چگونه در برقراری و حفظ روابط کاری موفق باشیم

چگونه در برقراری و حفظ روابط کاری موفق باشیم : اگر از آن دسته افرادی هستید که در گفتگوهای دشوار با همکارانتان موفق نیستید و در روابط کاری دچار بحران می‌شوید، وقت آن است که یاد بگیرید چگونه بر این مشکل غلبه پیدا کنید و قالب‌هایی ذهنی خودتان را دوباره شکل دهید.

احترام متقابل در گفتگو

همه کسانی که از تقابل در گفتگو ترس دارند به­ دنبال این هستند که دیگران دوستشان داشته باشند. اما دوست داشتن همه چیز نیست. با دیدی باز وارد یک گفتگو شوید. به دنبال احترام، هم برای خود و هم برای طرف مقابل باشید. اگر موضوع بحث دشوار است، گفتگوی شما می‌تواند مفید باقی بماند. به نقطه نظرات طرف مقابل توجه کنید و انتظار داشته باشید او نیز این توجه را داشته باشد. بر آنچه می‌شنوید تمرکز کنید نه آنچه خودتان می‌گویید. معمولا افراد به جهت جلوگیری از مناقشه در گفتگو، به‌طور مداوم کلماتی را که قرار است بیان کنند در ذهنشان مرور یا دوباره‌سازی می‌کنند. بنابراین به دنبال آن باشید که شنونده خوب، پاسخگوی خوب و ناظر خوبی در گفتگو باشید.

در گفتگوها صادق باشید

بحثی محترمانه و صادقانه با طرف مقابلتان داشته باشید. صادقانه و محترمانه با دیگران صحبت کردن باعث ایجاد یک رابطه متقابل خواهد شد؛ حتی اگر گفتگوی شما دشوار باشد. وضعیت‌هایی وجود دارند که از نظر فرهنگی و شخصیتی طرف مقابل می‌تواند با شما فرق داشته باشد؛ بنابراین از او بخواهید به‌عنوان مثال درک خودش را از گفته‌های شما بیان کند و به هنگام تکرار مطالب، سعی کنید مکالمات را به سمتی سوق دهید که نتیجه گفتگو مشخص شود.

از مسائل مهم عبور نکنید

اگر همیشه به خودتان می‌گویید در دور بعدی موضوعی را که برای شما مهم است مطرح خواهید کرد، بهتر است تجدید نظر کنید. به‌جای رها کردن موضوعات گفتگو و موکول کردن به زمانی که همه‌چیز ایده‌آل باشد، همان موقع آن‌ها را مطرح کنید. همه کارت‌ها را روی میز بریزید تا به راه حل برسید. گرچه این کار یک ریسک به نظر می‌رسد؛ اما به طرف مقابل هم اجازه بدهید در مورد آن موضوع فکر کند تا به خروجی مناسب برسید. اما به­ یاد داشته باشید که در گفتگو باید پیش بروید؛ بنابراین برای غلبه بر همه آنچه در ذهنتان می‌گذرد، سعی کنید در گفتگو الهام‌بخش، محترم و خلاق باشید.

در گفتگو انتظار خروجی مثبت داشته باشید

به‌جای اینکه به خود بگویید: «این گفتگو قرار است یک فاجعه تمام‌عیار باشد» بگویید: «نتایج این گفتگو به بهبود روابط منتهی خواهد شد.» روی دستاوردهای بلندمدت مذاکره که باعث ایجاد روابط متقابل خواهد شد تمرکز کنید. اگر تمرکز شما بر فواید و خروجیِ مثبت باشد، فرایند ذهنی شما در گفتگو به این سمت تغییر خواهد کرد و در نتیجه، در گفتگو با همکارتان که همیشه از شما انتقاد می‌کند موفق خواهید بود.

البته باید به یاد داشته باشید که عواملی مثل زبان بدن تأثیر بسزایی در گفتگوی شما خواهد داشت. به دنبال یادگیریروش های جدید گفتگو باشید.

مطالب مرتبط :

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد.موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.