بهانه ممنوع ! بهانه هایی که مانع موفقیت شما میشود

بهانه ممنوع ! بهانه هایی که مانع موفقیت شما میشود : حتما برای شماهم پیش آمده است که اهدافی را برای خود تعیین میکنید اما با گذر زمان آن را به تعویق انداخته و در آخر انجام نمیدهید و از هدف خود دست میکشید.

معمولا بروز چنین اتفاقاتی در میان افراد بسیار رایج است. زمانی که در مورد ترس فکر می کنید متوجه می شوید که این موضوع بسیار خسته کننده است. اما به شیوه کلیدی در زندگی ظاهر می شود و می تواند بیشتر جوانب آن را تحت تاثیر خود قرار دهد.

من هنوز آماده نیستم:

این مورد رایج ترین بهانه ای است که برای شروع یا ادامه کار می آوریم. ما در برابر تغییراتی که می تواند زندگیمان را به سمت جلو هدایت کند مقاومت می کنیم. تقریبا هیچ کس در زندگی خود برای برداشتن قدم بعدی احساس آمادگی نمی کند. در برخی از افراد تمایل به رسیدن به اهداف بسیار بیشتر از رنج و زحمت تغییر است. برای اینکه کاری را آغاز کنید نیاز نیست منتظر آماده شدن خود بمانید. اگر از درون احساس می کنید تمایل به انجام کاری دارید به آن توجه نمایید. هر چقدر تمایل شما برای انجام کاری بیشتر باشد و بیشتر از قبل بر روی آن اصرار بورزید آماده تر هستید.

 

به اندازه کافی در انجام این کار خوب نیستم:

 

بیشتر ماها فکر می کنیم که قدرت و توانایی انجام کاری را نداریم و نمی توانیم آن را به خوبی انجام دهیم. این احساس در ما وجود دارد اما بدین معنا نیست که چنین احساسی حقیقی است. محققان و دانشمندان بر این باورند که این احساس واقعی است اما حقیقت ندارد. این موضوع بدین معناست که افکار ما می تواند برایمان واقعی به نظر برسد اما لزوما مجبور نیسیتم از افکار خود پیروی کنیم. به همین خاطر است که کتاب های زیادی در این زمینه نوشته شده و به ما یادآوری می کند که قدرت شخصی مان برای انتخاب عمدی و آگاهانه افکار بسیار زیاد است و می توانیم در مورد افکاری که به ذهنمان خطور می کند تصمیم بگیریم.

اما من نیاز دارم..

این موضوع نیز در میان افراد رایج است. چنین مواردی نمی تواند مانع واقعی برای رسیدن به اهداف باشد. به عنوان مثال یکی از مشتریان من قصد داشت به لس آنجلس سفر کند اما بر این باور بود که اندام خوبی برای زندگی در این مکان ندارد. ما هیچ قانونی را در این زمینه نداریم که گفته باشد افرادی با وزن بالا یا پایین نمی توانند به این منطقه سفر کنند. بعد از بررسی‌های فراوان به این نتیجه رسیدیم که مقاومت این فرد در برابر رویایش برای حضور در صنعتسرگرمی مانع از مهاجرتش می شود. بعد از اینکه متوجه شد برای رفتن به این سفر باید همه چیز را رها کند بلیتی را رزور کرد.

 

من زمانی اینکار را انجام خواهم داد که..

 

بیشتر ماها به دنبال زمان و موقعیت جادویی برای شروع کارهای خود در زندگی هستیم. برای رژیم گرفتن به دنبال شنبه هفته‌ی بعد می گردیم و برای آغاز کسب وکار خود به دنبال موقعیت مناسب هستیم. اما به خاطر داشته باشید چنین موقعیتی هرگز فرا نمی رسد. من به شما اطمینان می دهم که در زندگی هیچ زمان جادویی برای شروع کارها وجود ندارد. همه چیز به تصمیم خودِ شما بستگی دارد. اینکه چنین روز جادویی چه زمانی است به شما بستگی خواهد داشت. همین امروز کار خود را شروع کنید.

بله اما..

هیچ فردی در خانواده، دفتر کار و در میان دوستان خسته کننده تر از افرادی که عذ و بهانه این چنینی می آورند نیست. ما اخیرا در برنامه های کاری خود گردهمایی را داشتیم که در آن هر فردی چالش خود را بیان می کرد و دیگران پیشنهاداتی را برای رفع مشکل بیان می کردند. در گروه ما، فردی وجود داشت که همین عذر و بهانه را برای ایده های خود بیان می کرد. او اصلا گوش نمی داد. این فرد ایده‌های ناب دیگران را نادیده می گرفت و قبل از صحبت کردن آن ها را به سکوت وا می داشت. اگر شما نیز چنین عذر و بهانه هایی داشته باشید نمی توانید در زندگی خود پیشرفت کنید. همین امروز دست به کار شوید و چنین بهانه‌هایی را برای همیشه کنار بگذارید. منتظر فردا نباشید.

 

 

❋ پادکست مرتبط : پادکست بهترین لحظه برای شروع

توسط |۱۳۹۷-۵-۹ ۱۶:۳۵:۱۶ +۰۰:۰۰فروردین ۱۵ام, ۱۳۹۷|رشد فردی, شیوه های موفقیت, قوانین موفقیت, مثبت اندیشی, موفقیت|۲ نظر

۲ نظر

 1. pary_venus64 فروردین ۱۷, ۱۳۹۷ در ۹:۵۷ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام دوست عزیز
  این ترس رو من هم داشتم
  کافی هست یک سرچی در اینترنت انجام بدهید و ببنید کسانی که افراد موفق حوزه شما در دنیا چه مهارتهایی دارند وخودتون رو قانع کنید که با کسب اون مهارتها بدون قیاس با اشخاص دیگر به موفقیت خواهید رسید،رمز موفقیت در دنیای کسب و کاراین هست که هرروز بایستی یک قدم بالاتر از خودتون باشید وگرنه روزانه ممکنه هزاران نفر با سابقه و تجربه بیشتر از شما وارد این صنف بشوند و این طوری شما همواره با ترس از شکست ،شکست رو فقط جذب می کنید.
  در ثانی وقتی شما دنیال عشق و علاقه و در واقع استعداد خودتون برید وقتی روی موضوع متمرکز میشید مدت زمان کمتری طول میکشه تا به تخصص و در نهایت خلاقیت برسید نسبت به کسانی که شاید صرفا جهت کسب پول و تجربه سالیان طولانی در اون صنف مشغول به کار هستند.
  پس با توجه به این نکات نترسید و با ایمان و پشتکار و تمرکز روی خودتون و علاقه و هدفتون به راهتون ادامه بدهید.بهترین ها منتظرتون هست شک نکنید.

  شاد و موفق باشید.

 2. Sare فروردین ۱۵, ۱۳۹۷ در ۱۰:۴۹ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام آقای محمدی عزیز ودوستان خوبم
  می خواستم بگم من کارم راشروع کردم و پیشنهاد کارهم گرفتم و بااین ترس که نمی تونم از پسش بربیام روبه رو میشم و باورم هم اینه که چون من درسش را نخوندم و مدرکش را ندارم(طراحی لوگو) نمی تونم مثل اونهایی که درسشو خوندن حرفه ای کار کنم واین ترس و این باور مخرب چاشنی کار کردنم میشه وباعث میشه که کارم را مشتری نپسنده.
  دوستان ممنون میشم اگه تجربه دارید راهنماییم کنید که چه باوری جایگزین این باور کنم و چطوربااین ترس روبه روبشم؟!

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد.موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.