افراد موفق چه می کنند؟

افراد موفق چه می کنند؟

فکر نکنید رسیدن به موفقیت تصادفی است و بدون اینکه دست به هیچ کاری بزنید می توانید به قله های موفقیت دست یابید! تمام افراد موفق برای دستیابی به موفقیت زحمت می کشند و از یکسری عادات رفتاری و کارهای نامناسب دست می کشند. در اینجا به ۱۰ روشی که افراد موفق در زندگی خود به کار می برند تا کارآیی شان روز به روز بالاتر برود، اشاره می کنیم:

 1. آنها پا را فراتر از منطقه ی امن زندگی شان می گذارند

حریم امن چیست؟ هر موقعیتی که شما در آن احساس آرامش و راحتی می کنید و می توانید همه ی جوانب را کنترل کنید، منطقه ی امن شماست. افراد موفق پا را از این منطقه بیرون می گذارند و دست به کارهای بزرگ و جدید می‌زنند. وقتی شما در زندگی ریسک نکنید و دست به کارهای بزرگ نزنید، در منطقه ی امن زندگیتان قرار می گیرید، ولی نمی‌توانید به پیشرفت علم در زندگی خود دست یابید. تا وقتی شما قدم در ناشناخته ها نگذارید، افکار و ذهنیاتتان هم راکد می ماند و فرصت رشد پیدا نخواهید کرد.

 1. آنها مهارتهای لازم برای انجام کارشان را فرا می گیرند

با یادگیری علوم و فنون جدید است که شما می توانید در زندگی خود به پیشرفت برسید. افراد موفق به دانسته های خود اکتفا نمی کنند و مرتب در حال یادگیری فنون جدیدتر هستند. اگر ما به دانش قبلی خود بسنده کنیم، مهارتمان نیز در همان اندازه می ماند. با این حساب انتظار پیشرفت، دور از ذهن می شود. یکی از اصول مهم دستیابی به موفقیت، داشتن دانش و اطلاعات کافی در زمینه ی کاری مان است. پس در هر کاری مشغول کار  هستید، مهارتتان را در آن زمینه بالا ببرید.

 1. آنها نظر دیگران را می پرسند

 افراد موفق در هنگام تصمیم گیریهای سخت، از افراد با تجربه و ماهر راهنمای می گیرند. برخی افراد ضعیف فکر می‌کنند با پرسیدن و راهنمایی طلبیدن کم می آورند و احساس حقارت می کنند. این طرز فکر باعث می شود افکار و دانسته های آنها محدود بماند و سال ها طول بکشد تا آنها به راه حل مناسب برای کارهایشان دست یابند.

 1. خود را درگیر مسائل جزئی و پیش و پا افتاده نمی کنند

وقتی ما مشغول انجام کارهایمان هستیم، احتمال اینکه حواسمان پرت مسائل کوجک و بی اهمیت بشود، خیلی زیاد است. در این صورت، ما دیگر نمی توانیم دید کلی و حساب شده ای نسبت به هدف اصلی مان داشته باشیم. به نوعی به دنبال فرعیات می رویم و از اصل قضیه دور می شویم.

افراد موفق به خوبی این مسئله را درک کرده اند. آنها تمام مشکلات پیش آمده را مثل قطعات پازل می دانند و با کنار هم قرار دادن آن قطعات در کل مشکل را حل می کنند.

 1. آنها چند کار را با هم انجام نمی دهند

وقتی شما چند کار را با هم انجام می دهید، کارآیی تان کمتر می شود و دیگر نمی توانید به خوبی به کار اصلی تان برسید.. افراد موفق وقتی برای خودشان هدفی را انتخاب می کنند، تمام توجه و تمرکزشان را بر روی کار مورد نظرشان می گذارند. به قول معروف با یک دست چند هندوانه بر نمی دارند!

 1. با خودشان صادق هستند

آسان ترین کار این است که انسان به خودش دروغ بگوید و تمام تقصیرها را به دیگران نسبت دهد. افراد موفق به خوبی می دانند که در زندگی فردی و اجتماعی خود با مشکلات بسیاری مواجه هستند. در این صورت به جای مقصر دانستن دیگران، خودشان مسئولیت اشتباه خود را به گردن می گیرند و در پی رفع آن برمی آیند.

به همین دلیل است که کارایی افراد موفق همیشه بالاتر از افراد معمولی است!

 1. آنها منتظر نتیجه ی کار نمی مانند

گرفتن نتیجه کار بسیار مهم است. همه دوست دارند نتایج کارهایشان خوب باشد و خستگی از تنشان بیرون برود. اما همیشه نمی توان خیلی زود شاهد نتیجه ی کارمان باشیم. اگر تمام تمرکزمان را بر روی نتیجه ی کار بگذاریم به نوعی دچار استرس و اضطراب می شویم و به طور ناخودآگاه، کارایی مان کمتر می شود. افراد موفق تمام تلاش خود را بر روی انجام کار می گذارند، نه بر روی نتایج کار.

 1.  آنها دنباله رو نیستند، رهبرند

انسان ها دو نوع هستند: دنباله رو و رهبر. معمولا افراد موفق به جای اینکه دنباله رو دیگران باشند، رهبران خوبی هستند. آنها شانسی و به طور تصادفی موفق نشده اند. آنان برای تمام موفقیت هایی که کسب کرده اند، زحمت کشیده اند. اگر دو مسیر وجود داشته باشد، یکی خلوت و دیگری شلوغ، غالبا افراد موفق راه خلوت تر را انتخاب می کنند و با خلاقیت خود، تفاوت ایجاد می کنند و به زودی با موفقیت خود در نظر دیگران مشخص می شوند.

 

 1. به گذشته ی خود کاری ندارند

ما نمی توانیم به عقب برگردیم و گذشته ی خود را تغییر دهیم. اما می توانیم از شکست ها و مشکلات خود درس بگیریم و برای بهبود وضیت خود از آنها استفاده کنیم. پس به گذشته ی خود نچسبید و از سختی ها و مشکلات به عنوان دستاویزی برای در جازدن و حرکت کردن به سمت جلو استفاده نکنید!

 1. با افراد منفی نگر رفت و آمد نمی کنند

وجود افراد منفی در زندگی بسیار مخرب است و مانع حرکت شما به سمت جلو می شود. شما نمی توانید انتظار پیشرفت داشته باشید، اما مرتب با دوستان بدبین و منفی نگر معاشرت کنید. افراد موفق به جلو نگاه می کنند و با اقدامات جسورانه دست به کارها بزرگ می زنند. آنها هیچ وقت اجازه نمی دهند افراد کوته فکر مانع رشد و بالندگی آنان شود.

در تک تک شما قدرتی وجود دارد که با شناسایی آن می توانید به اوج قله های موفقیت دست یابید. کافیست رمز و رازهای آن را کشف کنید تا به زودی شاهد خوشبختی و منفعت در زندگی خود باشید.

 مطالب مرتبط :

يك ديدگاه

 1. parisa دی ۳۰, ۱۳۹۶ در ۱۱:۰۷ ب.ظ - پاسخ دادن

  با درود
  فوق العاده کاربردی و چراغ راه بود
  سپاسگزارم.

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد.موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.