برنامه ریزی برای موفقیت شغلی

ذهن انسان مثل یک کامپیوتر است؛
اگر میخواهید موفقیت های بزرگ بدست آورید باید برنامه ای برای اجرای آن به ذهن بدهید… چیزی که ما در این مقاله میخواهیم به شما معرفی کنیم، برنامه ریزی مجدد ذهن برای موفقیت های بزرگ است !

برنامه ریزی روزانه خیلی وقت گیر نیست.

اختصاص تنها بیست تا سی دقیقه زمان به برنامه ریزی روزانه به شما اجازه میدهد که روی اهداف شغلیتان تمرکز کنید و به خود برای روز پیش رویتان انرژی دهید. همینطور صرف این زمان برای سازمند کردن خودتان در ابتدای صبح، در طول روز برایتان زمان میخرد.

هدف اختصاص زمان یه برنامه ریزی روزانه

زمان برنامه ریزی روزانه ی شما، فرصتتان برای کارهای زیر است:
– بازنگری بر پیشرفتتان در اهداف شغلی خاصی که تعیین کرده اید
– مشخص کردن دستور کار روزتان
– اولویت بندی وظایفتان در روز
سر و سامان دادن روزتان و دانستن این که بر رسیدن به اهداف شغلیتان که برای خود مشخص کرده اید تمرکز دارید به شما آن حس “امروز از دنده ی راست بیدار شدم” را خواهد داد.

برای خودتان منبع الهام بیابید.

برای بهره بردن حتی بیشتر از زمان برنامه ریزی تان، وقتی را به انگیزه گرفتن اختصاص دهید. برای مثال من دوست دارم که هر روز مطالعه کنم و روی نقل قولی از فردی موفق تامل کنم. این کار به من انگیزه ی مثبتی نسبت به روزی که در پیش رو دارم می دهد.
چه چیزی شما را تحت تاثیر قرار میدهد؟ بعضی ها دوست دارند به یک تصویر یا یک اثر هنری نگاه کنند، یک متن کوتاه مذهبی بخوانند یا به یک قطعه ی موسیقی گوش دهند.

نکات برنامه ریزی روزانه

زمان برنامه‌ریزی روزانه ی شما باید بدون مزاحمت باشد. در این محدوده زمانی تماس های تلفنی را پاسخ ندهید و یا برنامه ریزی کاریتان را در مکانی انجام ندهید که افراد دیگر آنجا پرسه می زنند.
هنگام تعیین کردن دستور کار روزانه تان مشکل ترین وظایفتان را در پر بازده ترین زمان کاریتان بگنجانید.
برای مثال اگر فرد سحرخیزی هستید، هر کار خلاقانه ای که باید انجام دهید را به جای زمانبندی در اواخر ظهر که انرژی ذهنی کمی دارید ،برای صبح برنامه ریزی کنید.

یک راه سریع برای اولویت بندی، برجسته کردن سه یا چهار وظیفه ی مهم است که در طول روز باید انجام شوند. ضرورتی ندارد که وظایف را وسواسانه مرتب کرد تا متوجه شد که چه چیز آن روز از اهمیت بیشتری برخوردار است.
در مقابل وسوسه ی نمره دادن به خودتان در اجرای برنامه های کاری روزانه تان بایستید . اگر به تمام کارهای لیست شده ی آن روز نرسیدید، به این معنی نیست که شکست خورده اید. این فقط به معنی آن است که به تمام کارهایتان نرسیده اید.

تمرین در خانه : برنامه ریزی روزانه

این هفته هر روزتان را با یک فعالیت برنامه ریزی روزانه شروع کنید.
با پیدا کردن چیزی که به شما انگیزه میدهد آمادگی ایجاد کنید؛ حالا میخواهد یک تقویم فکاهی باشد یا مجموعه ای از نقل قول ها. جوری برنامه ریزی کنید که برایتان مزاحمت ایجاد نشود.
در هر فعالیت برنامه ریزی روزانه، اهدافتان را بازنگری کنید، به چگونگی تلاش برای دستیابی به آن هدف در آن روز فکر کنید، دستور کار روزانه تان را معین کنید و فعالیت های روزانه تان را اولویت بندی کنید.  زمان برنامه ریزی روزانه ی خود را با هر چیزی که انتخاب کردید تا انگیزه دهنده باشد به پایان برسانید.
تمرکز تجدید شده و دریافت انرژیتان از فعالیت برنامه‌ریزی روزانه، شما را به شروعی موفق در هر روز خواهد رساند.

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد.موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.