نکات مهم برای رسیدن موفقیت و پیشرفت

نکات مهم برای رسیدن موفقیت و پیشرفت : یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها، کسب موفقیت و پیشرفت در زندگی است، خیلی‌ها باور نمی‌کنند که بتوانند پیشرفت کنند اما واقعیت این است که آنها می‌توانند با انجام بعضی از کارهای ساده در مسیر پیشرفت قرار بگیرند. پیشرفت کردن بیشتر از هر چیزی به نگرش ما بستگی دارد تا کارهایی که انجام می‌دهیم، در ادامه به چند نکته مهم می‌پردازیم که باعث می‌شود روند پیشرفت سریع‌تر اتفاق بیفتد.

نکات مهم برای رسیدن موفقیت و پیشرفت

۱- زندگی هدفمند

انسان تنها موجودی است که دارای قدرت تفکر است، اما بیشتر انسان‌ها از این قدرت خدادادی استفاده نمی‌کنند و تقریبا تمام زندگی‌شان با عکس‌العمل به اتفاقات و حواشی زندگی‌شان سپری می‌شود و در نهایت، یک زندگی معمولی یا خیلی بد را تجربه می‌کنند، قرار نیست ما هم جزو آنها باشیم، به شرط اینکه بخواهیم از این قدرت استفاده کنیم و بهترین راه برای موفقیت وپیشرفت در زندگی ، این است که ابتدا بخواهیم و تصمیم بگریم که هدفمند زندگی کنیم.

– انتخاب هدف

ما می‌توانیم در زندگی‌مان به موفقیت‌ها و پیشرفت‌های خیلی زیادی برسیم ولی ابتدا باید موفقیت را برای خودمان تعریف کنیم، برای این کار لازم است بدانیم، دوست داریم چه احساساتی را تجربه کنیم، منافع و ارزش‌های ما چه چیزهایی هستند که اگر به آنها برسیم، به موفقیت دست یافته‌ایم، در این رابطه از خودتان سوال بپرسید:
– دوست دارید در زندگی چه احساساتی را تجربه کنید؟
– چه چیزهایی هستند که برای شما ارزشمندند؟
– دوست دارید چه میراثی از خودتان باقی بگذارید؟
– به چه کسانی علاقه‌مندید، چه ویژگی‌هایی دارند که شما آنها را تحسین می‌کنید؟
هرچه سوا لاتتان در این زمینه بیشتر و بهتر باشد، تعریفی که از موفقیت دارید هم بهتر و باکیفیت‌تر می‌شود.

یک لیست از اهدافی که دوست دارید به آنها برسید، تهیه کنید، سپس آنها را اولویت‌بندی کنید، بعد زمان دستیابی به هر کدام را جلوی آن بنویسید، از بین آنها، اهدافی که می‌توانید در یک سال به آنها برسید را جدا کنید و از بین آن اهداف یکساله، سه مورد از مهمترین و تاثیرگذارترین آنها را انتخاب کنید که اگر به آنها برسید، بهترین سال زندگی‌تان را تجربه خواهید کرد. این سه مورد، اهدافی هستند که ارزش دنبال کردن را دارند و اینکه بخواهید برای رسیدن به آنها، وقت و انرژی‌تان را بگذارید.

– مطالعه

یکی دیگر از راه‌های موفقیت ، مطالعه کردن است، امروزه همه چیز تخصصی شده و اطلاعات به طرز چشمگیری در حال افزایش است، نمی‌توان با اطلاعات فعلی خود، انتظار سال‌ها پیشرفت را داشت، بنابراین در هر حیطه‌ای که باشید، نیاز دارید در آن زمینه مطالعه کنید و از آخرین تغییرات باخبر باشید.
هر هدفی که انتخاب می‌کنید، بهترین کار این است که ببیند قبلا چه کسانی به آن دست یافته‌اند و چطوری این کار را انجام داده‌اند تا آنها را الگو قرار داده و از روزها، ماه‌ها و سال‌ها هدر رفتن زمان و انرژی‌تان صرفه‌جویی کنید و بهترین راه برای رصد کردن این افراد مطالعه سرگذشت و عملکرد آنهاست.

نکات مهم برای رسیدن موفقیت و پیشرفت

کسب مهارت‌های لازم

کسب مهارت‌هایی که ما را به اهدافمان می‌رساند یکی از مهمترین راه‌های موفقیت و پیشرفت است، وقتی اهدافتان را انتخاب کردید، بررسی کنند و ببینید چه مهارت‌هایی را لازم است متناسب با آن، یاد بگیرید تا بهتر و سریع‌تر به اهدافتان برسید. برای کسب این مهارت‌ها وقت اختصاص دهید، مطمئن باشید ارزشش را دارد.

نکات مهم برای رسیدن موفقیت و پیشرفت

۲- تمرکز کردن

امروزه عواملی که باعث حواس‌پرتی ما می‌شود بسیار زیاد شده، تکنولوژی هم به این امر دامن زده و آن را تشدید کرده، تلفن، موبایل، اینترنت، شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات و ده‌ها مورد دیگر، یکی از مهمترین عوامل موفقیت و پیشرفت این است که این حواس‌پرتی‌ها را از خودمان دور کنیم و روی پیشرفت تمرکز کنیم.

– تمرکز روی لحظه حال

بیشتر افراد به گذشته‌شان چسبیده‌اند و جرئت رها کردن آن را ندارند، اگر گذشته خوبی دارید و موفقیت‌ها و پیشرفت‌هایی داشته‌اید، می‌توانید آنها را به عنوان یک تجربه عالی در نظر بگیرید و از آنها در موارد دیگر هم استفاده کنید ولی اگر در گذشته‌تان عملکرد خوبی نداشتید، بهتر است آن را رها کنید و بگذارید روی حساب اینکه در حال به دست آوردن تجربه بودید، قرار نیست از همان اول همه عملکرد خوبی داشته باشند.

برای کسب موفقیت و پیشرفت در زندگی ، بهتر است با در نظر گرفتن گذشته، برای آینده برنامه‌ریزی کنیم ولی تمام توجه و تمرکزمان روی لحظه حال باشد، اینکه چه کارهایی می‌توانید انجام دهید تا به اهدافتان برسید و سپس با قدرت آن کارها را انجام دهید.

نکات مهم برای رسیدن موفقیت و پیشرفت

 – تمرکز روی فرصت‌ها

یکی از مواردی که باعث عدم پیشرفت ما می‌شود، تمرکز کردن روی کمبودها و کاستی‌هاست، اینکه فقط کاستی‌ها و کمبودها را ببینیم فقط یک نگرش است، یک فکر است، یک باور محدودکننده است که ما را متوقف می‌کند و اجازه حرکت را به ما نمی‌دهد، وجود فرصت‌هاست که باعث می‌شود ما به فکر پیشرفت در زندگی ، بیفتیم، اگر آنها نباشد، دلیلی هم برای پیشرفت نداریم.

برای یافتن فرصت‌ها یکی از بهترین راه‌ها این است که آگاهانه به دنبال فرصت‌ها باشیم، این کار را با تکنیک سوال پرسیدن انجام دهید:
– چه فرصت‌هایی برای من وجود دارد که باعث پیشرفت من در زندگی می‌شود؟
این سوال را بارها و بارها از خودتان بپرسید.

– تمرکز روی پیشرفت در زندگی

راه دیگر این است که تمرکزتان روی پیشرفت‌تان باشد، خیلی مواقع ما در حال پیشرفت هستیم ولی خودمان متوجه نمی‌شویم، در گذشته خیلی‌ها وقتی موفقیتی کسب می‌کردند، مثلا یک دیپلم افتخار، تقدیرنامه و غیره می‌گرفتند، آن را قاب می‌کردن و به اتاقشان و یا د جایی که بتوانند هر روز آن را ببینند می‌گذاشتند، همین کار باعث می‌شد توجه‌شان دائم به پیشرفت‌شان باشد، اما امروزه این امر خیلی کمرنگ‌تر شده است.

نکات مهم برای رسیدن موفقیت و پیشرفت

۳- حذف موانع ذهنی

تا اینجا مواردی که باعث می‌شود بتوانیم پیشرفت کنیم و موفقیت کسب کنیم را بررسی کردیم، علاوه بر اینکه باید بعضی از کارها را انجام دهیم تا پیشرفت کنیم، لازم است مواردی که مانع پیشرفت ما می‌شود را هم شناسایی کرده و آنها را حذف کنیم. البته ممکن است موانع زیادی وجود داشته باشد که در اینجا به سه برطرف کردن مورد از موانع ذهنی می‌پردازیم.

– مقایسه خود با دیگران

یکی از بدترین موانع ذهنی این است که دائم خودمان را با دیگران مقایسه کنیم، البته این کار شاید تا حدودی در ما انگیزه ایجاد کند، اما اگر در این کار زیاده‌روی کنیم و فقط به نکات منفی آن توجه کنیم، مانع پیشرفت ما خواهد شد، متاسفانه این نوع مقایسه بیشتر توسط پدر و مادرها در زمانی که ما کودکی بودیم انجام می‌شد و شاید سال‌ها از آن گذشته باشد و حالا خودمان ناخودآگاه این کار را انجام می‌دهیم.
اگر قرار است خودتان را مقایسه کنید، بهتر است با گذشته خود مقایسه کنید و البته روی مواردی که پیشرفت کردید تمرکز کنید نه موارد دیگر.

– سرزنش کردن دیگران

یکی از موانع ذهنی که باعث می‌شود، نتوانیم پیشرفت کنیم، سرزنش کردن دیگران است، این کار توجه و تمرکز ما را روی نکات منفی قرار می‌دهد و نتیجه، این می‌شود که با توجه به قانون تمرکز، روی هر چیزی که تمرکز کنید، بیشتر از آن نصیبتان می‌شود، پس موارد بیشتری را تجربه خواهید کرد.

– مقصر شمردن دیگران

یک مانع ذهنی بسیار مخرب این است که دائم دیگران را مقصر بدانیم، این کار باعث می‌شود احساس کنیم که ما یک قربانی هستیم و کسی که قربانی است هیچ قدرتی برای تغییر زندگی خود ندارد و نمی‌تواند پیشرفت کند زیرا دیگران چنین اجازه‌ای به او نمی‌دهند.

نکته پایانی

نکته آخر برای موفقیت و پیشرفت در زندگی این است که باید این سه کار یعنی هدفمند زندگی کردن، تمرکز کردن و حذف موانع ذهنی را همزمان انجام دهید، در اصل هر سه این کارها مهارت است و مهارت هم فقط با تمرین و تکرار به دست می‌آید، پس ناامید نشوید و پیشرفتتان ادامه دهید.

مطالب مرتبط :

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد. موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.