موفقیت چیست؟

موفقیت چیست؟  ما باید اهداف و مسیرمان را بر اساس چیزی که خودمان می‌خواهیم تعیین کنیم، نه بر اساس چیزی که دیگران برای ما می‌خواهند.

بعضی‌ها به این نتیجه می‌رسند که بزرگ‌ترین لذت زندگی‌شان کمک به مردم است، بنابراین موفقیت برای آنها به معنی داشتن زندگی‌ای است که وقف دیگران شده باشد. برای بعضی‌ها به راه‌ انداختن یک تجارت یا تولید یک محصول باعث خوشحالی می‌شود. عده‌ای تنها بودن را ترجیح می‌دهند و بعضی‌ها دل‌شان می‌خواهد مدام در حال فعالیت باشند.

یک حقیقت ساده و در عین حال عمیق این است که چیزی که باعث خوشحالی من می‌شود، شاید دیگران را خوشحال نکند و برعکس. برداشت من از موفقیت احتمالا شبیه به برداشت شما نیست و دقیقا باید همین‌طور باشد.

اگر نتوانیم معنی موفقیت را برای خودمان مشخص کنیم و مسیر موفقیت شخص دیگری را دنبال کنیم، در نهایت چیزی جز یک انسان خسته و غمگین که سراسر وجودش انباشته از حس شکست است، نخواهیم بود.

بروس لی می‌گوید:

همیشه خودت باش، نظر خودت را ابراز کن، به خودت اعتماد داشته باش. دنبال یک شخصیت موفق نباش که آن را تقلید کنی!

– بروس‌ لی

راه موفقیت با این سؤال شروع می‌شود: چه چیزی من را خوشحال می‌کند؟

خیلی مهم است که بدانیم همین الان هم در بعضی زمینه‌ها موفق هستیم. اگر تصور می‌کنیم تا زمانی که به یک هدف مشخص نرسیده‌ایم یک انسان ناموفق و شکست‌خورده‌ایم، هرگز نمی‌توانیم خوشحال باشیم. باید همه‌ی موفقیت‌هایی را که تاکنون به دست آورده‌ایم، در نظر داشته باشیم.

از خودتان بپرسید:

  • قبلا در کجای زندگی‌ام موفقیت را تجربه کرده‌ام؟
  • چطور می‌توانم کسب موفقیت را ادامه بدهم؟
  • از موفقیت‌های قبلی‌ام چه درس‌هایی گرفته‌ام؟
  • به چه چیزهایی در مورد خودم پی برده‌ام؟

موفقیت هم شامل هدف و هم شامل مسیر است. وقتی در مرحله‌‌ای از زندگی به موفقیت کوچکی می‌رسیم، نباید متوقف شویم، باید بیشتر تلاش کنیم. رسیدن به موفقیت‌های کوچک، به ما انگیزه می‌دهد که بیشتر بخواهیم و به دنبال هدف‌های بالاتر و بزرگ‌تر با نیروی بیشتری حرکت کنیم.

به گفته‌ی آنتونی رابینز:

در مسیر موفقیت باید کارهای بزرگ و سرسختانه انجام بدهیم.

– آنتونی رابینز

چطور مسیرمان را پیدا کنیم؟

برای اینکه بدانیم گام‌های رسیدن به موفقیت حقیقی چه هستند، باید اول بتوانیم کاملا دقیق، روشن و واضح به سؤالات زیر پاسخ بدهیم:

  • چه چیزی برای من واقعا اهمیت دارد؟
  • چه چیزهایی هیجان شدید و علاقه‌ی آتشین را در من برمی‌انگیزد؟
  • می‌خواهم زندگی‌ام را چطور بسازم؟
  • دوست دارم سبک زندگی‌ام چطور باشد؟
  • می‌خواهم چه کسی باشم؟
  • دوست دارم بعد از مرگم مردم درباره‌ی من چه بگویند؟

پاسخ این سؤالات باید کاملا دقیق باشد. اینکه مثلا بگویید چیزی که واقعا برای من اهمیت دارد خوشحالی است، اصلا کافی نیست. اگر نتوانید واضح ببینید بعدا هم نمی‌توانید بفهمید خوشحالی برای‌تان چه معنایی دارد، دارید چه کار می‌کنید یا به کجا قرار است برسید. در مورد برداشت‌تان از موفقیت هم همین‌طور است.

اما قبل از اینکه شروع به پیش رفتن در مسیر کنید، باید اول ببینید همین الان کجا هستید. برای تعیین موقعیت‌تان باید صادقانه و درست آن را ارزیابی کنید. در این مورد جایی برای دست بالا گرفتن خودتان و اغراق وجود ندارد. الان در چه زمینه‌هایی موفق هستید؟ در چه زمینه‌هایی به پیشرفت احتیاج دارید؟ نقاط قوت و ضعف شما چیست؟ سعی کنید در صورت امکان از نظر یک دوست یا همکار به عنوان نظر بی‌طرفانه کمک بگیرید.

بعد از آن باید چند هدفِ مشخص تعیین کنید. این اهداف باید واقع‌گرایانه، دست‌یافتنی، ثابت و در عین حال چالش‌برانگیز باشند. اهداف شما باید دقیق باشند. مثلا اگر می‌خواهید برای رسیدن به موفقیت، «بیشتر» مطالعه‌ کنید، دقیقا مشخص کنید که این «بیشتر» یعنی چه؟ می‌خواهید ۴۰ کتاب بخوانید یا ۵۰ تا؟

اگر معنای موفقیت را خودتان مشخص نکنید، یک نفرِ دیگر موفقیت را برای‌تان معنی می‌کند. برای صعود به کدام قله تلاش می‌کنید؟ آیا این کوه همانی است که خودتان می‌خواهید؟ یا وقتی به قله برسید کوهی را که خودتان انتخاب کرده‌ بودید، در افق، جایی در دوردست خواهید دید؟

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد.موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.