چطور سختی های زندگی باعث موفقیتم شدند؟

چطور سختی های زندگی باعث موفقیتم شدند؟ شان پال می گوید: تجربیات بد می تواند به شما سپر محافظی برای عبور از سد زندگی را بدهند.

برای بسیاری از افراد، در برهه های مختلف زندگی تجربیات بدی می تواند بروز بدهد. شاید برخی از این تجربیات آسیب های جسمی مانند شکستگی دست در یک مسابقه ی فوتبال یا آسیب های روحی مانند تنبیه معلم، شکست عشقی یا فوت نزدیکان باشد‌‌‌.
برخی افراد این تجربیات بد یا تلخ را بهانه ای برای شکست ها و عدم موفقیت شان می کنند. چرا که چنین بهانه هایی از نظر بیشتر افراد جامعه پذیرفته می شود و افرادی که این تجربه ها را دارند تایید دیگران در مورد این که حق دارند شکست خورده باشند را دریافت می کنند.
اما برخی افراد دیگر آنها را تبدیل به دلیلی برای موفقیت شان می کنند. آنها با تجربه های بدشان کنار می آیند و از درس هایی که از این تجربیات می آموزند استفاده می کنند و پلکانی برای موفقیت شان می سازند.

زمانی که می خواستم به خدمت سربازی بروم بعد از تقسیم کردن نیروها در ساعت ده صبح مشخص شد که ما قرار است به خاش( یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان) اعزام شویم. به ما گفتند تعداد شما ۴۰ نفر است و اتوبوس ساعت دو به مقصد خاش حرکت می کند وقتی آنجا رفتم دیدم کمتر از ده نفر برای اعزام آمده اند. ولی من منصرف نشدم. سختی های زیادی که در طول خدمت سربازی کشیدم واقعا در طول دوران بعدی زندگی کمکم کرد. هر وقت شرایط سختی پیش می آمد به خودم میگفتم که این که چیزی نیست وقتی من شرایط خیلی سخت تر از این را تجربه کرده ام حتما می توانم این موقعیت را با موفقیت بگذرانم و به همین دلگرمی و امید با تمام توانم تلاش کردم و به موفقیت رسید

 

بارها دیده ام افرادی که در زندگی شان سختی هایی کشیده اند پخته تر و موفق تر عمل می کنند. هر چند که فقط سختی کشیدن به تنهایی نمی تواند باعث موفقیت شود اما این ابزاری است که کسی که هدف دارد و می داند می خواهد چه کاری را انجام دهد را سریع تر به موفقیت می رساند.

تو از کدام دسته ای؟ زندگی تو تاکنون در چه شرایطی بوده است؟

وقتی دوست داری کاری را انجام بدهی اما شرایط سختی پیش می آید چه کار میکنی؟ آیا به دنبال راهی میگردی تا هر طور شده آن کار را انجام بدهی یا منتظر می مانی تا شرایط مناسب برای انجام آن کار پیش آیند؟

اگر میخواهی کاری را انجام بدهی اما شرایط انجام آن را نداری حداقل کاری که باید بکنی این است که آن را به طور کامل بیخیال نشوی و آن را کنار نگذاری بلکه هر روز به هر اندازه ای که برایت مقدور است حتی فقط برای ۵ دقیقه هم که شده برای انجام آن قدمی برداری.

اگر واقعا خواسته ی قلبی و عمیق تو انجام آن کار باشد غیر ممکن است که نتوانی ۵ دقیقه با تمرکز روی انجام آن کار کنی.

مطالب مرتبط :

يك ديدگاه

  1. pary_venus64 بهمن ۱۴, ۱۳۹۶ در ۴:۰۵ ب.ظ - پاسخ دادن

    با سلام و درود فراوان
    ضمن تشکر از مقاله خوبتون،ابهامی که برای من پیش آمد این بود که منظور از شرایط انجام کدام شرایط هست؟شرایط محیط ،محدودیت ها و یا مقتضیات که خودت میتونی از سر راه برشون داری یا شرایطی که به واسطه عدم ایجادشون در گذشته یا همان عادت های خوب انسان های موفق مثل برنامه ریزی،نحوه تفکر در خصوص مسائل و دیگر موارد که تازه در حال کارکردن بر روی خودت برای دستیابی به اونها هستی.

    پیشاپیش سپاسگزار از پاسختون

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد. موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.