افرادی که شکست خوردند اما تسلیم نشدند و به موفقیت رسیدند

افرادی که شکست خوردند اما تسلیم نشدند و به موفقیت رسیدند : شاید فکر کنید که آدم های موفق، از اول موفق بوده اند اما اینطور نیست. بسیاری از آنها سختی های زیادی را تحمل کرده و پله های زیادی را پشت سر گذاشتند تا به اوج برسند. پس یادمان نرود که شکست انتهای راه نیست بلکه پلی است به سوی موفقیت های بیشتر. بسیاری از ستاره ها نیز جزو افرادی هستند که راه طولانی را تا ستاره شدن پیموده اند. در این مطلب نام ستاره هایی را برایتان آورده ایم که در زندگی شکست خوردند اما شکست شان راهی به سوی موفقیت شان تمام شد.

آلبرت اینشتین

آلبرت اینشتین تا سن ۴ سالگی قادر به صحبت کردن نبود. معلم او می گفت که نمی توان به انیشتن خیلی امیدوار بود. او چندین بار نیز به خاطر اخلاق بدش از مدرسه اخراج شد اما هیچکدام از اینها مانع از پیشرفت او نشد.
اینشتین موفقیت های زیادی را از آن خود کرد. او جایزه نوبل فیزیک را در سال ۱۹۲۱ برای خدماتش به فیزیک نظری و به خصوص به خاطر کشف قانون اثر فوتوالکتریک دریافت کرد. همچنین به دلیل تأثیرات چشمگیرش، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین فیزیکدانانی شناخته می‌شود که به این جهان پا گذاشته است. در فرهنگ عامه، نام «اینشتین» مترادف هوش زیاد و نابغه می باشد. او اعتقاد دارد که برای رسیدن به موفقیت، اراده و اشتیاق باید فراتر از ترس از شکست باشد.

اپرا وینفری

اپرا وینفری تهیه‌کننده، بازیگر، مجری، خیرخواه، برنده جایزه اسکار و کاندیدای جایزه گلدن گلوب و بفتا و از مشهورترین و مطرح‌ترین مجری های تلویزیونی آمریکا و جهان است.
او ۹ ساله بود که مردی از اقوام به او تجاوز کرد و مدتی بعد هم مورد آزار جنسی دوست مادر و اقوام دیگر قرار گرفت. هر چندکه او از درون رنج می‌برد اما هرگز این مسائل را با کسی در میان نگذاشت. مادرش تصمیم داشت او را به کانون اصلاح و تربیت بفرستد، ولی شانس با اوپرا یار نبود زیرا که ظرفیت مدرسه تکمیل بود. دیگر راهی نبود جز اینکه با پدرش زندگی کند. به همین دلیل در سال ۱۹۷۱ نزد پدرش در نشویل رفت.
او در سال ۱۹۶۷ از خانه گریخت. در سال ۱۹۶۸ در پی آزارهای جنسی در ۱۴ سالگی باردار شد ولی بچه خود را از دست داد و پسری مرده به دنیا آورد. مرگ فرزند برای او ضربه سختی بود ولی با خود عهد کرد که زندگی‌اش را تغییر دهد.
در حال حاضر او یکی از بانفوذترین زنان جهان است. او در مصاحبه هایش به اهمیت شناخت درونی افراد اشاره می کند و می  گوید: «اهدافی را که دنبال می کنیم به مراتب مهمتر از شکست هایی ست که خورده ایم. ما از شکست ها چیزهایی یاد می گیرم که در هیچ پیروزی نمی یابیم. شکست ها ما را بیدار می کنند و به ما می آموزند که زندگی بزرگ تر از تجربه هایی است که داشته ایم.»

والت دیزنی

والت دیزنی یک تاجر، کاریکاتوریست، پویانما، تهیه‌کننده، کارگردان، فیلمنامه‌نویس، کارآفرین و صداپیشه آمریکایی بود. او یکی از چهره‌های سرشناس صنعت انیمیشن آمریکا و سراسر جهان، به عنوان یک نماد بین‌المللی و بشردوست شناخته شده است که به خوبی در طول فعالیت‌هایش درقرن بیستم همگان او را می‌شناسند. والت در دوران جوانی به دلیل خلاق نبودن در محیط کار اخراج شد. سردبیر روزنامه ای که او در آنجا کار می کرد گفت که او هیچ ایده خلاقانه ای ندارد.
اما همین شکست و سرخوردگی او بود که باعث شد ۲۲ آکادمی اوارد را از آن خود کند. او نسبت به آینده اش خوش بین بود. او مدام از اطراف اش الهام می گرفت. به عنوان مثال در دفتر کار او موشی زندگی می کرد که به گفته خود او منبع الهامی برای خلق شخصیت میکی موس بود. او می گوید: «ما باید از شکست های دوران جوانی مان درس بگیریم. من از شکست هایم هراسی نداشتم و هیچوقت آنها را مانعی بر سر راهم نمی دیدم.»

جیم کری

خانواده جیم کری آنقدر فقیر بودند که حتی پول مدرسه فرزندانشان را هم نداشتند. به همین دلیل جیم کری مجبور شد که در سن ۱۵ سالگی دبیرستان را رها کند و برای حمایت خانواده اش، مشغول به کار شود. آنها حتی مجبور شدند که به مدت ۶ ماه در ماشین شان زندگی کنند.
جیم کری حتی در پیدا کردن کار هم به مشکل برخورد اما تمام تلاش خود را به کار گرفت. او در هالیوود مدتی اجراهای کمدی تک نفره را در کلوب‌های شبانه تجربه کرد و آرام‌آرام وارد سینما شد. البته تا یک دهه پس از انجام فعالیت‌های سینمایی نقش مهمی را بدست نیاورد. در اولین فیلم هایش هیچ نشانی از استعدادهای نمایشی خود بروز نداد و در سالهای بعد شاید مهمترین فیلم کارنامه‌اش «پگی سو ازدواج کرد» از فرانسیس فورد کوپولا باشد که نقش حاشیه‌ای را در آن برعهده داشت.
اما به تدریج او توانست نقش های مهمتری را از آن خود کند و توانایی بازیگری خود را به رخ دیگران بکشد. جیم کری در این باره می گوید: «ما می توانیم تمام عمرمان را در حسرت گذشته و شکست هایمان بگذرانیم یا این که پایمان را فراتر از مرزها بگذاریم و به آینده امیدوار باشیم. شاید آنچه تصورش را می کنیم دور از دسترس باشد اما من قول می دهم که همه ما می توانیم.»

استیو جابز

استیو جابز کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل و یکی از چهره‌های پیشرو در صنعت رایانه بود. او در سن ۳۰ سالگی شرکتی که خود موسس اش بود را به دلیل افسردگی رها کرد. اما در مصاحبه ای گفت: «من شکست خوردم اما هنوز هم مورد احترام دیگرانم.
اخراج از شرکت اپل یکی از بهترین اتفاق های زندگی من بود» او کودکی سختی داشت. او حتی نتوانست تحصیلات خود را ادامه دهد تنها بدین دلیل که خانواده اش توان پرداخت هزینه های دانشگاه را نداشتند. استیو در حرف هایش می گفت: «ما باید به یک چیزی ایمان داشته باشیم. این چیز می تواند سرنوشت، کارما، زندگی یا هر چیز دیگر باشد. ما باید به ندای قلب مان گوش دهیم و آن را دنبال کنیم. حتی اگر زندگی به کام مان خوش نیامد، به دنبال راهی برویم که دوستش داریم.»

امینم

امینم به دلیل اعتیاد، فقر و یک خودکشی ناموفق از دبیرستان اخراج شد. او در مورد شعرهایی که می خواند می گوید: «اینها داستان نیستند، اینها زندگی منند.» این ستاره نیز خوشبختی خود را پس از گذراندن تجربه های تلخ به دست آورد. در واقع گذشته او هیزمی شد برای روشن کردن آتش موفقیت های آتی اش. امینم ۱۳ گرمی اوراد را از آن خود کرد و تا به حال بیش از ۹۰ میلیون از آلبوم خود را در سراسر جهان به فروش رسانده است. شاید واقعا شکست او بود که برای دیگران جذابیت داشت و منجر به شهرت آن شد.

.

شرط می بندم بسیاری از موفقیت ها و پیشرفت های زندگی تان وقتی تحقق پیدا کرده که از ته دل عصبانی شدید و به جای انتقام تصمیم گرفته اید قوی تر شوید. صحبت از حسی می کنم که بعد از یک تلخ کامی یا شکست سراغتان می آید، حسی که شما را ترغیب می کند تا به قدری موفق شوید که دیگر حس بازندگی نداشته باشید، حسی که مثلا بعد از شکسته شدن دلتان شما را مصمم می کند تا در کنکور رتبه دورقمی بیاورید یا حسابی لاغر کنید، حسی که ناشی از خشم است، اما آثار مثبتی دارد.

چیزی به نام ژن موفقیت وجود ندارد. باور کنید آدم های موفق اطرافتان جَداندرجَد موفق و مشهور نبوده اند.

بسیاری از مشاهیر در مبارزه با مشکلات شخصی خود بوده که راه مبارزه و پیروزی را آموخته اند. بعضی هایشان هم برای جبران کاستی های شخصیتی راه موفقیت را در پیش گرفته اند.

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد.موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.