معرفی کتاب انگیزه (راهکاری نو برای خلق دنیایی نو) دانیل پینک

این کتاب، هر آنچه را که باید در مورد ایجاد و توسعه‌ی عادت خود-انگیزی بدانید را در اختیار شما قرار می‌دهد. به‌عبارت‌دیگر، شما با درس‌های آموزنده‌ای از قدرتمندترین رهبران آشنا خواهید شد. دنیل پینک در این کتاب توضیح می‌دهد که ما چگونه می‌توانیم، به بهترین شکل ممکن به خودمان انگیزه دهیم . و از محرک‌های درونی برای ایجاد انگیزه بهره بگیریم.

شما هرگز قادر نخواهید بود زندگیتان را به‌طور موفق هدایت کنید. مگر اینکه عادت خود-انگیزی را در خودتان ایجاد کنید.

کتاب بنیادی « انگیزه» نوشته دانیل پینک می‌تواند به شما برای ساختن این عادت، به شکلی محکم و پایدار کمک کند.

هر چیزی را که درباره ی انگیزه دادن به دیگران، در مدرسه، محل کار و محیط خانواده، می دانستید، فراموش کنید. همان طور که دانیل پینک در کتاب متحول کننده ی خود، انگیزه (راهکاری نو برای خلق دنیایی نو)، توضیح می دهد، راز رسیدن به شکوفایی و کسب رضایت در دنیای امروز، برآورده کردن نیاز اساسی انسان در به دست گرفتن کنترل زندگی خود، آموختن و خلق چیزهای جدید و خودکفا بودن است.

پینک توضیح می دهد در حالی که سیاست قدیمی هویج و چماق در قرن بیستم بسیار کارآمد بود. اما امروزه کاملاً روشی غلط برای انگیزه دادن به آدم ها برای رویارویی با چالش ها است. این نویسنده در کتاب انگیزه (راهکاری نو برای خلق دنیایی نو)، از سه عنصر اصلی انگیزه ی واقعی پرده برمی دارد: استقلال، مهارت و هدف.

تحصیلات رسمی دانیل پینک در حوزه‌ی حقوق است اما سال ۲۰۱۱ نشریه کسب و کار هاروارد، نام او را در فهرست پنجاه متفکر مدیریت جهان اعلام کرد.

انگیزه یکی از حوزه های اصلی می باشد که نویسنده آن را به خوبی بررسی کرده است و آن را می فهمد.

دانیل پینک سال هاست که برای نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال مطلب می نویسد.

 

این کتاب به کل سعی دارد ماجرای انگیزه را حل کند. اینکه انگیزه چیست؟ چه طور شکل می گیرد؟ چرا اصلا انگیزه می گیریم و یا انگیزه خود را از دست می دهیم؟ چطور می توانیم انگیزه افراد را بالا ببریم و یا اینکه چه عواملی باعث می شود انگیزه از بین برود؟

در کتاب انگیزه مطالب مرتبط با موضوع انگیزش نیز بررسی می شود. مطالبی همچون رابطه انگیزه با خلاقیت، رابطه انگیزه با اخلاق و یا رابطه انگیزه با اعتیاد پاداش.

در پشت جلد کتاب می خوانیم: ” اغلب ما آدم‌ ها گمان می‌ کنیم بهترین راه انگیزه بخشیدن به خودمان و دیگران، پاداش‌ های بیرونی مثل پول است. این اشتباه است. راز عملکرد بهتر و رضایت خاطر افراد – در محیط کار، مدرسه و منزل – این نیاز فطری انسان است که سکان زندگی‌ اش را در دست داشته باشد، بیاموزد چیزهای نویی خلق کند و خود و دنیای خود را از اینکه هست بهتر کند.

در کتاب انگیزه سه عنصر انگیزه‌ی واقعی ، یعنی، استقلال عمل، تبحر و آرمان  مورد بررسی قرار می‌گیرد. و راهکارهای هوشمندانه و شگفت‌ آوری برای به‌کارگیری این سه عنصر در عمل ارائه می‌شود.”

دانیل پینک اعتقاد دارد انگیزه در مردم وجود دارد، فقط باید راه هایی پیدا کنیم که این انگیزه را از بین نبریم.

 

این کتاب را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم؟

به نظر من مدیران کسب و کارها باید به خوبی با موضوع انگیزه آشنا باشند و لذا این کتاب و تحقیقات دانیل پینک برای آن ها یک ضرورت می باشد.

کارآفرین ها و افرادی که علاقه دارند رفتار های انسان را نیز مطالعه کنند می توانند از این کتاب استفاده خوبی ببرند.

و در کل هر کسی که به موضوع انگیزش علاقه دارد بدون شک این کتاب برای او مفید خواهد بود.

قسمت هایی از کتاب

بهترین راه استفاده از پول به عنوان عامل ایجاد کننده انگیزه آن است که به آدم ها به قدر کافی پول بدهید تا مسئله پول به کل از میان برداشته شود.

در محیط هایی که پاداش های بیرونی رایج تر است، بسیاری از افراد فقط تا آستانه ای که پاداش می گیرند کار می کنند نه بیشتر. بنابراین چنانچه دانش آموزان برای خواندن سه کتاب جایزه بگیرند دست به کتاب چهارم که نمی برند هیچ، عادت مطالعه برای باقی عمر را کنار می گذارند.

لزومی ندارد ببینید فلانی چه کاری انجام می دهد تا بدانید حرفه اش همان است یا نه. کافی است چشمانش را تماشا کنید، آشپزی که سسی را مخلوط می کند، جراحی که با چاقو پوست را می شکافد، دفترداری که بارنامه را پر می کند و … همگی حالت مجذوب بر چهره دارند، چنان غرق در کار، که پاک خود را فراموش کرده اند، و چه زیباست آن حالت نگاه دوخته بر شی.

ارزش زندگی آدم ها را می توان با این معیار سنجید که چقدر توانسته اند بر سرنوشت کسانی که کمتر دستشان به دهانشان می رسد، اثر بگذارند.

کسانی که کمتر از دیگران چشم به پاداش های بیرونی دارند، همان هایی هستند که سرانجام این پاداش ها را نصیب خود خواهند کرد.

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد. موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.