هدف بدون برنامه، یک رویاست

هدف بدون برنامه، یک رویاست : انتخاب اهداف:

وقتی نگاهی به قسمت‌ها و جوانب مختلف زندگی‌تان، چه آنهایی که در آنها توانمندید و چه آن قسمت‌ها که کمبود دارید انداختید، باید به دنبال پلی برای اتصال این قسمت‌ها به هم باشید.

 برای مثال ممکن است سفر به دور دنیا یکی از علایق و آرزوهای شخصی‌تان باشد، اما این آرزو پشت عادت اجتماعی هر شب شما برای بیرون رفتن با دوستان برای صرف شام در رستوران پنهان شده باشد.

 به عبارت دیگر، شما برای مسافرت به پول نیاز دارید، اما با این عادت نمی‌توانید هیچ پولی پس‌انداز کنید چون همه پول خود را به خاطر روابط اجتماعی‌تان از دست می‌دهید، در این مورد پلی که علاقه و آرزوی شما را به نقص و کمبودتان متصل می‌کند «محدودیت مالی» نامیده می‌شود.

 رسیدن به اهداف:

 به نکات زیر که مرتبط با پیشرفت و ترقی شخصی‌ شماست و گام‌هایی را که باید در این راه بردارید توجه کنید.

۱ – هدف: داشتن صبر بیشتر

– شخصی: آزار و اذیت‌هایی که باعث می‌شود صبر خود را از دست بدهید لیست کرده و سعی کنید راه‌حل‌هایی برای آن خلق کنید. اگر ترافیک آزارتان می‌دهد، زودتر از منزل خارج شوید، یا مسیر دیگری را انتخاب کنید، از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید، موزیک گوش دهید و…

– حرفه‌ای: برای‌تان عذاب‌آور است وقتی همکارانتان مدت زیادی وقت در جلسات صرف می‌کنند و یا با حرف زدن کار شما را مختل کرده و تمرکزتان را برهم می‌زنند، از آنها دستور جلسه بخواهید. ببینید آیا حضور شما در کل جلسه لازم است یا خیر. اگر حرف زدن همکاران‌تان تمرکزتان را برهم می‌زند، در اتاق خود را ببندید.

 – اجتماعی و عشقی: ارتباطاتان را با خانواده و دوستان گاهی کم می‌کنید؟ نامرتب بودن نامزدتان یا گیرهای پدر و مادرتان اذیت‌تان می‌کند؟ روی اهداف خود تمرکز کنید و ببینید چه زمان‌هایی باید قاطع باشید و چه وقت مسائل را نادیده بگیرید.

 ۲ – هدف: به دست آوردن کنترل احساسات

 – شخصی: هر چیزی که مخالف هدف کنترل احساساتتان باشد را به دقت بررسی کنید و ببینید چه چیزهایی باعث خارج شدن شما از حالت عادی می‌شود.

 – حرفه‌ای: اگر چیزی یا حرفی در یک جلسه آزارتان می‌دهد و احساس کردید که کنترل خود را از دست خواهید داد، قبل از اینکه عملی انجام دهید که بعدها پشیمان شوید، عذرخواهی کرده و جلسه را ترک کنید و کمی قدم بزنید.

 – اجتماعی و عشقی: قبل از اینکه احساساتتان فوران کند تا ۱۰ بشمارید. اگر همیشه عادت دارید که سر نامزدتان فریاد بزنید، شاید به درد هم نمی‌خورید.

 ۳ – هدف: بالا بردن تعادل و ثبات

 -شخصی: کاری کنید تا بتوانید عادت‌های مضر و مخربی مثل سیگار کشیدن و پرخوری را ترک کنید. وقت کافی برای کارهای بزرگ، تغییرات مکانی و ارتباطی و کاری بنابراهدافتان صرف کنید.

 – حرفه‌ای: تعادل و ثبات خود را در مسائل مختلف مثلاً با کم کردن هزینه‌های ناهار و قهوه بالاتر ببرید. توانایی‌های‌تان را بشناسید، مهارت‌های‌تان را با تمرین و ممارست بیشتر بالا ببرید و دستاوردهای خود را به دقت بررسی کنید.

 – اجتماعی و عشقی: اگر به نظرتان زمانش رسیده است که مستقر شده و ازدواج کنید، در انتخاب همسر دقت کنید. اگر وضعیت مالی خوبی ندارید، قرار ملاقات‌هایی بگذارید که نیازی به حساب بانکی نداشته باشند.

 ۴ – هدف: اضافه کردن لذت و خوشی در برنامه روزانه

 – شخصی: به جای افتادن روی مبل جلوی تلویزیون، برای تعطیلات آخر هفته خود برنامه‌ریزی کنید. برای خرید میوه تازه به فروشگاه محل بروید. با این کار هم غذای سالم‌تری خواهید خورد و هم از بیرون رفتن لذت می‌برید. در اوقات فراغت کارهایی انجام دهید که دوست دارید.

 – حرفه‌ای: گاهی مسیر خانه یا قسمتی از مسیر خانه تا محل کار را پیاده طی کنید و یا اگر مسیرش طولانی است، ماشین را دورتر از شرکت پارک کرده و بقیه مسیر را پیاده بروید. این کار هم ورزش است و هم از هوای تازه لذت خواهید برد.

 – اجتماعی و عشقی: کمی سرگرمی و چیزهای تازه به زندگی اجتماعی‌تان اضافه کنید. شب های تعطیل را به رستوران‌ بروید. آخر هفته‌ها را با خانواده‌تان بگذرانید. بعد از ظهرها با دوستانتان فعالیت‌های جدید را شروع کنید. اما وقتی انتخاب‌های‌تان را انجام می‌دهید، همیشه اهداف خود را مدنظر قرار دهید.

 اهدافتان را همیشه مدنظر قرار دهید:

 «یک هدف بدون برنامه، فقط یک آرزو است».(آنتوان دوسنت اگزوپری) پیشرفت خود را بررسی کنید. هر سه ماه یک‌بار میزان پیشبرد اهدافتان را ملاحظه کنید و ببینید تا چه اندازه جلو رفته‌اید. برای گرفتن هر تصمیمی در زندگی‌تان، همیشه اهدافتان را مدنظر قرار دهید، تا نتایج فوق‌العاده آن را ببینید.

مطالب مرتبط :

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد.موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.