داستان موفقیتهای ناپلئون هیل (بخش دوم)

داستان موفقیتهای ناپلئون هیل (بخش دوم) : قانون موفقیت ناپلئون هیل
می‌ گویند سال ۱۹۶۹ هنگامی که خبرنگار نیوزویک در مصاحبه‌ ای از او خواست که درباره آرزوهایش سخن بگوید درجواب گفت: زمانی که مرد جوانی بودم، آرزو داشتم نویسنده شوم و برای رسیدن به این‌ آرزو می‌ دانستم باید در کاربرد کلمات خبره شوم، اما چون پسر فقیری بودم و قادر به تحصیل در دانشگاه نبودم از درس محروم شدم.
دوستانم توصیه می‌ کردند از آرزوهایم بگذرم و به کار در معدن بپردازم، اما عشق به نوشتن در من وجود داشت و سرانجام با قدرت باور و تلاش شبانه‌ روزی توانستم به آرزویم برسم و در کنار کار به نوشتن نیز بپردازم. اکنون آرزویی ندارم زیرا به اهدافم دست یافته‌ ام.

نحوه رسیدن ناپلئون به اهدافش
وقتی خبرنگار نیوزویک از وی پرسید که چگونه به اهدافش رسید گفت: برای موفقیت یک ویژگی هست که فرد باید آن را داشته باشد و آن مشخص بودن هدف است. فرد باید بداند چه می‌ خواهد و برای رسیدن به خواسته‌ اش پافشاری کند.
از سوی دیگر یک روش عالی برای موفقیت در کار این است که افکارتان را روی کاغذ بیاورید. فقط ۳ درصد از مردم هدف‌ های مشخص دارند و آنها را روی کاغذ می‌ آورند. این افراد در مقایسه با افرادی که از نظر میزان تحصیلات و توانایی برابر یا بهتر از آنها هستند اما به هر دلیلی هرگز وقت خود را صرف روی کاغذ آوردن هدف‌ های خود نکرده‌ اند ۵ تا ۱۰ برابر بیشتر کارایی دارند .من برای رسیدن به اهدافم تنبلی را کنار گذ

اشتم و با اعتماد‌به نفس جلو رفتم و به خواسته‌ ام رسیدم و توصیه‌‌ ام به همه مردم این است که اعتماد به نفس خود را تقویت کنند، به آرزوها و اهداف خود ایمان داشته باشند و ارزش قائل شوند.

باور کنید راه دیگری جز ثروتمند شدن ندارید
ناپلئون هیل در کتاب خود به نام بیندیشید و ثروتمند شوید می‌ گوید: هر جا نیروی تصمیم باشد راهی گشوده می‌ شود. اگر انسان‌ ها پای عقیده خود بایستند و پشتکار داشته باشند خواسته آنها به وسواسی دائمی تبدیل می‌ شود و پیروز می‌ شود. فرصت در حیاط خلوت شما کمین کرده است اما گاه بد می‌ آورید و گاه موقتا شکست می‌ خورید به همین دلیل خیلی وقت‌ ها نمی‌ توانید فرصت خوب را تشخیص دهید. ضمیر ناخودآگاه برای موفقیت و شکست مساوی عمل می‌ کند. اگر اندیشه کسب ثروت با هدفی معین و اشتیاق فراوان ترکیب شود راه ثروتمند شدن را به شما نشان می‌ دهد.
به اعتقاد هیل یکی از علت‌ های شکست این است که در برخورد با مشکلات متوقف می‌ شویم و دست‌ از تلاش برمی‌ داریم. ثروت با یک حالت ذهنی آغاز می‌ شود و موفقیت از آن کسانی است که ذهنیت موفق دارند. آنچه را مغز انسان تصور و باور کند به آن می‌ رسد. نمی‌ توانید به ثروت زیاد برسید مگر اینکه در سر اشتیاق فراوان داشته باشید.

بنویسید چقدر پول می‌خواهید

هیل اعتقاد دارد برای موفق شدن اول باید بدانی در چه‌چیزی می‌خواهی موفق شوی و از کجا می‌خواهی به کجا برسی. داشتن هدف مهم‌ترین شاه کلید موفقیت است. فرد باید بداند چه می‌خواهد و برای رسیدن به خواسته‌اش پافشاری کند. اگر می‌خواهید پولدار شوید باید بدانید که چه مقدار پول می‌خواهید و سقف ثروتمند شدن برای شما چیست. شما برای پولدار شدن باید ابتدا از کار خود شروع کنید و در کارتان به موفقیت برسید. از سوی دیگر، یک روش عالی برای موفقیت در کار این است که افکارتان را روی کاغذ بیاورید. فقط ۳ درصد از مردم هدف‌های مشخص دارند و آن‌ها را روی کاغذ می‌آورند. این افراد در مقایسه با افرادی که از نظر میزان تحصیلات و توانایی برابر یا بهتر از آن‌ها هستند اما به هر دلیلی هرگز وقت خود را صرف روی کاغذ آوردن هدف‌های خود نکرده‌اند، ۵ تا ۱۰ برابر بیشتر کارایی دارند. هیل می‌گوید، تنبلی را باید کنار گذاشت و من برای رسیدن به اهدافم تنبلی را کنار گذاشتم و با اعتماد ‌به نفس جلو رفتم و به خواسته‌ام رسیدم و توصیه‌‌ام به همه مردم این است که اعتماد به نفس خود را تقویت کنند، به آرزوها و اهداف خود ایمان داشته باشند و برای آن‌ها ارزش قائل شوند.

جمله ای ناب برای موفقیت
یک فرمانده موفق قایق‌ ها و کشتی‌ ها را آتش زد و به سربازان گفت: پشت‌ سرتان را نگاه کنید کشتی‌ ها سوخته‌‌ اند و راه برگشت ندارید. آن‌ وقت آنها پیروز شدند.
در سال ۱۹۸۸ یعنی ۶۰ سال بعد بنیاد ناپلئون هیل اصول مهم موفقیت در زندگی که در آن کتاب مطرح شده بود را دوباره مورد آزمایش قرار داد و به این نتیجه رسید که در این اصول بعد از گذشت ۶ دهه هیچ تغییری صورت نگرفته است.
ناپلئون هیل در سال ۱۹۲۰ طی تحقیقات خود بر موضوع ضمیر ناخودآگاه انسان مطالعات عمیقی انجام داد. وی همچنین درباره تلاش معتقد است، بی‌ تردید تلاش در رفتار و اعمال انسان برای دستیابی به موفقیت بسیار موثر است، اما اگر شخص تلاشگر فاقد روحیه مثبت باشد آنطور که باید به هدف خود نمی رسد. وی همچنین در تحقیقات خود پی برد که چینی‌ ها درباره تهدید و فرصت جمله‌ ای دارند با این مضمون که “چیزی به نام تهدید و شکست وجود ندارد بلکه همه آن‌چه هست فرصت است”.
به اعتقاد ناپلئون هیل، هارمونی یعنی اینکه افراد تمام تضادها و تعارض میان خود را برای رسیدن به یک نتیجه یکسان کنار بگذارند.

مرگ او
ناپلئون که در دوران کودکی حسرت یک بشقاب غذا را می‌کشید، در اواخر عمر به یکی از ثروتمندان جهان تبدیل شد. وی در هشتم نوامبر سال ۱۹۷۰، در جنوب «کارولینا» و در حالی که مشغول نوشتن کتاب «تو می‌توانی کار کنی و معجزه ببینی» بود، چشم از جهان فرو بست.

امیدوارم با درسهایی از زندگی این فرد بسیار نامی و موفق گفته شد، چراغی روشن در مسیر دنیای ثروت برایتان فراهم شده باشد.
علیرضا محمدی

 مطالب مرتبط :

۴ نظر

 1. moezfaride بهمن ۱۹, ۱۳۹۶ در ۴:۰۷ ق.ظ - پاسخ دادن

  ممنونم عالی بود
  ؟
  بک سوال دارم چطور بفهمیم اون چیزی ک دوس داریم بهش برسیم هدف واقعی هست یا فقط یک خواسته که در کوتاه مدت جذبت میکنه

  • علیرضا محمدی بهمن ۱۹, ۱۳۹۶ در ۹:۵۸ ق.ظ - پاسخ دادن

   درود بر شما
   هدف یکسری مشخصات کلی دارد که در مقاله SMART در باره آن صحبت شده است. اما یک نکاتی بسیار مهمتر است که مکمل این مقاله می باشد و آن این است:
   * که آیا هدف شما بخشی از رسالت شماست؟
   * آیا هدف شما صرفا یک هدف است یا یک هوس؟
   * و سوالاتی دیگر که مشخص کننده هدف شما ( در دوره جامع روند خلق رویاها صحبت شده است )

   در نگاه اول تفاوت میان هدف و هوس قائل نشدن برای بسیاری مسئله ای پیش پا افتاده به نظر می رسد در حالی که همین تفاوت دقیقا سرنوشت و کیفیت زندگی یک انسان را تعیین کحرده و مشخص می نماید که در ثروت و نعمت زندگی می کند یا خیر!
   تفاوت میان هدف و هوس می تواند به شما کمک کند تا کیفیت زندگی خود را هر آنگونه که می خواهید بسازید و این کاری است که تمام انسانهای موفق و ثروتمند رعایت می کنند.

 2. zahraa.moazzenii مهر ۲۷, ۱۳۹۶ در ۳:۵۸ ب.ظ - پاسخ دادن

  درودبراستاد محمدی وهمراهان
  وهدفمندبودن ونوشتن اهداف وخواسته ها ومیزان ثروت وپشتکار داشتن وبااعتماد ب نفس بودن وکوتاه نیامدن دربرابر مشکلات وپافشاری بر خواسته ودنبال کردن علائق
  راهی ست برای رسیدن به موفقیت
  وچه خوب که بتونیم همانند این مرد بزرگ نام نیک از خود بجا بذاریم وجوری زندگی کنیم که نبودمون مشخص باشه
  سپاسگذارم استاد
  زندگی نامه جالب وآموزند ه ای بود

 3. elenayekta8 مهر ۲۶, ۱۳۹۶ در ۶:۵۴ ب.ظ - پاسخ دادن

  عالی بود….عالی…ممنون آقای محمدی …

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد.موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.