مثبت نگری

مثبت نگری : آیا می‌توانید حدس بزنید بیشتر افراد موفق و شاد در طول روز به چه چیزی فکر می‌کنند؟ چه چیزی در آن ها باعث موفقیت های متوالی می شود؟ جواب این سؤال بسیار ساده است…

مردم شاد و سالم بیشتر اوقات به چیزی که می‌خواهند و چگونگی به دست آوردن آن فکر می‌کنند. واقعاً، رشد تفکر مثبت می‌تواند کل زندگی‌تان را تغییر دهد. وقتی در مورد چیزی که می‌خواهید و چگونگی به دست آوردن آن فکر کرده و صحبت می‌کنید، احساس شادمانی و کنترل بیشتری در زندگی خود دارید. زمانی که فکرتان را به چیزی که شما را شاد می‌کند معطوف می‌کنید، مغزتان اندورفین آزاد می‌کند که  احساسی سرشار از خوب بودن را به شما می‌دهد. درنتیجه تفکر مثبت را در خود برانگیخته کرده‌اید.

معجزه مثبت اندیشی

مهم‌ترین خصوصیت

بر اساس بسیاری از آزمایش‌های روان‌شناختی مشخص ‌شده است که افراد شاد خصوصیتی ویژه دارند که آن‌ها را قادر می‌سازد نسبت به عموم مردم زندگی بهتری داشته باشند. آیا می‌توانید این خصوصیت را حدس بزنید؟ این همان خصوصیت مثبت بودن است! بگذارید خوشحالتان کنم؛ مثبت بودن اکتسابی و قابل یادگیری است. شما می‌توانید یاد بگیرید شخصی مثبت و با اعتمادبه‌نفس بیشتر باشید و به شیوه‌ای که افراد مثبت فکر می‌کنند، شما نیز افکار مثبت بیشتری داشته باشید. اگر تفکر مثبت را از طریق قانون علت و معلولی انجام دهید و آنچه را که دیگر افراد سالم و شاد انجام می‌دهند، انجام دهید و همانند آن‌ها صحبت کنید، به‌زودی احساس شادی خواهید کرد و آنچه را که آن‌ها به دست می آورند تجربه خواهید کرد. 

افراد شاد در جهان به دنبال چیزهای خوب هستند

یافته‌ها حاکی از آن است که افراد مثبت اندیش برای تعامل با دنیای پیرامون راه‌های متفاوتی دارند که این باعث می‌شود از سایرین جدا شوند.

  • اول اینکه، آن‌ها تمرکز خود را بر چیزی که می‌خواهند می‌گذارند و به دنبال راه‌هایی هستند که آن را به دست آورند. آن‌ها در اهداف خود واضح بوده و اعتمادبه‌نفس این را دارند که دیر یا زود انجامش می‌دهند.
  • دوم اینکه، به نظر می‌رسد خوش‌بینی در هر مشکل یا سختی خوب است. زمانی که مسائل بر وفق مراد نیست (که در حقیقت اغلب به این شکل است) خوش‌بین‌ها می‌گویند خوبه! و سپس با یافتن چیزی مثبت در مورد آن، شرایط را مهیا می‌کنند. چیزی که ما می‌دانیم این است که اگر در یک شخص یا موقعیت به دنبال چیز خوب یا مفیدی هستید همیشه آن را پیدا می‌کنید؛ و هنگامی‌که شما به دنبال آن هستید مثبت‌تر و سرحال‌تر می‌شوید.

قدرت تفکر مثبت

در هنگام عقب‌نشینی یا شکست خوش‌بین‌ها به دنبال یافتن درسی باارزش هستند. به‌جای اینکه شخص دیگری را برای آنچه اتفاق افتاده است سرزنش کنند یا ناراحت شوند با گفتن اینکه از این تجربه چه چیزی را می‌توانم یاد بگیرم؟ بر احساسات خود غلبه می‌کنند. امروز مشکلاتتان را حل‌وفصل کنید تا تفکری مثبت را نسبت به خود و افراد اطراف خود و زندگی‌تان ایجاد کنید.

تصمیم بگیرید خوشحال باشید

از همین‌الان نیمه پر لیوان را نسبت به نیمه‌خالی ببینیدتا بتوانید مشکلات خود را حل کنید. افراد شاد به‌جای نگرانی یا شکایت در مورد چیزهایی که ندارند نعمت‌ها را شکر می‌گویند. بهترین نیت‌ها را برای افراد اطراف خود داشته باشید. همواره به دنبال یادگیری از افراد مثبت باشید. هنگامی‌که به دنبال چیزی خوب در گفتار یا رفتار آن‌ها هستید تقریباً همیشه چیزی را پیدا خواهید کرد. درنهایت صرف‌نظر از اینکه چه اتفاقی افتاده است، به دنبال راه‌حل باشید. زمانی که هیچ‌چیز درست پیش نمی‌رود، مهم‌ترین چیز نگریستن به روشنایی است.

تفکر مثبت شما در عمل

زمانی که همه‌چیز طبق نقشه پیش می‌رود، شاد بودن آسان است؛ اما وقتی‌که با موانع غیرمنتظره و مشکلاتی برخورد می‌کنید که دنیای اطرافتان به شما نشان می‌دهد واقعاً چه طرز فکری دارید؟ اطمینان حاصل کنید که تفکر شما مثبت باشد!

مطالب مرتبط :

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد.موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.