داستان موفقیتهای ایلان ماسک (بخش دوم)

داستان موفقیتهای ایلان ماسک (بخش دوم) :

• زندگی حرفه‌ای

ایلان ماسک در سال ۱۹۹۵ به همراه برادرش کیمبال ماسک، شرکت نرم‌افزاری زیپ۲ را تأسیس کرد و یک «راهنمای شهری» برای صنعت انتشارات روزنامه را توسعه و به بازار ارائه داد و کامپک پروژه زیپ۲ را با قیمت ۳۰۷$ میلیون دلار به وسیله سهام در سال ۱۹۹۹ خرید که ۷٪ که کل قرار داد را به او دادند، مبلغی نزدیک به ۲۲$ میلیون دلار .
پی پال و X.com
در مارس ۱۹۹۹، ماسک پی‌پال(x.com) را به عنوان یک سرویس‌دهنده مالی و یک شرکت پرداخت ایمیلی تأسیس کرد که یک سال بعد شرکت با «کانفینیتی» ادغام شده و منجر به ایجاد یک شرکت تابعه به نام پی‌پال شد و در اکتبر ۲۰۰۲، ای‌بی با ۱٬۵$ میلیاد دلار به وسیله سهام پی‌پال را خرید که ۱۶۵$ میلیون دلار از مبلغ کل قرارداد باز به الان ماسک رسید.
اسپیس‌اکس

در ژوئن ۲۰۰۲، ماسک سومین شرکت خود را در زمینه فناوری‌های اکتشاف فضایی با نام اسپیس‌اکس تأسیس کرد و خودش مدیرعامل اجرایی و مدیر فناوری بخش هاوتورن شرکت شد. اسپیس‌اکس توسعه دهنده و تولیدکننده وسایل نقلیه فضایی با تمرکز بر پیشرفت فناوری موشکی است. او در مارس سال ۲۰۰۶، ایلان ماسک بیش از ۱۰۰ میلیون دلار بر روی اسپیس اکس سرمایه‌گذاری کرد تا ایدهٔ طراحی راکت و سفینه‌های فضایی قابل استفادهٔ مجدد را برای اولین بار در دنیا عنوان کند، کاری که تا به آن روز کسی موفق به انجامش نشده بود، چون هر موشکی که به فضا فرستاده می شد به دلایلی مانند سوخت و طراحی موشک بعد از انجام ماموریتش نمی توانست به زمین برگردد و ماسک می خواست این ایده محال را به واقعیت تبدیل کند.
محدودهٔ قیمت هر راکت از ۱۵ میلیون دلار در فدراسیون روسیه تا ۶۵ میلیون دلار

در آمریکا بود و این قیمت‌ها برای یک کارآفرین بیش از حد بالا به نظر می‌رسیدند. او محاسبه کرد که هزینهٔ تمام قطعات مورد نیاز برای ساخت یک راکت تنها ۲ درصد قیمت راکت در ایالات متحده بود واین موضوع او را خشمگین کرد.
ماسک مطمئن بود که هزینه‌های ایجاد و راه اندازی راکت و سفینه‌های فضایی را می‌تواند تا ۱۰ برابر کاهش دهد پس برای این موضوع اول از همه او به بازنگری در هدف از پرواز فضائی نیاز داشت. کار بر روی اسپیس اکس در سال ۲۰۰۲ بر روی سیستم راکت فالکون ۱ که طرح اولیه بود شروع شد. ساخت این راکت تقریباً ۴ سال طول کشید و برای طراحی آن صدها میلیون دلار از سرمایه‌گذاری‌های شخصی مصرف شد.
در سالهای ۲۰۰۶–۲۰۰۸ سه پرواز اول این راکت با شکست همراه بود و هزینه های سنگینی را برای ماسک به همراه داشت ولی این کارافرین رویایی داشت که باید انجام می شد پس او از شکست ها به عنوان تجربه استفاده کرد و بلاخره در ۲۸ سپتامبر سال ۲۰۰۸، چهارمین تلاش فالکون ۱ در نهایت نتیجه داد و او مزد ایمان به رویاهاش را گرفت تا کاری را انجام بدهد که از نظر متخصصان غیر ممکن بود او بعد از موفقیت از طریق توییتر دربارهٔ فرود عمودی نرم این راکت در اقیانوس خبر داد و این مورد می‌تواند نویدی برای فرود موفق در دریا در آب و هوایی غیر طوفانی باشد. بنا به گفتهٔ این کارآفرین موفق، در بازهٔ بین ۱۰ تا ۲۰ سال آینده، هر داستان علمی تخیلی به واقعیت می‌پیوندد. ناسا با این دستاورد تحت تأثیر قرار گرفت و با این شرکت یک قرارداد ۱٫۶ میلیارد دلاری برای پرواز فضانوردان آمریکایی از مدار زمین امضا کردند. ناسا هم اکنون برای پرواز ۱۲ محموله با استفاده از فضاپیمای رباتیک دراگون (Dragon) و راکت فالکون ۹ که مربوط به شرکت اسپیس ایکس است برنامه‌ریزی هایش را انجام می دهد.
این پایان ماجرا نبود چون در اکتبر سال ۲۰۱۲، اسپیس اکس چندین نمونه از موتورهای راکت را آن هم بدون هیچ حمایتی از سوی دولت توسعه داد. اسپیس اکس در حال حاضر در طراحی فرایند حمل ونقل برای مهاجرت به مریخ هستند و همچنین مهندسین ماسک، به منظور حمل افراد از زمین به مریخ در حال کار بر روی موتورهای نواورانه‌ای از راکت ها و سفینهٔ فضایی می باشند. زندگی باورنکردنی ایلان ماسک به خودی خود یک مثال فوق‌العاده از مردی است که رؤیای کودکی خود، فتح فضا، را به واقعیت تبدیل کرده است. اسکان بشر در مریخ به لطف نوآوری‌های اسپیس اکس در صنعت فضایی به زودی به واقعیت تبدیل می‌شود.

مطالب مرتبط :

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد.موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.