هفت مانع موفقیت در کسب و کار اینترنتی

هفت مانع موفقیت در کسب و کار اینترنتی : اکثر ما افرادی را میشناسیم که در زمینه کسب و کار اینترنتی بسیار موفق اند و ثروت قابل توجهی را صرفا از طریق لپ تاپ خود بدست آورده اند. این مقاله حاوی اطلاعات ارزشمندی در مورد هفت مانع موفقیت در کسب و کار اینترنتی است که طی سالها فعالیت و آموزش سایرین با آنها برخورد کرده ام.
کسب درآمد از اینترنت مانند سکه است. افراد موفق و سودجو هر یک در یک روی سکه قرار گرفته اند. عده ای سودجو در سراسر دنیا از این موقعیت سو استفاده کرده و الگوی کلاه برداری خود را مدرنتر و در سطح اینترنتی دنبال میکنند. همین موضوع ذهنیت اغلب افراد را نسبت به کسب درآمد اینترنتی منفی کرده و در گام نخست این افراد پس از شنیدن یکی دو جمله ابتدایی، بلافاصله ذهنیتشان بسوی کلاهبرداری های هرمی میرود. اینوع طرز فکر امکان درک هرگونه موقعیت سالم که منجر به ثروت آفرینی میشود را از فرد خواهد گرفت.
این هفت مانع موفقیت در کسب و کار اینترنتی عبارتند از:

نداشتن جهت در ابتدای مسیر

اگر شما صرفا یک تازه کار در زمینه کسب و کار اینترنتی باشید، مسلما با اندکی تحقیق در این زمینه متوجه خواهید شد که افراد بسیاری سعی دارند تا روش خود را تحت عنوان بهترین، سریعترین و ساده ترین روش کسب درآمد اینترنتی معرفی کنند. انبوه اطلاعات موجود در اینترنت باعث سردرگمی و گیج شدن شما خواهد شد. مقالات زیادی میخوانید، ویدئوهای زیادی میبینید و دست آخر سردرگم و انباشته از اطلاعات، مایوس شده و به مانند صدها هدفی که در زندگی ناکام مانده اند، این موضوع را نیز رها میکنید! اما این مسئله یک راه حل ساده دارد و میتواند براحتی شما را از این سردرگمی و اتلاف زمان و انرژی نجات دهد. همواره با خود تکرار کنید که “هر فرد یا شرکت یا سازمانی که مبلغ روشهای سریع پول درآوردن است، غیرواقعی، کلاهبردار و صرفا برای خالی کردن جیب من بوجود آمده است!” هیچ میانبری برای پول درآوردن و ثروت آفرینی وجود ندارد! در بهترین و ایده آل ترین شرایط در حضور یک فرد خبره بین ۳ تا ۵ سال طول خواهد کشید که فرد به استقلال کامل مالی برسد. توصیه میکنم مقاله “چگونه ثروتمند شوم؟” را حتما مطالعه کنید.

همزمان در جهات مختلف فعالیت کردن ۰ این شاخه آن شاخه کردن

راههای بسیار زیادی برای کسب درآمد اینترنتی وجود دارند و در واقع شما سعی میکنید تا تمام مهارتهای شاخه های گوناگون را یاد بگیرید. این موضوع باعث میگردد تا شما تبدیل به یک اقیانوس به عمق یک سانتیمتر شوید. در دنیای امروزی اینوع نگرش و عملکرد جایگاهی ندارد و در دراز مدت به موفقیت ختم نخواهد شد. با خود روراست باشید. از انجام چه کاری در زندگی لذت میبرید؟ فکر میکنید در انجام چه کاری عالی هستید؟ آیا به نوشتن علاقه دارید؟ اگر پاسخ مثبت است، از نوشتن در وبلاگ شخصی خود آغاز کنید.
اگر برنامه نویس خوبی هستید در وب سایتهایی که برنامه نویسها عضوند و پروژه قبول میکنند عضو شوید یا اینکه برنامه های نوشته شده خود را در وب سایت شخصی خود و یا انواع بازارهای فروش نرم افزار قرار دهید. آهسته آهسته ایده های جدیدتر و بهتر در مسیر حرکتتان پدیدار خواهند شد.

پیروی از راهبران و مربیان اشتباه

من به اندازه کافی خوش شانس بوده ام که مربیان حرفه ای و کاربلد راهبر مسیر من در زمینه تخصصی و حرفه ای ام بوده اند. قبل از اینکه سفر خود را در هر زمینه ای آغاز کنید حتما زمان صرف کرده و به اندازه کافی درباره مربی و راهبر خود تحقیق کنید. مطمئن شوید که این افراد مشتاق کمک کردن به شما هستند نه صرفا بدنبال فروش یک محصول یا خدمات به شما.

عدم تمرکز

انجام همزمان کارها یا Multitasking قاتل موفقیت برای هر کارآفرینی است. بسیار مشکل است که بعنوان یک کارآفرین تازه کار و در ابتدای مسیر، تمرکز خود را بروی مهمترین فعالیت خود در زیر انبوهی از مقالات، ایمیلها، فایلهای صوتی، ویدئوها و … حفظ کنید. در حقیقت استفاده بهینه از زمان و انجام مهمترین کارها یکی از چالشهای عصر تکنولوژی ست. باید یاد بگیرید که چگونه مواردی که در راستای مسیر هدفتان نیستند را کنار بگذارید و زمان ارزشمند خود را برای آنها تلف نکنید. دوره های بسیار ارزشمند و در عین حال عملی برای بالابردن بهره وری شخصی و کسب و کار وجود دارند. توصیه میکنم مقاله “هرم مولد ثروت چیست؟” را حتما مطالعه کنید.

به اندازه کافی کار نمیکنید

نظام دنیا بر اساس اینکه شما تا چه حد خسته اید، چند شیفت کار میکنید و مایوس شده اید یا امیدوارید، کار نمیکند! این نظام تنها بر اساس میزان ارزشی که وارد بازار میکنید به شما پاسخ میدهد! اگر هدفتان استقلال کامل مالی است، بهانه ها را کنار بگذارید و همواره نحوه عملکرد سیستم دنیا را در ذهن خود داشته باشید. برای این سیستم هیچ اهمیتی ندارد که شما تا چه حد خسته، مایوس و یا درمانده اید!

مایوس و دلسر شدن قبل از رسیدن به هدف

آمار بسیار جالبی را درباره محصولات آنلاین آموزشی خواندم که در آن ذکر شده بود که بین ۶۰ تا ۷۰ درصد مردم هرگز دوره آموزشی خریداری شده خود را استفاده نمیکنند! یعنی فقط هزینه آنرا پرداخت کرده و به بایگانی خود میسپارند! لحظه ای به این آمار فکر کنید و فرصتهای نهفته در آنرا تجسم کنید.
افراد زیادی سیستم کسب و کار اینترنتی خود را ایجاد کرده و به استقلال مالی رسیده اند. شما هم میتوانید جزو آنها باشید. هیچ مسیر میانبری وجود ندارد و تنها تفاوت شما با آنها در هدفگذاری، برنامه ریزی و نظم در اقدام است. انتخاب با شماست، آیا میخواهید جزو آن ۶۰ تا ۷۰ درصد باشید یا جزو ۳۰ تا ۴۰ دزصد افراد عملگرا.

عدم وجود سرمایه مالی کافی

این مسئله را از خیلی ها میشنوید که به دلیل عدم وجود پول یا سرمایه کافی دست به اقدام نمیزنند! اما این موضوع آخرین و کم اهمیتترین مانع در راه اندازی کسب و کار است. من به تمام افراد توصیه میکنم که شغل فعلی خود را حفظ کنند و تا زمان رسیدن زمان موعد همزمان بروی کسب و کار خود نیز فعالیت کنند. مسلما برای شروع هر کسب و کاری بسته به نوع آن به سرمایه نیاز است. مهمترین سرمایه گذاری در زمینه کسب و کار خودتان، آموزش و یادگیری مهارتهایی است که در مسیر موفقیتتان بسیار حیاتی هستند. پس همواره در حال یادگیری باشید و لحظه ای از سرمایه گذاری بروی خود غافل نشوید.

مطالب مرتبط :

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد.موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.