معرفی۴ کتاب روانشناسی موفقیت

معرفی۴ کتاب روانشناسی موفقیت :

۱- کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

نویسنده ناپلئون هیل – ترجمه خانوم مهین خالصی
یکی از خاص ترین کتابهای موفقیت که در سالهای اخیر نه تنها در ایران بلکه در لیست ده کتاب پرفروش دنیا قرا گرفته است، شاهکار ناپلئون هیل است. او که از ۱۰ سالگی مادرش را از دست داد و روزهای سختی را در کنار پدر بی مسئولیت خود سر کرد،‌ در بزرگسالی تغییر سرنوشت را بدست گرفت و یکی از ماندگارترین نویسنده های حوزه خودیاری شد.
او این اثر را در روزهایی نوشت که دنیا درگیر جنگ جهانی و ناامیدی بود. در این سالها نوشتن چنین کتابهایی رواج نداشت و او با انتشار آن جان تازه ای به جامعه داد. او جمله معروفی دارد که می گوید قبل از اینکه جیب هایتان پر از پول باشد،‌باید ذهن ثروتمندی داشته باشید.
در جای دیگری از کتاب به یک راز عجیب ثروتمند شدن اشاره می کند و آن کمک به دیگران و اثری است که از خود بجای‌می‌گذارید. او اعتقاد دارد اگر بدون منت به مردم کمک کن‍ید نه تنها چیزی را از دست نمی دهید، بلکه بر ثروت شما نیز افزوده می شود. من در حال خواندن این موضوع یاد آیه ای از قرآن افتادم ” فمن یعمل مثقال ذره خیره یره” اگر کوچکترین خیری به عالم برسانید حساب خواهد شد و نتیجه آنرا خواهید دید. این نگرش بسیار مقدس و مهم است و او این اصل را یکی از موثر ترین راههای موفقیت می داند.
این کتاب در ۱۳ فصل به اصول کلی ثروت اندوزی و موفقیت می پردازد که پس از مطالعه زندگی ۵۰۰ نفر از افراد موفق دنیا صورت پذیرفته است:
فصل اول: اشتیاق – فصل دوم: ایمان به عمل – فصل سوم: پیشنهاد – فصل چهارم: علم و تخصص – فصل پنجم: نحوه تصویر سازی – فصل ششم: برنامه ریزی و ساماندهی – فصل هفتم: تصمیم گیری – فصل هشتم: پافشاری – فصل نهم: قدرت ذهن – فصل دهم: راز میل جنسی – فصل یازدهم: قدرت ضمیر ناخودآگاه – فصل دوازدهم: مغز – فصل سیزدهم: حس ششم

۲- کتاب بسوی کامیابی

نویسنده آنتونی رابینز – ترجمه مهدی مجرد زاده کرمانی
۵ گانه موفق رابینز در دهه ۹۰ میلادی منتشر شد و یکی از ماندگارترین آثار او در زمینه روانشناسی موفقیت لقب گرفت. فردی که در جوانی تصمیمی سازنده گرفت به یکی از گرانترین مشاوران بهبود فردی تبدیل شد. جمله معروفی از رابینز همیشه در خاطره ها خواهد ماند” اگر فکر می کنید کاری را می توانید انجام دهید و یا نمی توانید، در هر صورت درست فکر کرده اید”.
شاید بتوان این کتاب را سرآغاز ورود کتابهای موفقیت و خودیاری حداقل در ایران دانست زیرا کمتر ایرانی را پیدا می کنید که علاقمند به این حوزه باشد و کتابهای رابینز را نخوانده باشد. گویی یک قانون نانوشته است که هر فردی که میخواهد وارد دنیای روانشناسی موفقیت شود ابتدا باید از این دروازه عبور کند.
او در این کتاب به موارد زیر اشاره کرده است:
احساس درماندگی و رفع آن – شکست وجود ندارد – شما دائما در حال تصمیم گیری هستید – باورهای خود را بسازید – هرچه ببینید همان می شود – پرسش خوب – ابزار تغییر روحیه و…

۳- کتاب پدر پولدار پدر بی پول

نویسنده رابرت کیوساکی  robertkiyosaki  ترجمه مامک بهادر زاده
رابرت کیوساکی داستان دو پدر را در این کتاب ذکر می کند که هریک با القاء نگرش خود به فرزندان باعث موفقیت یا عدم موفقیت آنان می شوند. در واقع نویسنده تلاش دارد نقش باورها و تربیت والدین در شکل گیری توانمندی های ما را متذکر شود. او اعتقاد دارد در مدارس به ما گفته می شود درس بخوانید اما در مورد پول و ثروت حرفی نمی گویند. نتیجه این می شود که ما در بزرگسالی برای پول کار می کنیم نه اینکه فرصت پیدا کنیم که پول برای ما کار کند.
این کتاب در سال ۲۰۰۱ یکی از ۱۰ کتاب برتر سال جهان شد و در سالهای گذشته نیز در ایران با استقبال خوبی مواجه شده است. او به پدران و مادران یاد می دهد چگونه دل به تربیت ذهن فرزندان در مدارس نبندند و آنها را برای ورود به جامعه آماده کنند. او میگوید بیشتر افراد همانند موشهایی هستند که در گردونه در حال چرخش گیر کرده اند و فقط در حال دویدن هستند اما هیچگاه به مقصد نمی رسند.
او مهارت های حسابداری و هوش مالی و ریسک کردن و دوری از تنبلی و غرور را از عوامل موفقیت خود می داند. او بشدت مخالف وام و قرض گرفتن پول است زیرا این عوامل بازهم باعث می شود ما برای پول کار کنیم و نتوانیم به رویاهای خود بپردازیم.

۴- کتاب قورباغه را قورت بده

نویسنده برایان تریسی briantracy – ترجمه اشرف رحمانی
اگر سبک فکری برایان تریسی را شناخته باشید، او فردیست که شما را با مدیرت زمان و انرژی آشنا می کند تا از این طریق بتوانید بر روی اهداف خود متمرکز شوید. او اعتقاد دارد اگر می خواهید از ابتدای روز به انجام کارهای خود بپردازید،‌ ابتدا به سراغ سخت ترین آنها بروید. این کار برای اغلب افراد آنقدر سخت است که آنر ابه خوردن قورباغه تشبیه می کنند.
اگر بتوانید چنین قدم بزرگی را در زندگی برداید و عادات مثبت بسازید، اکثر کارهای سخت و زمانبر را به دقیقه ۹۰ موکول نکرده و به موفقیت های بیشماری می رسید. او اظهار می کند برای انجام کارها به سه آیتم نیاز دارید:
تصمیم گیری
اراده
انظباط
اگر بتوانید کارهای خود را از روز قبل برنامه ریزی کنید و پیامد کارها را در نظر بگیرید و روی اهداف اصلی متمرکز شوید،‌ به نظم شخصی دست خواهید یافت که شما را از سایرین متمایز می کند.
او اعتقاد دارد گاهی اوقات باید خودتان را تحت فشار بگذارید تا توانمندی هایتان نمایان شود.

مطالب مرتبط :

توسط |۱۳۹۷-۹-۸ ۱۶:۱۲:۳۳ +۰۰:۰۰آذر ۸ام, ۱۳۹۷|بدون دسته‌بندی|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد. موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.