مورد، من به این فکر کردم که شانس موفقیت کمتر از ۵۰ درصد است…پس به نظر نمی رسید قانع شده باشم که تمام این ها به ثمر خواهد رسید. من فکر کردم، “خوب، احتمالا این کار موثر واقع نخواهد شد، اما ارزش امتحان کردن را دارد زیرا که نتیجه مهم است”.

 

۳- داشتن روحیه کارآفرینی وایکینگی (Viking)

ماسک نه تنها در حرف هایش بلکه در اقداماتش نیز شجاعت به خرج می دهد و ازشکست به روشی نظام مند به عنوان محوری برای پیشروی سریع خود استفاده می کند. او می گوید: “ما نباید از انجام کاری واهمه داشته باشیم. تنهابه این دلیل که میزانی از احتمال شکست خوردن در آن وجود دارد. اگر پدران ما این رویکرد (ترس ازشکست) را اتخاذ کرده بودند، ایالات متحده آمریکا به وجود نمی آمد”.

وارد شدن به دنیای ناشناخته و دربرگرفتن نااطمینانی نیازمند اراده ای قاطع است. جایی که اراده ای قاطع جریان دارد، کارآفرینان سطح بالاتری از امید (اعتماد به نفس مستحکم)، خوش بینی (انتظار وقوع حوادث خوب را داشتن)، سماجت (ایستادگی در راه هدف و به آسانی تسلیم نشدن)، و انعطاف پذیری (توان سازگاری یافتن با موانع و تجدید قوای سریع) را گزارش داده اند.

 

همان طور که وارد سال جدید شده ایم ، شما آماده تدارک چه نوع آینده ای برای خود هستید؟ بستن در و وارد شدن به درون ناشناخته ها همراه با آوردن جسورترین شخصیت خود به مقابله با بزرگ ترین چالش های پیش رویتان کار آسانی نیست. پیشفرض ما این است که در یک محیط آشنا (امن) قرار بگیریم و حتی قبل تلاش (برای موفقیت) پذیرای شکست باشیم. تا به حال چند بار پیش آمده است که در مورد یک رویای زندگیتان فکر کرده باشید و بعد این رویا مانند برفی که زیر نور خورشید ذوب شود از ذهنتان پرکشیده باشد؟ آن را”ناحیه پشیمانی” می گویند. همان طور که ایلان ماسک نشان می دهد شما باید هر روز خودی نشان بدهید، جسور باشید و به یاد داشته باشید که هزینه امتحان کردن هرچیزی در زندگی هیچگاه به اندازه هرگز تجربه نکردن آن دردناک نخواهد بود.

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد.موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.