در مسیر موفقیت توقف ممنوع

تا رسیدن به هدف توقف ممنوع.

آنتونی رابینز در کتابش نوشته بود برای موفقیت لازم است ابتدا هدف انتخاب کنید و سپس تمام تلاشتان را به کار بگیرید تا به موفقیت برسید. سپس خودش سوالی پرسیده بود که اگر موفق نشویم چه؟ در ادامه توضیح داد که باید بیشتر تلاش کنید و باز هم میپرسد که اگر با وجود تلاش‌هایمان باز موفق نشدیم چه؟ و در ادامه گفت باید بیشتر تلاش کنید. چند بار این سوال را مطرح می‌کند و در جواب آن هم می‌گوید آنقدر باید تلاش کنید تا به هدفتان برسید، یعنی تا رسیدن به هدف توقف ممنوع .

 

هر فردی در کارش به گونه متفاوت عمل می‌کند. عده‌ای کارآمد و زبده هستند، تعداد اندکی توقف ناپذیرند.

افراد توقف‌ناپذیر،افرادی هستند که به فکر رقابت با دیگران نیستند،اما نحوه عملکردشان دیگران را وادار به رقابت با خود می کنند. در واقع رقابت اصلی آنها با خودشان است.

 

 • به جای فکر کردن عمل کنید

فقط فکر کردن کافی نیست،باید عمل کرد. به خودتان اطمینان داشته باشید و کاری را که می دانید باید انجام گیرد را با هماهنگی احساساتتان به انجام برسانید. نگذارید تنبلی و ضعف به سراغتان بیاید،بیش از پیش برای رسیدن به هدفتان مسمم باشید و دست به کار شوید. به توانایی های خود ایمان داشته باشید.

به گفته‌ اپرا وینفری: تصمیمات درست حاصل غریزه و نیروی درونی فرد است. و تصمیمات نادرست در نتیجه نادیده گرفتن ندای درونی می باشد.

 

 • به کم راضی نشوید

حتی بعد از رسیدن به هدف هم راضی نمی شوید،زیرا آنچه برای شما اهمیت دارد تنها رسیدن به هدف نیست.

مسئله صعود شماست، اینکه تا چه مسافتی قادر هستید طی کنید. این خصلت تمامی انسانهاست که روحیه ای سیری ناپذیر دارند. این موجب ناسپاسی شما نمی گردد. زیرا شما در قبال هر چیزی که در زندگی دارید متواضع هستید و این مانع تنبلی و غرور شما می‌شود.

 

 • بر امورتان تسلط  داشته باشید

اغلب افراد به مادیات و فاکتورهای بیرونی وابستگی زیادی دارند ولی شما باید به گونه ای رفتار کنید که به تمامی فعالیت های خودتان بر نوع خوردن، مقدار زمانی که صرف می کنید و یا چه مدتی در یک وضعیت مشخص می‌مانید، مسلط باشید.

این که چون قادرید کاری را انجام دهید، داشتن توانایی یک عمل یا فکر کردن درباره ی آن ، به مفهوم انجام دادن آن کار نیست.

در واقع وقتی کاری را انجام می‌دهید به این دلیل است که خواسته خودتان بوده نه بر اثر اجبار. بنابراین برای انجام کارها به ندای درونتان گوش کنید.

 

 • خودتان را فریب ندهید

با اینکه آمار نشان می دهد که ۷ درصد کارمندان آمریکایی از شغل خود ناراضی هستند، ولی فقط یک نفر از سه نفره آمریکا عنوان کرده که توقف ناپذیر بودن، شاد بودن و راسخ بودنشان باعث خلاصی آنها از چیزهایی که در زندگی از آن متنفر بوده اند، شده است.

بر اساس قوانین خودتان و برای زندگی کنید و عزت نفس خود را حفظ کنید. اگر چیزی در زندگیتان درست نیست، آن را تغییر دهید. تغییر دادن و دوری کردن از وضعیتی که باعث ناراحتی شما میشود ساده ترین و بزرگترین لطفی است که میتوانید در حق خودتان انجام دهید.

 

 • از تحت فشار بودن فرار نکنید

اکثریت افراد قادر به تحمل فشار کمی هستند، اما زمانی که آنان را به حال خود می گذارید از تحت فشار بودن فرار می‌کنند و تنها در پی استراحت هستند.

این کار برای شما ممنوع است. سعی نکنید از فشار فرار کنید، در عوض به طور مداوم آن را بیشتر کرده، زیرا این کار موجب افزایش هوشیاری و استقامت شما می‌شود. هر چقدر فشار های موجود را بیشتر تحمل کنید راحت تر میتوانید مسیر پر پیچ و خم روبرویتان را طی کنید.

 

 • از شکست نترسید

اکثر افراد سعی می‌کنند نزدیک زمین بمانند تا امنیتشان حفظ شود و تا در صورتی که سقوط کردند آسیبی به آنها نرسد.

ولی اگر اوج گرفتن و سختی را به جان نخرید، هرگز نمیتوانید لذت پرواز را تجربه کنید. در واقع برای شما، نباید هیچ محدودیتی وجود داشته باشد.

همه چیز در ذهن شما شکل می‌گیرد. اگر چیزی غلط است و اگر شکست بخورید، می توانید دوباره به راهتان ادامه دهید.از شکست نترسید.شکست به معنی پایان راه نیست.

 

 • همیشه در حال یادگیری باشید

آدمهای معمولی تنها خودشان را سرگرم می‌کنند ولی آدم های موفق و فوق العاده در پی آموزش و یادگیری هستند.

این روز ها که رغبت افراد به سمت علم و کتاب کمترو کمتر میشود شما باید ان شخصی باشید که نسبت به افزایش آگاهی خود سیری ناپذیر است.

اگر قصد دارید به موفق ترین فرد در حیطه کاری تان تبدیل شوید، باید همیشه در حال یادگیری باشید. باید سطح دانش و مهارت های خود را ارتقا دهید.

زیرا آنچه به شما قدرت می بخشد آمادگی همیشگی شماست. هیچ کس دیگری هزینه آنچه که شما می خواهید را پرداخت نمی‌کند.

 

 • تنها به موفقیت اکتفا نکنید

اغلب افراد به موفق شدن قانع می شوند. ولی اگر شما راسخ باشید، این موفقیت تنها باعث افزایش فشار کاری شما می شود، بنابراین به مجرد رسیدن به یک هدف، تمرکز خودتان را روی چالش های بعدی بگذارید. موفقیت در اولین هدف را وسیله ای برای رسیدن به موفقیت های بعدی بدانید. اگر توانستید به چیزی که یک روز برایتان دست نیافتنی بود برسید پس حتما رسیدن به هدف های بزرگ تر برای شما آسان تر از چیزی است که فکر میکنید.

 

 • نگذارید موفقیت‌ ها شما را نابود کنند

بیشتر افراد توانایی کنترل یک موفقیت یا امتیاز ویژه را ندارند و این باعث نابودی آنها می‌شود. در واقع این افراد به محض به دست آوردن خواسته خود، بسیاری از کارهایی که موجب موفقیت آنها شده است را انجام نمی دهند.

ولی در مورد شما، این اتفاق نباید بیفتد و شما همیشه باید با توجه به ندای درونتان تلاشتان را بیشتر کنید.

تنها یک موفقیت نیست، موفقیت های بعدی هم در راه است. هیچ شروع و پایانی برای موفقیت نیست مگر آنکه زنده نباشید.

 

 • در صورت اشتباه، مسئولیت آن را قبول کنید

در صورت انجام کار اشتباهی بدون اینکه خود را سرزنش کنید یا فریب دهید فقط آن را به عنوان یک حقیقت سخت بپذیرید و مسئولیتش را قبول کنید. زیرا فقط با مسئولیت پذیری بالاست که قادرید کنترل و آزادی کامل را حفظ کنید. بدنبال بهانه نگردید و اشتباهاتتان را به گردن دیگران نیندازید، زیرا در اخر این شمایید که مرتکب آن اشتباه شده است پس باید آنرا بپذیرید.

 

 • ببخشید ، اما فراموش نکنید

از لازمات توقف ناپذیر بودن حمل نکردن افکار و احساسات غیر ضروری است. بر اساس آن شما می بایست فورا کسی را که در مورد شما خطایی انجام داده را ببخشید ولی بخشش به معنای فراموش کردن نیست و همچنین به معنی اجبار به ادامه کار با فرد یا افراد خطا کننده نیز نمیباشد. باید افکار اضافی را از خود دور کنید یکی از مقوله هایی که باعث درگیری افکار میشود اشتباهاتی است که دیگران در حق شما انجام میدهند . این اتفاقات باعث بهم پیچیدگی افکار شما میشود که باید با بخشش، آن موضوعات را از ذهنتان خارج کنید.

 

بر اساس تحقیقات حوزه روانشناسی، اهدافی قابل دستیابی هستند که انگیزه بخش باشند.

هدف چیزی است که میخواهید به آن برسید و برنامه راهی است که برای رسیدن به هدف انتخاب میکنید.اهدافتان را دقیقا برای خود مشخص کنید و در راه رسیدن به اهدافتان برنامه های خود را بکار بگیرید.

اکثر افراد اهدافی را که بر اعمال آنان تمرکز دارند انتخاب می کنند زیرا انگیزه بخش تر است. البته قابل ذکر است اهدافی که متمرکز بر نتیجه های کوتاه مدت و بر اساس فلسفه و دید بلندمدت هستند، بهتر هستند.

%D9%85%DA%A9%DA%A9 - در مسیر موفقیت توقف ممنوع -

 • به دنبال تجزیه و تحلیل کارها نباشید، بلکه بلافاصله انجامش دهید

منتظر رخ دادن اتفاقات چه مثبت و چه منفی نباشید، فقط آن کار انجام دهید. به خودتان بیاموزید به محض اینکه حس کردید کاری باید انجام شود فورا انجامش دهید. بخود نگویید وقتی فلان اتفاق افتاد شروع میکنم.

فکر نکنید به محض شروع کردن متوجه می شوید چه کاری باید انجام دهید. میتوانید روز ها و ماه ها بنشینید و درباره چیزی که میخواهید به آن برسید فکر کنید اما تا زمانی دست بکار نشوید هیچ موفقیتی از آن شما نخواهد شد .

تا وقتی که وارد عمل نشوید همه چیز در حد یک فرضیه است. اما به محض شروع، فرضیه تبدیل به واقعیت می شود .

 

 • نباید نسبت به موفقیت های دیگران حسود باشید

یکی از اصول توقف ناپذیر بودن این است که هر آن چه خوب است را برای دیگران هم طلب کنید. حتی اگر رقیبتان باشد.حسادت را کنار بگذارید و غبطه را جایگزین آن کنید.

علت خوشحال بودن شما برای موفقیت دیگران این است که آسیبی به شما نمی رساند. شما با دیگر افراد متفاوتید و کسی نمی‌تواند به طور دقیق کاری که شما انجام می دهید را انجام دهد. توانایی شما منحصر به فرد خودتان است.

 

 • اهدافتان باید بیشتر از توانایی فعلی‌تان باشد

توقف ناپذیر بودن به معنای این است که شما با اهداف تان وارد چالش شوید و این چالش‌ها شما را به فردی بهتر نسبت به زمان حالتان تبدیل می کند . هدف های بزرگ را کنار نگذارید و توانایی هایتان را دست کم نگیرید. تلاش و توقف ناپذیری است که شما را به موفقیت های بزرگ میرساند .

 

 

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد. موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.