چرا بعضی افراد موفق نمی‌شوند؟

چرا بعضی افراد موفق نمی‌شوند؟ : بین هزاران  آدم شاید دو نفر هم پیدا نشوند که تعریف مشابهی از موفقیت داشته باشند ، اما شکست همیشه به یک شکل توصیف می‌شود. شکست، ناتوانی فرد در رسیدن به اهدافش در زندگی است .

 

در حالی که موفقیت نسبی و ذهنی است  و ارزش مادی و غیرمادی دارد ، شکست اما فرمولی مشخص دارد . ده کاری که مردم به عمد انجام میدهند تا شکست بخورندبه شرح زیر است:

۱. ارزش زمان را درک نمی‌کنند.

«هر کارآفرین موفقی می‌دونه که زمان از خود پول هم ارزشمندتره.» – ریچارد برنسون

آدم‌های ناموفق به وقتشان اهمیت نمی‌دهند . همیشه همه جا هستند ، چون توانایی این را ندارن که وقتشان را برای اهدافشان کنار بگذارند . و سال به سال قول‌ های جدید به خودشان می‌دهنن که هیچ‌ وقت به جایی نمی‌رسد ، فقط به این خاطر که حال ندارند برای هدفشان وقت بذارند و کار کنند . توانایی مدیریت زمان، توانایی نه گفتن، و درک اینکه چه مسئولیت‌هایی به عهده گیرید ، می‌تواند گامی در جهت موفقیت بزرگ در جنبه‌های مختلف زندگی باشد .

۲. کارهایی که در راستای هدفشان باشد انجام نمی‌دهند.

«وقتی بدونی که ارزش‌هات چی هست، تصمیم گرفتن کار سختی نیست.» – روی دیزنی

هر چه هدفی مهم‌تر باشد، در بین چیزهایی که بهشان ارزش می‌دهید جایگاه بالاتری پیدا می‌کند و برای آن هدف نظم و ترتیب بیشتری در نظر می‌گیرید. هر چه هدفی کم‌اهمیت‌تر باشد، بین ارزش‌هایتان جایگاه پایین‌تری می‌گیرد و نظم و ترتیب کمتری بریاش در نظر می‌گیرید. آدم‌های ناموفق پرمشغلگی را با کار مفید اشتباه می‌گیرند. در همه کاری وارد می‌شوند اما هیچ کاری که در راستای ارزش‌ها و اهدافشان باشد انجام نمی‌دهند. اگر اهدافتان را در یک دفترچه بنویسید و راهبردهایی برای رسیدن به آن‌ها پیاده کنید، کمک می‌کند چیزهایی که در جهت مسیری که می‌روید نیستند را شناسایی کنید و کنار بگذارید.

۳. دست به اقدام لازم نمی‌زنند.

«مردم فکر می‌کنن که موفقیت در یک حوزه می‌تونه شکست در حوزه‌های دیگه رو جبران کنه، ولی واقعا این‌طوره؟ کارایی واقعی از توازن به دست میاد.» – استیفن کووی

رییستان آدم خوبی نیست و واقعا از شغلتان بدتان میاید، اما این دلیل نمی‌شود که تنبلی کنید و کار متوسط تحویل بدهید. اگر دارید پول می‌گیرید که آنجا باشید پس کارتان را درست انجام بدهید، زیرا دنیا یه قانون کلی دارد که همانقدر به شما می‌دهد که به اصطلاح برایش مایه می‌گذارید. آدم بالغ و عاقل همیشه به دنبال عالی بودن است، فارغ از اینکه شرایطش چه چیزی باشد . آدم‌های ناموفق کسانی هستند که با نمرهٔ پایین گرفتند مشکلی ندارند و برایشان اهمیتی ندارد که یک روش کارآمد برای درس خواندن پیدا کنند تا توانایی یادگیری‌شان بالا برود. دانشجوی ممتاز بودن بیشتر از هوش آدم به این بستگی دارد که چطور برنامه‌ریزی می‌کنید و خودتان رو آماده می‌کنید، این خودش نشانه ی باهوش بودناست و نتایج درخشانی هم به بار میارورد.

۴. خودشان را محدود می‌کنند.

«تو هر چیزی که هستی، همون باوریه که از خودت داری.» اوپرا وینفری.

آدم‌های ناموفق حرف‌هایی می‌زننذ مثل «من خیلی ریاضیم خوب نیست» یا «از درس خوندن واقعا بدم میاد» یا «فکر نمی‌کنم بتونم یه کسب‌وکار موفق رو اداره کنم.» آن‌ ها برای خودشان محدودیت قائل می‌شوند و رفتارشان را توجیه می‌کنند ، اما در اصل راهی برای از زیر کار در رفتن است؛ از ترس اینکه مبادا شکست بخورند حتی تلاش هم نمی‌کنند ! این فکر را رها کنید که مهارت‌ ها و استعداد های خاصی برای کار های خاصی دارید، خیال نکنید که هوش کمتری از نفر کناریتان دارید . چیزی که زندگی از شما انتظار دارد این است که به آن چیزی که می‌توانید باشید برسید؛ برای خودتان ، و برای دیگران.

۵. توجیه کردن را خوب بلدند.

«اگر نمی‌تونی خوب انجامش بدی، لااقل شکل خوبی بهش بده.» – بیل گیتس

این‌ها آدم‌هایی‌ هستند که برای اینکه چرا نمی‌توانند و چرا نباید کاری را انجام بدهند همیشه دلیل و منطق پیدا می‌ کنند . گاهی این اخلاق بد را با «واقع‌گرا بودن» اشتباه می‌گیرند. تخیل ندارند و همیشه دنبال راهی‌اند که توجیه کنند چرا فلان چیز شدنی نیست، ولی هیچ‌وقت تلاش هم نمی‌کنند. بهترین درمانش این است که وقتی دارید بهانه می‌تراشید مغزتان رو خاموش کنید و موتور فکر و تلاش را دوباره روشن کنید.

۶. شخصیت لازم را ندارند.

«از رفتار یک فرد با کسانی که نمی‌توانند کاری برایش انجام دهند می‌توان درباره شخصیت او قضاوت کرد.» – یوهان وولفگانگ فان گوته

آدم‌های ناموفق معمولا هوش اجتماعی زیادی ندارند. حرف‌هایی می‌زنن مثل «خب دست‌کم آدم صادقی‌ام» یا «من همینم، دیگه خود دانی.» واقعا بلد نیستن چطور با دیگران رفتار کنند و گاهی بی هیچ دلیل خاصی خودبین و گستاخ می‌شوند. هیچ‌کس از آدم خودنما، از خود راضی، و پرتکبر خوشش نمیاید، همین‌طور کسی که یاد نگرفته وقتی از او تعریف می‌کنند درست تشکر کند. این اخلاق زیبنده نیست و آدم باشخصیت این‌طور رفتار نمی‌کند. با ادب و خوشرو بودن با آدم‌هایی که ازش آنها خوشتان میاید کار آسانی است، اما با ادب و خوشرو بودن با کسی که تحملش را هم ندارید یا کسی که همیشه با یکدیگر اختلاف نظر دارید ، باشخصیت بودن است. اینکه بلد باشید چطور با مردم صحبت کنید مهارتیست که کمتر کسی به ان تسلط دارد. بهترین راه برای سنجش شخصیت یک آدم این است که ببینید بطور مثال وقتی در صف طولانی ایستاده و جواب درستی هم از مسئولش نمی‌گیرد چه برخوردی می‌کند، یا مثلا وقتی فرش خانه‌ اش را لکه می‌کنید چه کار می‌کند.

۷. از زیر کار در رو هستند.

«فقط کاری رو به فردا بنداز که اگر مردی ناتمام موندنش برات مهم نباشه.» – پابلو پیکاسو

نکته جالب اینه که خودشان هم معمولا می‌گویند که کارشان را مرتب عقب می‌اندازند. از نظرشان باعث خجالت هم نیست. این اخلاق به این نکته برمی‌گردد که هیچ‌وقت ارزش زمان را درک نکرده‌ اند. مشکلی با این نوع زندگی که همیشه لنگ دیروزه ندارند. طوری زندگی می‌کنند انگار یه عمر دیگر هم ذخیره کرده‌ اند و وقتی این تمام شود دوباره از اول زندگی می‌کنند . باید درک کرد که آدم از لحظه تولد به سمت مرگ می‌رود، و فهمید که هر روزی که زندگی می‌کنید یک هدیه است و شما در مقابل خودتان موظفید که هر کاری که می‌توانید در این بیست و چهار ساعت انجام بدهید، زیرا واقعا اطمینانی به فردا نیست.

۸. اقدام نمی‌کنند.

«امروز کاری بکن، خودت در آینده از خودت تشکر می‌کنی» – لس براون

سادگی این قانون زندگی شاید نکته‌ایست که باعث می‌شود اهمیت آن دست‌کم گرفته شود . آدم‌های موفق معمولا فکر می‌کنند و در شن‌های زمان ردپایی از خودشان به یادگار می‌گذارند. اما برخی ایده‌های عالی دارند و رویاهای بزرگی در سر پرورش می‌دهند ، اما شجاعت عمل کردن ندارند . دربارهٔ اینکه ممکن است نتیجه بد شود فکر نکنید . کاری بکنید  و خودتان را نشان بدهید.گاهی باید برای رسیدن به آنچه که خواستارش هستید باید از لذت ها و سرگرمی های کوچکتان بگذرید تا لذت های بزرگ به سراغتان بیاید.

۹. تاب ناملایمات را ندارند.

«هر روز آفتاب بدون باران، صحرا می‌سازد.» – ضرب‌المثل عربی

روزی یک پسر چوپان ، که نه جنگجو بود و نه هیکل بزرگی داشت . به یک غول نگاه کرد و گفت «من تو رو زمین می‌زنم و سرت رو می‌برم» و  همین کار را هم کرد!

نکته مهم در برخورد با چالش‌ها این است که، هر چقدر آنها را بزرگ تصور کنیم کنیم بزرگ می‌شوند و هرچقدر از خود ضعف نشان بدهیم رویارویی با آنها دشوارتر خواهد بود . بسیاری این نکته را درک نکردند و وقتی اوضاع کمی سخت و آزار دهنده می‌شود ، خیلی زود تسلیم می‌شوند ؛ آن‌ها گل بی خار، کودک بدون گریه و زحمت، و گنج بی‌رنج دوست دارند.

وقتی بر چالش‌های مختلف غلبه کنید نه فقط به اهدافتان نزدیکتر می‌شوید بلکه خودتان آدمی می‌شوید که تصور نمی‌کردید . از غلبه بر ترس‌هات و ورود به قلمرو ناشناخته نترسیدن ، از دایرهٔ راحتی خودتان بیرون بیایید و خودتان را به چالش بکشید . شجاعت از دل ناملایمات زاده می‌شود. تا وقتی که مجبور نشوید بجنگید نمی‌فهمید چقدر شجاعت دارید .

۱۰. بی‌تفاوتند.

«امّا چون ولرمی، نه گرم و نه سرد، چیزی نمانده که تو را چون تف از دهان بیرون بیاندازم.» – مکاشفهٔ یوحنا، ۳:۱۶

بعضی‌ها ذاتا تماشاچی‌اند. هیچ‌وقت عقیده‌ای درباره چیزی ندارند ، تصمیم نمی‌گیرند ، و بیش از اندازه ناآگاه و بی‌توجه‌اند . اگر بحث مستقیما به چیزهایی که بلدند مربوط نباشد نمی‌توانند گفتگوی هوشمندانه‌ای با کسی داشته باشند و ذهنی باز ندارند . فکر می‌کنند همه باید مثل آن‌ها به زندگی نگاه کنند . نسبت به همه‌چیز بی‌تفاوتند و پای هیچ‌چیز نمی‌ایستند . مطالعه نمی‌کنند ، چیزی فرای «آموزش رسمی» به خودشان یاد نمی‌دهند و هیچ تلاشی نمی‌کنند تا خودشان را بهتر نشان بدهند . حتی وقتی به بالاترین سطح خودشان هم نرسند کاملا برایشان پذیرفته شده است چون در این دنیای پر از شگفتی و چیزهای جالب ، این آدم‌ها راهی پیدا کرده اند که کسل باشند. بی‌تفاوتی مرگی خاموش است . چیزی پیدا کنید که به آن اشتیاق دارید ، حتی اگر ازش پولی درنیارید . استعدادتان را به کار گیرید .

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد.موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.