نکاتی از والدین بیل گیتس که باعث موفقیت او شد

بیل گیتس ثروتمندترین مرد جهان است که ۱۱ سال متوالی برنده این عنوان بوده و دارایی او در حدود ۵۱ میلیارد دلار تخمین زده می‌‌شود. گیتس در سن ۴۳ سالگی ثروتمندترین مرد جهان بود. او از سن بیست سالگی تاکنون رییس شرکت مایکروسافت بوده است که ارزش آن چیزی در حدود پنجاه میلیارد دلار است.

 ۱.پدر بیل گیتس :علاقه داشتن به کاری عالیست! اما نباید شما را از تعهدهایتان  به خانواده دور کند

نکاتی از والدین بیل گیتس که باعث موفقیت او شد : بیل گیتس عاشق کتاب خواندن بود و با اینکه خانواده او از این موضوع اطلاع داشتند نمی‌گذاشتن او سر شام کتاب بخواند.

شاید بگویید جلوگیری از بچه ها کار سختی است و موجب دوری آنها از محیط خانواده می‌شود. همیشه بحث “نسل شما با ما فرق داره” بین والدین و بچه‌ها وجود داشته و گاهی دوری از محیط خانواده امکان تجربه های ناخوشایند مانند مواد مخدر و.. را برای آنها به وجود می‌آورد.اما والدین هوشمند سعی می‌کنند با روش های تربیتی نوین علاوه بر داشتن چارچوب منطقی اعضای خانواده را هم نزدیک به هم نگه دارند. سعی کنید با کودکان خود دوست و رفیق باشید. البته یادتان باشد خودمان هم باید به تعهدات خانوداه پایبند باشیم این تعهدات فقط برای بچه ها نیست آنها از ما یاد می‌گیرند.

۲. می‌خواهید یک تغییر بزرگ ایجاد کنید؟ خودتان را نشان دهید!

در کتاب Show Up for Life گفته شده اگر می‌خواهی دنیا را جای بهتری کنی از قدم های کوچک شروع کن! اول باید دیگران تو را ببینند و بشناسند پس اگر جایی مردم به تو نیاز دارند خودت را به آنها برسان مثلا اگر یک گروه خیریه در حال جمع آوری کمک مالی است به آنها بپیوند، اگر مدرسه‌ای به دنبال داوطلب است به آنها کمک کن.

خیلی از ما فکر می‌کنیم که باید یک کار خیلی بزرگ را همان اول انجام دهیم اما این فکر بسیار اشتباه است، بیل گیتس هم از قدم های کوچک شروع کرد و الان بزرگترین خیر دنیا است! او از ابتدا موسسه خیریه خود را راه انداخت؟ نه! او از کارهای کوچک شروع کرد و همزمان با راه اندازی ماکروسافت که خود آن هم با قدم های کوچک اما سریع آغاز شده بود، در گروه های خیریه کوچک حاضر می‌شد. پس اگر می‌خواهید فرد تاثیر گذاری شوید در کنار کارهای روزمره خود سعی کنید کمک کنید! در گروه های جمع‌آوری زباله از طبیعت شرکت کنید! به همسایه خود در جابه جایی وسایل یاری برسانید یا هر کار دیگری که به ذهنتان می‌رسد.

۳.کنجکاو و جسور باشید. از شکست نترسید بلکه از آنها درس بگیرید

دبیرستان بیل گیتس برای معلمین یک مودم خریده بود که به دنیایی مثل اینترنت امروزه، اما خیلی محدود و کوچکتر متصل می‌شد. معلم ها که چیز زیادی از آن نفهمیده بودند و به دانش آموزان هم چیزی در مورد آن یاد نمی دادند برای همین یک گوشه افتاده بود! اما همین مودم جرقه آشنایی بیل گیتس با دنیای کامپیوتر ها بود!

اشتباهات چه از طرف خودمان باشد یا دیگران باید فرصتی برای یادگیری باشد تاسف از شکست یک اشتباه بزرگ است. آن را فرصتی برای یادگیری موضوعات جدید کنیم. و یادمان باشد فرایند یادگیری افراد موفق یک مسیر طولانی و بدون وقفه است. فکر نکنید حالا که بر این موضوع مسلط هستیم دیگر نیاز به یادگیری نداریم. سعی کنید همیشه کنجکاو باشید و در حال یادگیری موضوعات جدید.

۴. موضوعاتی که خودمان با تمرین یاد می‌گیریم خیلی بیشتر و شاید مفید تر از یادگیری آکادمی و آموزشگاهی است.

بیل گیتس وقتی دبیرستان بود مدرسه را برای مدتی ترک کرد تا در نیروگاه برقی برنامه نویسی انجام دهد. جالب بود! پدر و مدیر مدرسه اعتقاد داشتند که تمرین و یادگیری عملی برای او خیلی مفید است.

می‌دانیم که در دنیای امروز یادگیری آکادمیک مهم است اما هیچ وقت نباید یادگیری های عملی و خارج از مدرسه و دانشگاه را فراموش کنیم شک نکنید اثر آنها اگر بیشتر نباشد کمتر از دانشگاه نیست.

۵. سراغ کارهایی بروید که فکر می‌کنید در آنها استعداد ندارید

بیل گیتس علاقه‌ای به ورزش نداشت و شاید هم فکر می‌کرد در آن استعدادی ندارد اما پدر و مادرش او را تشویق به شرکت در فعالیت های ورزشی مانند شنا و فوتبال  می‌کردند.

بیل گیتس خود می‌گوید من از کارهایی که علاقه‌ای به آن نداشتم مانند رهبری و مدیریت و ورزش دوری می‌کردم اما الان می‌فهمم با رفتن به سمت یادگیری آنها چقدر چیزهای جدید و مفید یاد گرفتم.

حتما الان در گوشه ذهن شما هم کارهایی است که فکر می‌کنید اگر سراغ آن بروید شکست می‌خورید. اما رفتن سراغ آنها برای شما ضروری است. از چیزی نترسید دو حالت بیشتر رخ نمی دهد یا شما آن را سخت یا آسان یاد می‌گیرید و تبدیل به یک سرگرمی برای شما می‌شود یا در آن شکست می‌خورید و این شکست کلی درس دیگر به شما می‌آموزد.

۶.هر که بام‌ اش بیش برف و مسئولیتش بیشتر!

همه ما برای رسیدن به موفقیت تلاش های بسیاری می‌کنیم و مطمئنا به آن می‌رسیم اما باید بپذیریم خیلی اتفاق ها در این مسیر امکان داشت رخ دهد که ما را از رسیدن به قله باز دارد پس دستی نامرئی حامی ما بوده حالا که به قله رسیده‌ایم باید برای بهتر کردن دنیا تلاش کنیم

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد. موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.