داستان موفقیتهای ایلان ماسک(بخش اول)

داستان موفقیتهای ایلان ماسک(بخش اول) : آیا برای موفقیت باید الگور مناسبی داشته باشیم؟
چطور می توانیم موفقیت انسانهای مختلف را الگوی خود قرار دهیم؟
یکی از بزرگترین مسائلی که در طول مسیر موفقیت هر کسی که می خواهد زندگی اش را تغییر دهد به آن بر می خورد این می باشد که در طول مسیر ممکن است به دلایل مختلف اتفاقاتی بوجود می آید که سرعت حرکت را کم کند و بعضا هدفمان را به چالش بکشد. افراد معمولا در این زمانها یا با واکنش های احسای وضع را بدتر می کنند و یا با پشتوانه تجربه، مدیریت اتفاقات را بدست می گیرند و آنها را بسرعت حل می کنند. واقعیتی که دسته سوم افراد موفق ( در بخش مقالات-داستان ۳ زندگی متفاوت را مطالعه کنید ) به خوبی آن را انجام می دهند.

شما برای موفقیت می توانید یکی از این دو راه را انتخاب کنید:
۱- تجربه های افراد موفق را تجربه کنید.
۲- از تجربه های افراد موفق استفاده کنید.

به جرات می گویم که من هر دو راه را امتحان کرده و هیچ راهی را سریعتر و امنتر از استفاده ” تجربه افراد موفق” ندیده ام. با انجام این کار قوه تحلیل و درک شما را بالا می رود و شمامی توانید در شرایط مشابهی که برایتان اتفاق می افتد تصمیمات درستی را بگیرید تا به سرمنزل مقصود سریع تر و ساده تر برسید.
ایلان ماسک متولد ۱۹۷۱ آفریقای جنوبی، مهندس، مخترع و شخص نامی تجارت در صنایع پیشرفته آمریکایی و یکی از افرادی است که عزم راسخ او در دنیا مثال زدنی می باشد. مادر اینجا به بخشی از موفقیته و داستان تاسیس شرکتهای مختلفش می پردازیم تا انگیزه و دلیلی روشن برای افرادی باشد که میخواهند در سن کم و دست خالی به موفقیت های بالا برسند:

• دوران کودکی تا جوانی

ایلان ماسک در ۲۸ ژوئن سال ۱۹۷۱ در پرتوریای آفریقای جنوبی به دنیا آمد. او فرزند ارشد یک خانوادهٔ ۵ نفره بود. پدر او ارول ماسک متولد آفریقای جنوبی و بزرگ شدهٔ انگلیس ویک مهندس بود و مادر او کانادایی – انگلیسی او به نام Maye Musk متخصص رژیم غذایی و مدل بود. ایلان دوران کودکی خود را در آفریقای جنوبی سپری کرد و زمانی که۱۰ ساله بود که پدر و مادر او از یکدیگر جدا شدند و اغلب اوقات را با پدرش در آفریقای جنوبی زندگی می‌کرد. تا اینکه در ۱۰ سالگی اولین کامپیوتر شخصی خود، Commodore VIC-20 را خرید و به برنامه‌نویسی علاقه‌مند شد و به تنهایی این مهارت را آموخت.
در سن ۱۲ سالگی با فروش بازی کامپیوتری Blastar که شخصاً آن را طراحی کرده بود، ۵۰۰ دلار به دست آورد بعد از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان تصمیم گرفت که بدون حمایت خانواده به ایالات متحده مهاجرت کرده و خانه را ترک کند. در سال ۱۹۸۹ از طریق بستگان مادرش به کانادا نقل مکان می کند و بعد از اینکه حق شهروندی کانادا را به دست می آورد به Montreal می رود و در سن ۱۹ سالگی در دانشگاه کوئینز در کینگستون، انتاریو پذیرفته می شود.
ایلان ماسک به مدت دو سال در انتاریو مشغول تحصیل بود و پس از آن، در نهایت در سال ۱۹۹۲ پس از دریافت بورس تحصیلی از دانشگاه پنسیلوانیا توانست مدرک کارشناسی را در رشتهٔ فیزیک به دست آورد اما سال بعد تصمیم گرفت که در مدرسهٔ وارتون دانشگاه پنسیلوانیا مدرک کارشناسی در رشتهٔ علوم اقتصادی را نیز به دست آورد.

 مطالب مرتبط :

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد.موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.