جذب ثروت واقعی :

جذب ثروت واقعی : از نظر بعضی مردم ثروت یعنی چند صد میلیارد، از نظر بعضی دیگر ثروت یعنی چند صد میلیون؛
و بعضی دیگر ثروت را فقط مقدار پولی که نیازهای اصلی زندگی شان را برطرف کند، میدانند و یک دسته از مردم هم هستند که ثروت را کلا چیزی جدا از مادیات میدانند مثلِ خانواده، دوستان و …

خب کاملا طبیعی است به تعداد آدم های روی کره زمین میتوان ثروت را تعریف کرد، اما در این میان بعضی افراد هستند که دیدگاهشان و تعریفی که از ثروت دارند فوق العاده جذاب و قابل تامل است.

یکی از این افراد رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki) یک مولتی میلیاردر و نویسنده کتاب مشهور و پرفروش پدر پولدار، پدر فقیر (Rich Dad, Poor Dad) است.

رابرت کیوساکی پس از موفقیت چشمگیرش با کتاب اولش که توسط هیچ انتشاراتی مورد قبول جهت چاپ واقع نشد اما بعدا خودش مجور شد انتشارات خودش را راه اندازی کند تا کتابش را به چاپ برساند، در آخرین کتابش با نامِ شانس دوم : برای پول تان، زندگی تان و این دنیا (Second Chance : For Your Money, Your life, and Our World)  یکی از ماندگارترین سطرهای دنیای مالی را نوشته.
رابرت کیوساکی در کتاب جدیدش ثروت را به طرز عجیب و قابل درک و تطبیق را دنیا واقعی اینطور می نویسد :

“ثروت یعنی، شما اگر کار نکنید تا کی میتونید دوام بیاورید…“

او این تعریف را از یک تئوریسین به نام باکی فالر (Bucky Fuller) الهام گرفته که میگوید : ثروت یعنی بتوانید قابلیت دوام آوردن به مدت X روز دیگر…
و البته، رابرت کیوساکی ادامه میدهد : “ثروت نسبت مستقیمی با قدرت دارد، شما اگر از امروز کار نکنید، تا چند وقت میتوانید به همین روالی که دارید، زندگی کنید؟”

رابرت کوساکی، مردی که ارزش خالص دارایی اش را ۸۰$ میلیون دلار تخمین زده اند، یکی از حامیان کارآفرینی است که معتقد است شما به حقوق کارمندی، حتی اگر حقوق تان بیشتر از کارمندان دیگر باشد هرگز نخواهید توانست ثروتمند شوید.

شاید جالب باشد اگر بدانید رابرت کیوساکی و همسرش هر دو در سن ۴۷ و ۳۷ سالگی بازنشته شدند و بعد از بازنشستگی مشغول تدریس اصول ثروتمند شدن و تفریح و مسافرت و سرمایه گذاری شدند.

مواردی که می‌تواند برای ما به همراه پول ثروت هم بیاورد.

۱) ثروت بیرون از ما نیست.

بسیاری از ما انسانها وقتی در شرایط قرار میگیریم و دنیا ما را در خود حل می کند فراموش می کنیم که ما منحصر به فرد هستیم و قرار نیست ما هم از روش دیگران به اهدافمون برسیم.

هر کدام از ما انسانها معجزاتی در خودمان داریم که اگر آن معجزات ناب و گرانبها را پیدا کنیم برای همیشه برکت و ثروت وارد زندگی ما خواهد شد. پس گام اول خودشناسی است. شما زمانی که خودتان را بهتر می‌شناسید هزینه و انرژی کمتری صرف خواهید کرد  برای موفق شدن و ثروت ساختن.

۲) ما فقط باید کار درست را انجام بدهیم.

تا زمانی که به دنبال پول باشیم، پول از ما فرار میکند. ما فقط باید با توجه به توانایی هایی که داریم و تاثیراتی که می توانیم بر دنیا بگذاریم طبق برنامه ای که میریزیم کار درست را در زمان و مکان مناسب انجام دهیم. ثروت خودش در زندگی ما جاری خواهد شد.

۳) هر کاری را با عشق انجام بدهیم.

کیفیت زندگی ما به میزان کیفی که ما در هنگام انجام دادن کارهایمان میکند باز میگردد. هر چقدر که عشق بدهیم، چندین برابر دریافت خواهیم کرد. یک نکته ریزی هم اینجا وجود دارد که باید اشاره کنیم.

یکی از تفاوت های انسان های موفق و کسانی که موفق نمی‌شوند در این است که انسانهای نا‌موفق فقط کارهایی که دوست دارند را انجام میدهند ولی افراد موفق کارهایی را هم که دوست ندارند ولی در جهت رسیدن به اهدافشان است با عشق انجام می‌دهند.

۴) هیچ کس به تنهایی نمی تواند ثروتمند بشود.

برای اینکه بتوانیم به قله های بلند صعود کنیم باید ابتدا دل های انسانهای دیگر را فتح کنیم. زمانی که دل دیگران را فتح می کنیم از ما خرید می‌کنند، به ما کمک می‌کنند، ما را تبلیغ می‌کنند و هر کاری که از دستشان بر می‌آید برای ما انجام می‌دهند.

۵) شما برای کسب ثروت هیچ چیز کم ندارید.

خودتان را با دیگران مقایسه نکنید، تا زمانی که فکر کنیم دیگران از ما جلوتر هستند و ما مانده ایم و نمی توانیم به آنها برسیم هر روز انرژی مان تحلیل می‌رود. بنابراین هر جا هستید و در حال انجام هر کاری هستید شما قادر به توانمندتر شدن هستید. پس برای آموزش خودتان وقت و انرژی زیادی صرف کنید.

۶) ثروت ساختنی است.

کسانی ثروتمندان واقعی هستند که وقتی کل پول آنها را ازشان بگیریم، بعد از مدت زمان کوتاهی به همان نقطه باز می‌گردند. پس به دنبال پولدار شدن های یک دفعه ای نباشید. ما باید هر روز بهتر بشویم تا ثروت وارد زندگی ما بشود. این ثروت واقعی و ماندگار است.

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد. موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.