معرفی کتاب بسوی کامیابی آنتونی رابینز

با  مطالعه‌ی این کتاب می‌آموزید: زندگانی خود را به صورت شاهکاری بی‌نظیر درآورید، قواعد بازی را طوری طراحی کنید که همیشه برنده شوید، در جستجوی قهرمانان نباشید، بلکه خود قهرمان شوید.

راز جوانی و سلامت جسمی را دریابید، آیا برای بهبود سرنوشت مالی، راه حل قاطعی وجود دارد، آیا می‌توان طول زمان را تغییر داد، پیری.

انسان را محدود نمی‌کند، بلکه از محدودیت‌های او می‌کاهد، چگونه ارزش‌های مورد قبول خود را تغییر دهیم، ثروت واقعی، فقط نوعی احساس است.

شما هم اکنون دارای قدرتی هستید که می‌توانید بر افکار، احساسات و اعمال خود حاکم شوید.

 

«موفقیت پیشرفتن است نه رسیدن به نقطه ی پایان»

 

چکیده ی مهم ترین نکات کتاب بسوی کامیابی:

 

 • اندیشه های خود را شکل دهید واِلا دیگران اندیشه های شما را شکل می دهند.
 • ارتباطات مایه ی قدرت است.
 • تلاش منظم پاداشی چندبرابر دارد.
 • این عشق است که سبب می شود کسانی تا دیر وقت شب بیدار بمانند و صبح خیلی زود برخیزند.هیچ عظمتی بدون عشق بزرگ بدست نمی آید.
 • ابتکار ارثی نیست بلکه نظمی است که می توان آن را یاد گرفت.
 • فرق آدمهای موفق و ناموفق در آنچه که دارند نیست.بلکه در این است که باتوجه به امکانات و تجربیات خود،چه می بینند و چه می کنند.
 • به هیچ دسته کلیدی اعتماد نکنید بلکه کلید سازی را فرا بگیرید.
 • گیجی،افسردگی،ترس،نگرانی،غم و یاس همگی نیرو را از ما می گیرند.شناخت روحیه،کلید درک دگرگونی و رسیدن به بهروزی است.
 • خوب است موقعی که کسی با شما برخورد نامناسب می کند این موضوع را به خاطر بیاورید و به جای خشم،احساس بخشایش را در خود ایجاد کنید.کسی که خانه ی شیشه ای دارد سنگ پرتاب نمی کند.
 • قدرت اداره ی زندگی این است که بدانیم چگونه حالات روحی خود را اداره کنیم.
 • انسان همیشه به آن چیزی می رسد که لیاقت آن را دارد نه آن چیزی که آرزوی آن را دارد.
 • اگر توی زندگی به دری رسیدی که قفل بود نترس؛چون اگه قرار بود باز نشه به جاش دیوار می کشیدن نه در.
 • در یک مسابقه اگر ناخودآگاه فکر کنید که بردن حقتان نیست حتما می بازید.
 • ایمان درهای به سوی بهروزی می گشاید.ایمان سبب می شود که غنی ترین منابع نیروهای درونی خود را بیدار ساخته و این منابع را در جهت رسیدن به اهداف خود به کار گیریم.
 • اگر جدی بگویید یادم نمی آید،یادتان نخواهد آمد چون این دستور مغز شماست.اگر بگویید حتما نخواهید توانست.مغز از دستور شما سر پیچی نمی کند.
 • اولین منبع ایمان محیط است.هر موفقیت موفقیت دیگری را موجب می شود.سعی کنید برای خود موفقیت ایجاد کنید هر چند موفقیت های کوچک.ذهن شما این موفقیت ها را بایگانی می کند و شما را فرد موفقی تشخیص می دهد.

هفت باور یاور طبق کتاب بسوی کامیابی:

۱٫هر حادثه ای دارای دلیل و مقصودی است که به مصلحت ماست.

۲٫چیزی به نام شکست وجود ندارد.فقط نتایج موجودند.

۳٫اعتقاد به شکست از راههای مسموم کردن ذهن است.

۴٫شکست فقط یک نتیجه است.

۵٫مسئولیت هر اتفاقی را به گردن بگیرید.

۶٫برای بهره بردن از چیزی،شناخت کامل آن لازم نیست.

۷٫افراد موفق بدون استثنا در مصرف وقت خست نشان می دهند.

 

در این کتاب به طور عمده افراد ۳ دسته اند:

 

 • افراد«بصری» بیشتر از بخش بینایی مغز خود مدد می گیرند و برای اینکه خود را با تصورات خود هماهنگ سازند معمولا با سرعت سخن می گویند.فقط می خواهند افکار خود را بیان کنند.تنفس قسمت بالایی قفسه مربوط به خاطرات بصری است.افراد بصری تند و با صدای زیر و رنگ دار و تو دماغی صحبت می کنند.هنگامی که با افراد بصری سروکار داریم نباید با تانی صحبت کنیم.
 • افراد«سمعی» کلمات خود را با دقت انتخاب می کنند.صدای آنها طنین بیشتری دارد و معمولا آرام و آهنگین و حساب شده سخن می گویند.
 • افراد«لمسی»معمولا کند تر و آرام تر از بقیه هستند.از عباراتی مانند«دست به کار سختی زدم»و «کار سنگین و فشرده»یا«چیزی دستم نمی گیرد»استفاده می کنند.تنفس عمیق که موجب حرکات چشم می شودمربوط به خاطرات ملموس است.صدای خفه و عمیق و آرام مربوط به افراد لمسی است.

 

پوست رنگ پریده مربوط به خاطرات بصری و برافروختگی مربوط به خاطرات لمسی است.سربالا مربوط به خاطرات بصری و سر صاف و متمایل به پایین خاطرات سمعی.

به یاد داشته باشید تا جسم نیرومند نباشد برداشتن گامهای نیرومند امکان پذیر نیست.

اگر احساس قدرت کنیم کارهایی از ما ساخته است که در حالت ترس و ضعف و خستگی از ما بر نمی آید.

تحقیقات نشان داده است که هنگام افسردگی تعداد گلبولهای سفید خون پایین می آید.بدن ضعیف تر و آسیب پذیرتر می شود.

شاید بارها اتفاق افتاده است که سخنان کسی را باور نمی کنید بی آنکه دلیلش را بدانی.به خاطر آن است که حرکت جسم او با معنای کلماتی که استفاده می کند تناقض دارد.احتمالا شما درست فهمیده اید.هماهنگی رفتار نوعی قدرت است.

اثر تنفس صحیح از هر نوع غذا و قرص ویتامین بیشتر است.شیوه ی ۱/۴/۲٫در یک ثانیه تمام شش خود را با تنفس پر کنید از هوا/۴ثانیه تنفس خود را در سینه حبس کنید/در ۲ ثانیه شش خود را از هوا خالی کنید.

بزرگترین ورزش حیات بخش و هوازی پیاده روی است.حتما روزانه پیاده روی کنید.

نحوه ی هضم غذاهای نشاسته دار مانند برنج (در محیط قلیایی) با نحوه ی هضم مواد پروتیینی (در محل اسیدی) فرق می کند که باعث واکنش معده و نفخ می شود که خطرناک است و به سلامتی شما آسیب می رساند.

در باب تغذیه: هر وعده ی غذایی یک نوع غذای جامد کم آب مصرف کنید.بهترین زمان برای خوردن میوه معده ی خالیست.فراموش نکنید:غذای کمتر،زندگی طولانی تر.صبحانه نباید سنگین باشد بلکه باید از میوه و آب میوه باشد.مقوی بودن پروتیین افسانه است.میزان مصرف زیاد پرتیین نتیجه ی عکس دارد.محکم ترین استخوان ها مربوط به گیاهخواران است.

اولین قدم برای رسیدن به هدف داشتن هدف است.طولانی ترین سفرها فقط با یک قدم آغاز می شود.

 

نحوه ی بیان خواسته ها برای برآورده شدن نیازها در کتاب بسوی کامیابی:

۱٫خواسته باید مشخص باشد.

۲٫درخواست خود را از کسی بکنید که بتواند به شما کمک کند.

۳٫هنگام درخواست مصالح طرف مقابل را نیز در نظر بگیرید.

۴٫درخواست خود را با اعتماد و اطمینان بیان کنید.

۵٫تا به خواسته ی خود نرسیدید دست از تقاضا بر ندارید.

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد.موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.