داستان سه زندگی متفاوت ( بخش دوم )

داستان سه زندگی متفاوت ( بخش دوم ) : آیا برای ثروتمند شدن باید سالها تلاش کرد؟
آیا تمام افراد ثروتمند تمام عمرشان را برای این موقعیت داده اند؟
اگر بخواهم ثروتمند شوم باید از تمام تفریحاتم اجتناب کنم؟

دسته دوم: افرادی با ذهنیت سخت کوش و ثروتمند

بعد از اینکه در مورد افرادی با ذهنیت فقیر تحقیق کردم و وجه مشترک خودم با آنها را فهمیدم و دیدم که چه نتایج جالبی با آنها دارم شروع به تغییر باور هایم کردم و با تغییرات باورهایم کم کم فرکانس هایم عوض شد و جهان اطرافم هم شروع به تغییر کرد. روزها و ماه های اول با تغییراتی که می دیدم بسیار امیدوار و خوشحال شده بودم و با تمام توان تلاش میکردم ولی کم کم احساس کردم موفقیت را دارم در ازای دادن جانم بدست می آورم! هر روز ِ من شده بود کار های سنگین و سخت که باید انجامش میدادم و از استراحت خبری نبود. با اینکه موقعیتهای بسیاری را داشتم درامدم رو به تغییرات اساسی و بیشتری بود باز هم انگار چیزی در وجود من کم بود و آن ، کمیِ وقت برای خودم بود که هیچوقت نداشتم. درست مثال شخصی که خود را مجبور کرده است کار کند تا زندگی خوبی را برای زمان پیری اش بسازد و فقط بخواهد در سن و سال بالا دست از کار بکشد.

با اینکه انگیزه زیاد داشتم ولی کم کم رو به افول می رفتم تا اینکه یکروز بخاطر کار زیاد، توان بدنی ام جواب نداد و بشدت مریض شدم و بعد از آن با کمک دارو و قرص سرپا بودم و داشتم به روز مرگی خودم که همان کار با شدت بالا بود می پرداختم. بالاخره قرص و دارو هم اثرش را ازدست داد و باز به نقطه شروع برگشتم و این جمله را بی اختیار به زبانم آوردم: یه موقعی پول نداشتم ولی وقت داشتم ولی حالا پول دارم ولی استفاده ای از پولم ندارم! در سن ۶۰ سالگی چه لذتی میخواهم از پولم ببرم؟ با گفتن این جمله عمیقا به فکر فرو رفتم و با خود اندیشیدم که چرا باید این اتفاقات برایم اینگونه بیفتند؟ یعنی تمام افراد دنیا در سن بالا به ثروت می رسند؟
نا امیدانه با کامپیوترم در اینترنت شروع به سرچ ثروتمند ترین افراد جوان دنیا کردم و ناگهان با دیدن افرادی موفق مانند ” مارک زاکربرگ ” که سن و سالشان از من کمتر بود حیرت زده شدم. افرادی که مانند من از صفر شروع کرده بودند ولی کاری متفاوت انجام داده بودند که توانسته بودند نتایجی به این حیرت انگیزی بگیرند.
تصمیم گرفتم باز در باورهای افرادی که سخت کار می کنند تحقیق کنم تا بدانم چه باورهای مخربی این افراد دارند که باعث می شود دیر به ثروت برسند.
• شکست مقدمه پیروزی است
یکی از باور های مخربی که این دسته از افراد دارند این است که برای رسیدن به موفقیت باید حتما شکست خورد و موفقیت چیزی نیست جز از یک شکست به شکست دیگر رفتن. افرادی که با سختی پول بدست می آورند تماما این باور را در ذهن و خود همراه دارند. آنها قبل از شروع هرکاری این موضوع را مرور می کنند که احتمال شکست وجود دارد و برای شکست های احتمالی برنامه ریزی می کنند و به نظر شما با وجود چنین باوری چه چیزی نصیبشان می شود ؟

این باور به وضوح در افرادی که ثروتشان را سخت بدست می آورند دیده ام که مصرانه اعتقاد دارند باید شکست خورد تا موفق شد و برای حرفشان هم دلایل و افراد بسیاری را مثال می زنند که ثابت کنند حرفشان درست است و البته که درست است. آنها مطابق رفتار الگوهایشان عمل می کنند و تعجبی ندارد که مانند آنها هم نتیجه بگیرند چون این قانون کائنات است که جهان به افکار انسان پاسخ می دهد.

• بدون رنج موفقیت ارزشی ندارد
از باورهای اشتباه این دسته از افراد این است که اعتقاد دارند موفقیت را باید سخت بدست آورد تا با ارزش شود، موفقیتی که ساده بدست بیاید اصلا ارزشی ندارد. باوری بسیار مخرب که باعث شده است افراد زیادی بخاطر ترسیدن از سختی های مسیر موفقیت شروع به حرکت نکنند چون فکر می کنند برای موفقیت باید سالهای زیادی تلاش کرد و در پیری به ثروت رسید پس تصمیم می گیرند با همان روزی کم زندگی خود را داشته باشند ولی از جوانیشان لذت ببرند.
این باور یکی از باورهایی بود که بسیار برایم تکرار می کردند. کسانی که روزی این حرف ها را به من می زدند از سر دلسوزی این موضوع را به من می گفتند چون فکر میکردند راه درست را به من نشان می دهند درحالی که راه درست صرفا راه سخت و زجر آور نیست، بلکه راهی است که انسان را با توجه به توانایی هایش و به ساده ترین و درست ترین شکل در مدت زمانی منطقی و مشخص بخواهد به خواسته هایش برساند.

• برای موفق شدن باید از تمام زندگی ات بزنی
موفقیت بها دارد و بهای آن هم به این سادگی نیست، من از ده سالگی کار کردم تا توانستم در پنجاه سالگی به این درامد برسم! موفقیت فقط در چهل سالگی اتفاق می افتد چون فقط آن زمان است که انسان از خامی در می آید و پخته می شود. این ها جملاتی بود که بعضا از افراد موفق و سخت کوش می شنیدم و من باورم شده بود که باید از تمام زندگی ام بزنم و فقط
مانند ماشین کار کنم تا بلکه روزی به ثروت برسم و صد البته باید منتظر هرگونه شکستی باشم و با موفقیتهای کوچک خوشحال نشوم که شکست های بزرگتر انتظارم را میکشد.

به جرات می گویم این باور های مخرب جزو باور هایی بودند که تمام بیشتر وقت و انرژی ام را اتلاف کرد و باعث شد زمان زیادی را از دست بدهم، در حالی که این قاعده اشتباه بود و الان که دارم این جملات را مینویسم آینده بسیار روشنی را بدون تحمل و فشار و شکست های پی در پی در پیش رو دارم و کارهایم را هم می توانم بسادگی و با برنامه ریزی منظم مدیریت کنم تا به خواسته هایم برسم.
و بسیار باورهای اشتباه دیگر که نتایجشان تبدیل شدن به یک ماشین بدون روح شدن بود و کسی که عمری را کار می کند تا بتواند چند صباحی را در نعمت به سر کند درحالی که بعید می دانم این اتفاق هم می افتاد چون طبق آن چیزی که در این دسته از افراد دیدم هرچیزی که جمع کرده بودند را مجبور بودند خرج خود کنند تا بتوانند به وضعیت قبلی برگردند و جالب اینجا بود که هرگز هم نمی توانستند قدرت بدنی و سلامتی قبلشان را بدست آورند.
با فهمیدن اشتباهات این دست تغییرات باورهایم را شروع کردم و به سراغ دسته بعدی که افراد اصطلاحا ” خوش شانس ” هستند، رفتم تا ببینم آنها چکار میکنند که در زندگی پول بدنبالشان می آید.

پی نوشت:
در مورد باورهای مخرب ” افرادی با ذهنیت سخت کوش و ثروتمند ” در محصول فرکانس کامل توضیح داده ام.

علیرضا محمدی

مطالب مرتبط :

۳ نظر

 1. elenayekta8 مهر ۲۶, ۱۳۹۶ در ۹:۲۹ ب.ظ - پاسخ دادن

  مطالب خیلی واقعی بود…قسمت باید زحمت زیادی برای موفقیت کشید….هنوز تو ذهن من هست…..جالبه وقتی خوندم با خودم گفتم واقعا چرا موفیقت باید دنبال سال ها زحمت زیاد باشه….استاد خیلی قشنگ بود

 2. شادان حبیب وطن مهر ۲۱, ۱۳۹۶ در ۸:۳۰ ب.ظ - پاسخ دادن

  باسلام و خسته نباشید.استاد خیلی برام جالبه…شاید بیش از یکسال هست که بنده دنبال پاسخ دادن به سوالاتم بودم که راجب همین مسائل که واقعا چه الگویی درسته برای یک زندگی موفق …و تماما چیزهایی که رو که فرمودید لمس کردم و جالب ترینش اینجاست که بنده هم خیلی با افرادی که بنظر موفق میرسیدن در خانواده و یا اشنایان صحبت کردم…افراد دسته ی دوم چنان من رو ناامید کردن که حس میکردم واقعا پس راهی وجود نداره…مثلا: آقا من ۲۰سال توی بدترین نقطه ی کشور توی گرما و سرما جون کندم.ادم باید کلی زحمت بکشه…مگه به همین راحتیه و …! یعنی ادم رو به یک جایی میرسونن که ادم میگه پس اصلا دیگه راهی نداره و تقدیر من همینه و رفتن توی دل فرکانس های منفی و …! خیلی متشکرم که واقعا مقاله ها و سخنرانی های شما یک شعار نیست بلکه قابل لمس و درک.
  ارادتمندم.

 3. hasan.kiyan111 مهر ۱۷, ۱۳۹۶ در ۴:۴۸ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام و خدا قوت خدمت تیم پرانرژی دنیای ثروت
  تشکر میکنم از شما بخاطر مطالب نابی که در اختیار ما قرار میدهید.از اموزشهای استاد محمدی خیلی زیاد استفاده کردم و ایمان دارم با رعایت و اجرای این اموزه ها میتونم دنیای پر از ثروت رو برای خودم رقم بزنم

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد.موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.