سال جدید بهانه ای برای رسیدن به اهداف

سال جدید بهانه ای برای رسیدن به اهداف : واقعیت اینه که خیلی از ما ها همیشه برنامه های زیادی واسه زندگیامون داشتیم و داریم و حالا حالا هم داریم.  در واقع اگه بخوایم به صورت ریز به مسئله نگاه کنیم چیزی که خیلی از ما ها تو اون تخصص داریم برنامه ریزی کردن. برنامه ریزی کردن خیلی خوبه، بالاخره هر چی نباشه آدم و وارد یه سری چار چوب می کنه که آدم حداقل می دونه باید چی کار کنه و خیلی وقتا از تلف کردن وقتش جلوگیری میشه و هزار و یک سود و منفعت دیگه که همه می دونن. اما خوب متأسفانه خیلی وقتا برنامه های ما اونجوری که باید پیش نمیرن و خوب آسیب های خودشم به همراه داره. بعضی موقع ها اگه کسی برنامه ریزی نداشته باشه  و به زندگی عادیش ادامه بده خیلی خوشحال تر از کسیه که واسه خودش زمان گذاشته  و برنامه ریخته ولی نتونسته اونو اجرا کنه. دلیلشم واضحه. “از بین رفتن اعتماد به نفس”. ریختن برنامه های زیاد، یکی پس از دیگری و انجام ندادن هیچ کدومشون یا حالا اگه بخوایم جنبه انصاف رو رعایت کرده باشیم کامل انجام ندادن هیچ کدومشون و نصفه نصفه رهاشون کردن، اصلا اون حس خوب موفقیت و اعتماد به نفسی نیست که ما از برنامه ریزی و انجام اون انتظار داریم….

البته این به این معنی نیست که اگه نمی تونید برنامه هاتون رو درست اجرا کنید دیگه برنامه ریزی نکنید، نه. واقعیت اینه که اگه واسه پیروزی و موفقیت برنامه ریزی نکنید دقیقا برای شکست و ناکامی برنامه ریزی کردید.

خوبه که بدونید علاوه بر این که برنامه ای که میریزید باید اصولی، دقیق و تخصصی باشه و همه جوانب لازم رو توش منظور کرده باشید باید به یه سری نکات دیگه هم توجه کنید. ببینید اگه بخوایم فقط به صورت تیتر وار و بدون هیچ حاشیه خاصی نحوه صحیح برنامه ریزی رو گفته باشیم خلاصش میشه :

۱) تعیین هدف

 که خودش به سه دسته اهداف کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت تقسیم میشه ( البته شما می تونید بازه های زمانیه دلخواه دیگه ای هم انتخاب کنید.)

۲) برنامه

برنامه ای که می ریزید فقط و فقط مخصوص خودتونه و باید با در نظر گرفتن همه ویژگی های فردیه خودتون ریخته بشه.

انجام برنامه کسی دیگه، حتی اگه اون آدم با اون برنامه موفقه، توسط شما محکوم به شکسته. اصلا شک نکنید. شما می تونید از برنامه بقیه الگو بگیرید ولی کپی نه!

۳)برنامه ای که می ریزد حتما حتما باید ساده و از اون مهم تر قابل اجرا باشه.

 یکی از اصلی ترین دلایلی که برنامه ریزی ها به شکست می انجامه، پیچیدگی بیش از حد و قابل اجرا نبودنش. تعارف که نداریم، وقتی برناممون خارج از توانایی هامون باشه اجرا نمیشه.

۴) برنامه ای که واسه خودتون میریزید باید انعطاف پذیر باشه.

 یعنی چی؟ یعنی اینکه اگه یه زمانی تحت هر شرایطی شما نتونستید یه قسمتی از برنامتون رو انجام بدید، فرصت جبران داشته باشید و بتونید دوباره خودتونو به برنامتون و برسونید. هزار تا عامل پیش بینی نشده دیگه که  تو زندگی هر کسی ممکن پیش میاد مثل مهمون ناخونده یا هر چیز دیگه.  جور شرایط باید تو برنامتون پیش بینی شده باشه.

۵) برنامتون باید هم فاز بندی شده باشه هم امکان ارزیابی داشته باشه.

 یعنی هدف کلیتون رو به چند قسمت و فاز جزیی تر تقسیم کنید و  قشنگ معلوم باشه نقطه شروع هر فاز برنامه کیه.؟ الان کجای برنامه قرار دارید؟ و چقدر تا حالا پیشرفت و یا پسرفت داشتید؟

بحث برنامه ریزی صحیح، خیلی حرفه ای و طولانیه و عوامل تعیین کننده زیاد دیگه ای هم مثل اولویت بندی کارایی که قرار تو برنامتون انجام بشه، مثل موظف کردن خودتون واسه کامل کردن کارای ناتمام و خیلی عوامل دیگه داره که بهشون کاری نداریم.

اما هدف کلی من از گذاشتن این پست صحبت کردن راجع به نحوه صحیح برنامه ریزی نبود فقط یه نکته رو می خواستم بگم که واسه گفتنش لازم بود این حرفا زده بشه. خیلی وقتا واسه ادامه دادن یه مسیری که توش هستیم یا واسه ساختن بنای آرزوها و هدف هامون باید تعمیر رو بذاریم کنار و از اول با قدرت تمام همه چیو از نو بسازیم و بریم بالا. این از اول شروع کردن واسه خیلیا سخته ولی اگه بتونیم یه بهونه واسش پیدا کنیم خیلی از سختیاش کم میشه. اگه هدفی که واسه خودتون انتخاب کرده باشید و برنامه ای که واسه خودتون ریختید منطقی و معقول باشه و اگه واقعا بخواید به هدفتون برسید ، لطفا هر چه سریعتر شروع کنید اونوقت می بینید که بقیه چیزا به طور باور نکردنی حل میشه و راه خودش بقیه مسیر رو بهتون نشون میده.

 به خود و توانایی هایتان ایمان داشته باشید. مطمئن باشید کاری نیست که نتوانید انجامش بدهید، ولی توجه داشته باشید برای کارهای بزرگ باید زمان و همت بزرگ هم بکار بگیرید!

چه بهونه ای بهتر از نوروز و آغاز یک سال جدید واسه شروع همه چیزایی که می خوایم بهشون برسیم…

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد.موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.