توصیه های بیل گیتس برای موفق شدن و پولدار شدن

توصیه های بیل گیتس برای موفق شدن و پولدار شدن : بیل گیتس موسس شرکت مایکروسافت به چند دلیل ثروتمند ترین مرد جهان است. او با قرار دادن یک کامپیوتر بر روی هر میز انقلابی در جهان ایجاد کرد. طبق گزارش فوربس، گیتس در حال حاضر ۸۱٫۵ میلیارد دلار سرمایه دارد. در ادامه به گفته های او درباره پول اشاره می کنیم

 

۱-برای آموزش خود سرمایه گذاری کنید.

صبر کنید، مگر گیتس از دانشگاه هاروارد اخراج نشده بود؟ بله، او اخراج شد. اما در جلسه “از من هر چیزی می خواهید بپرسید” پایگاه Reddit در سال ۲۰۱۴ فردی از او پرسید، ” بهترین توصیه مالی شخصی شما به کسانی که کمتر از ۱۰۰ هزار دلار در سال درآمد دارند چیست؟ ” او پاسخ داد: ” بر روی آموزش خود سرمایه گذاری کنید”.

بر اساس دفتر آمار کل (BLS) وزارت کار آمریکا، افراد ۲۵ ساله و بالاتر که دارای مدرک کارشناسی هستند تقریباً ۵۹٫۶ درصد بیشتر از کسانی که مدرک دیپلم دبیرستان دارند درآمد کسب می کنند. اما شما می تواند با یک آموزش دانشگاهی دستمزدهای بالاتری دریافت کنید
بیل گیتس در یک سخنرانی در جشن فارغ التحصیلی دانشگاه هاروارد در سال ۲۰۰۷ به دوران تحصیل خود در این دانشگاه اشاره کرد:

(چیزی که من بیش از همه درباره هاروارد به خاطر می آورم این است که من در آن زمان انرژی و هوش زیادی داشتم. این می توانست هیجان انگیز، هراس انگیز و حتی برخی اوقات دلسرد کننده باشد، اما همیشه چالش برانگیز بود. آن یک مزیت شگفت انگیز بود – و اگرچه من زود آن را ترک کردم، اما سال های حضورم در هاروارد من و دوست های من و ایده هایی که بر روی آنها کار می کردم را تغییر داده بود)

 

۲-پیشرفت خود را بسنجید

گیتس در بیانیه سالیانه خود برای بنیاد بیل و ملیندا گیتس در سال ۲۰۱۳ درباره کتاب در حال مطالعه خود با عنوان ” قدرتمندترین ایده در جهان ” می نویسد، با وجود این که این کتاب درباره اختراع موتور بخار است، اما گیتس درس مهمی از آن گرفته است.
او می نویسد، ” … در سال های گذشته من بار ها و بارها پی برده ام که سنجش و ارزیابی تا چه اندازه در بهبود شرایط انسان مهم است. شما می توانید به پیشرفت شگفت انگیزی دست یابید اگر یک هدف مشخص تعیین کنید و شاخصی پیدا کنید که پیشرفت را به سمت آن هدف هدایت کند. …”
این ممکن است یک نصیحت ابتدایی به نظر برسد، اما او می گوید از این که به ندرت از آن پیروی می شود شگفت زده است و تصحیح کردن آن چقدر سخت است. اگر شما صاحب تجارتی هستید و یا اگر فقط می خواهید خودتان را رشد دهید، به برنامه هایی توجه کنید که در تعیین اهداف و پیگیری آنها به شما کمک می کنند. حتی یک فهرست ساده از اهداف نوشته شده بر روی یک کاغذ می تواند در آغاز حرکت به سمت دستیابی به اهداف به شما کمک کند.

 

 ۳-“نه ” گفتن را یاد بگیرید

مهم نیست چقدر جاه طلب هستید، یک روز فقط ۲۴ ساعت است. و اغلب، تفاوت بین افراد موفق و ناموفق در چگونگی سرمایه گذاری آنها بر روی این ساعت ها است.
ثروتمند ترین مرد جهان در نشست خود با دانشجویان هاروارد جمله دوست خود وارن بافت به خود را تکرار کرد: ” شما باید در نه گفتن ماهر باشید.”
گیتس گفت که این توصیه یکی از بهترین نصیحت هایی بوده که او تا آن زمان شنیده است. او توضیح داد که نه گفتن به شما اجازه می دهد تا بر روی چیزهایی تمرکز کنید که تفاوت واقعی ایجاد می کنند. این نوع تفکر با مفهوم کلی ” big rocks” دکتر استفان کاوِی هماهنگی دارد، آن یک استراتژی مدیریت زمان است که به شما در شناسایی و اولویت گذاری مهم ترین بخش های یک روز شما کمک می کند.

 

۴-خوشبین باشید

گیتس در یک جشن فارغ التحصیلی در دانشگاه استنفورد در سال ۲۰۱۴ می گوید، ” خوشبینی اغلب به عنوان امید غلط رد می شود، اما ناامیدی غلط هم وجود دارد.” اگرچه او و همسرش ملیندا، که او را بر روی صحنه همراهی می کرد، در حال صحبت درباره فقر و بیماری بودند، اما این جمله می تواند در زندگی شما نیز مورد استفاده قرار گیرد.
در این سخنرانی، بیل به طور مفصل درباره اعتقاد خود به خوشبینی و نقش مهم آن در حل مشکلات صحبت کرد. خوشبینی  و در معنای گسترده تر شادی، می تواند تاثیر مثبتی در محیط کار شما داشته باشد.
تحقیق سال ۲۰۱۴ دانشگاه Warwick پی برد که شادی می تواند باعث افزایش ۱۲ درصدی سازنده بودن و نوآوری در مردم شود. شان آچور، کارشناس ارشد شادی و موفقیت، در یک ویدئو در سایت Ted Talk می گوید که شادی می تواند سازنده بودن را به مردم القاء کند. بنابراین به جای این که اجازه دهیم فشارها و استرس های کاری بر روی شما سنگینی کنند، بر روی چیزهایی سرمایه گذاری کنید که شما را شاد می کنند، این می تواند زندگی شما را ساده تر کند.

 

۵-نسبت به موفقیت خود تفکر انتقادی داشته باشید

گیتس در کتاب ” راه پیش رو” در سال ۱۹۹۵ می نویسد که شکست اغلب بیش از حرکت در موفقیت به شما آموزش می دهد. علاوه بر این، موفقیت می تواند خطرناک باشد، اگر اجازه دهید تا آن در مغز شما نفوذ کند.
او می نویسد، ” موفقیت معلم خیلی بدی است. به طوری که افراد باهوش را اغوا می کند که شما نباید شکست بخورید. ”
او در ادامه اضافه می کند ” چیزی که امروز یک طرح تجاری بی نقص یا جدیدترین فناوری به نظر می رسد، می تواند به زودی به چیزی قدیمی تبدیل شود همانند دستگاه های پخش نوار ۸ تِرَک، تلویزیون های دارای لامپ تصویر یا کامپیوترهای بزرگ. من شاهد تکامل همه این موارد بوده ام.” بنابراین، در نوآوری ریسک کنید، سرمایه گذاری های دارای تضمین ناکافی را انجام دهید و کارهای دیگر.

 

۶-از منتقدان خود استقبال کنید

گیتس در کتاب خود با عنوان ” تجارت با سرعت تفکر” در سال ۱۹۹۹ درباره اهمیت بازخورد منفی سخن گفته است. او می گوید که پذیرفتن منتقدان نه فقط برای یادگیری بلکه برای یافتن راه حل هایی برای مشکلات ایجاد شده اهمیت دارد
به حرف مشتریان خود گوش کنید و انتقادات آنها را به عنوان فرصتی برای تبدیل شکست های خود به رشد واقعی مورد انتظار آنها در نظر بگیرید، او اضافه می کند که،  شما باید شکایت های مشتریان را بیشتر از مسائل مالی شرکت بررسی و ارزیابی کنید.”
تمایل به برآورده کردن نیازهای مشتریان به مایکروسافت کمک کرد تا در بخش رو به رشد فناوری پیشرفت داشته باشد. در طول این چند سال این شرکت تلاش کرده تا برتر باشد یا لااقل در بین برترین ها قرار گیرد. این موضوع مایکروسافت را قادر کرده تا در فناوری هایی مانند(HoloLens) خود سرمایه گذاری کند، به یک قدرت برتر در صنعت بازی تبدیل شود و به صنعت گوشی های موبایل وارد شود.

 مطالب مرتبط :

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد.موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.