نظام باورها

نظام باورها : آنچه شکل و نحوه زندگانی مارا مشخص میکند، نه وقایع بیرونی، بلکه نظام اعتقادی و تعبیر و تفسیری است که از وقایع بیرونی می کنیم. عقاید ما نیروهایی هستند که ما را راهنمایی می کنند و به ما می گویند چه عملی منتهی به درد و رنج و چه کاری منجر به خوشی و لذت می شود.

تعیین خوب یا بد بودن اتفاقات چیزی است که بر اساس باورهای ما و از طریق تعمیم تجربه های گذشته انجام می شود.

اساس تعمیم شباهت بین الگوهاستوقتی چیزی را قبلا تجربه کرده باشیم در ما احساس اطمینان ایجاد می شود و درصورت تکرارآن یا وقوع موارد مشابه ذهن آنرا تعمیم می دهد. گاهی ممکن است تعمیم باعث ایجاد عقاید محدود کننده شود. مثلا وقتی چندبار با کوشش به نتیجه دلخواه نمی رسید، این اعتقاد در شما ایجاد می شود که فرد نالایقی هستیدمشکل اینگونه اعتقادات این است که نمی گذارند بفهمید واقعا چه کسی هستید وچه توانایی هایی دارید.

 ما نسبت به عقاید خود طوری رفتار می کنیم که انگارواقعیت دارند و وحی منزل هستند. هر کاری که می کنیم، به طور آگاهانه یا ناآگاهانه ناشی از این عقیده است که چه چیزی موجب رنج و یا لذت ما می شود. باورها دارای  نیروهای سازنده و مخربی هستند. نوع باورهای ما و تعبیر ما از تجربه های زندگانی می تواند باعث نابودی و یا نجات زندگی ما شود، و یا وضعیت جسمانی ما را عوض کند و باعث بیماری یا شفای بیماری شود.

 اثر ایمان و عقیده، گاه محدود به زمینه خاص و مشخصی است. توانائی شما در زمینه هنر، تعمیرات اتومبیل و یا محاسبه و ریاضی از این جمله است. برعکس بعضی از عقاید جنبه کلی دارند و جنبه های گوناگون زندگی را در برمی گیرند که ممکن است در عین حال، مثبت یا منفی باشند. به این گونه باورها «اعتقادات جهانی» می گوئیم.

اعتقادات جهانی، اعتقادات کلی در امور گوناگون زندگی مثل شخصیت ما، مردم، کار، زمان، و پول هستند. اگر یکی از اعتقادات منفی و بازدارنده خود را تغییر دهید، تقریبا کلیه جنبه های زندگی تان دگرگون می شود. به محض آنکه عقیده ای را پذیرفتید، آن عقیده فرمانروای نظام عصبی ما می شود و نیرویی پیدا می کند که می تواند قابلیت های حال و آتی شما را افزایش دهد و یا به نابودی بکشاند.

 ایمان واعتقاد

 اعتقاد، احساس اطمینانی است که نسبت به امور و اشیاء داریم. این احساس اطمینان باعث می شود که نیروی درونی خود را بهتر بکارگیریم و در نتیجه، اعمالی که از ما سر می زند هوشمندانه تر باشدما برای هر مسأله  ای راه حلی در درون خود داریم، اما غالبا نداشتن ایمان و احساس یقین و اطمینان موجب می شود که نتوانیم از قابلیت های خود استفاده کنیم.

ساده ترین راه درک ایمان آنست که سنگ بنای آن،یعنی نظریه را بشناسیم. ممکن است نظریه های گوناگونی داشته باشید مثل اینکه بگویید «من جذاب و زیبا هستم». این یک نظریه است.شاید کمی فکر کنید و بگویید «من زیاد هم جذاب نیستم!».

 اما اگر تجربه ها و دلایل کافی برای حرفتان داشته باشید که باعث شود به حرف خود حس اطمینان داشته باشید در این صورت شما به این حرف اعتقاد دارید. همه این تجربه ها و دلایل، وقتی در جهت تقویت نظریه اولیه به کار روند، مانند پایه های میز عمل می کنند و لذا آن نظریه محکم به نظر می رسد و کم کم انسان آنرا باور می کند. یعنی نظریه تبدیل به اعتقاد می شود.


ما می توانیم به هر نظریه ای اعتقاد پیدا کنیم، بشرط آنکه پایه های قوی، یعنی در واقع تجربه های مرجع در اختیار داشته باشیم. عواملی که باعث تقویت اعتقادات ما می شود شامل تجربه های شخصی، خاطرات، اشخاص، کتاب ها، سینما، و گاهی خیال و تصور ما می باشند. فشار عاطفی که در هر یک از این مراجع احساس می کنیم در استحکام و وسعت این پایه ها اهمیت دارد.

مطالب مرتبط :

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد.موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.