چگونه زندگی ای پر معنا بسازیم؟

چگونه زندگی ای پر معنا بسازیم؟ تنیس تیلور می گوید: با آگاه شدن نسبت به دنیای پیرامون مان و ایجاد تغییرات کوچک در روال عادی زندگی می توانیم وضعیت ذهنی و زندگی مان را دگرگون کنیم.

تا به حال به جلسه ای رفته اید که پس از صرف ناهار همه بازگشته و سر جای قبلی شان نشسته باشند؟ تنها بعد از یک هفته زندگی در یک مکان جدید، همه ما ناخودآگاه روی یک صندلی خاص می نشینیم، سمت خاصی از تخت می خوابیم و از یک مسیر خاص به محل کار می رویم. با استفاده از این حرکات ثابت ذهن ما  گنجایش کافی برای پرداختن به چیزهای دیگر را می یابد. اما از سوی دیگر با این کار ذهن ما گرفتار نگرانی ها یا سوالات تکراری می شود. تمرکز ما می تواند بسیار خوب از این مسائل تکراری طفره برود و ما به ندرت این فقدان را احساس می کنیم. آیا واقعا دارید این متن را می خوانید؟ یا حواستان به تعداد وسایل سفره شام امشب است؟ شاید هم به رفت و آمد پسرتان فکر می کنید؟ با وجود این همه مشغله ذهنی و این همه کار برای انجام دادن،  ما یاد می گیریم که میانبر بزنیم و فقط به ضرورت به دنیای اطرافمان توجه کنیم. اما زمانی که تصمیم میگیریم آگاهانه تر به زندگی بنگریم، کارآمدتر و خلاق تر خواهیم شد و قادر خواهیم بود که لحظات دنیویزندگی را به تجربیات جذابی بدل کنیم.

در ۱۹۷۶ دانشگاه هاروارد فراخوانی در روزنامه منتشر کرد که در آن از افراد ۷۰ سال به بالا دعوت به مشارکت در یک تحقیق ۱ هفته ای می کرد. مشارکت کنندگان به جایی برده شدند که در آن سال ۱۹۵۹ بازسازی شده بود. همان موسیقی ها و فیلم ها و بازی های قدیمی را برایشان فراهم کردند. در پایان هفته آزمایشی ، همه افراد به نظر جوان تر شده بودند.  شنوایی و وضعیت جسمانی شان بهتر شده بود و از سوی دیگر حضور ذهن و عملکردهایروانشناختی شان رو به بهبود بود. آن محیط آشنا  ۲۰ سال به عقب برده بودشان. اگر فرصتی بود که انسان ها می توانستد به عقب برگردند ، آن همین الان است . بعد از ۱۵ سال بحران و تعدیل نیرو ، ذهن دقیقا این مهارت رایافته ، که در یافتن راه حل های بدیع و خلاق ما را یاری کند. پس همین الان هم میتوانیم از مشکلات فرصت بسازیم و مسایل را به شیوه زیباتری نگاه کنیم .

همه ما می توانیم این تولد دوباره را تجربه کنیم . فقط کافی است که متوجه آن شویم . این یک فرایند است که طی آن متوجه چیزهای جدیدی می شویم که ما را سرزنده می کنند . این که بفهمیم خواب بودیم و به رفتارهای بازدارنده مان واقف شویم اولین مرحله است . البته بیدار شدن از این خواب آسان است. بیایید با قدم های کوچک آن را شروع کنیم . بیخیال ۲۵ روش برای تمرکز حواس و راه کار های این چنینی شویم . کار ساده تر از این حرف هاست . کافی است کمی آنتن های ذهنتان را بچرخانید و فرکانس جدید زندگی هر روزتان را در چیزهای متفاوت ببینید . تغییرات بزرگ پایدار نیستند. وقتی به مادر ۳ بچه که به زحمت فرصت سرخاراندن دارد بگوییم که راه بیداری ذهنش در مدیتیشن است ، حتما وحشت زده و ناامید خواهد شد . راه حل باید مقتضی حال او باشد که بتواند در ماشین خود و در حالی که پارک کرده مکاشفه کند و خود را باز بیابد ، یا در صف فروشگاه و یا وقت ناهار محل کارش . ما در دنیای غیر قطعی خودمان باید بتوانیم روی روال و تعادل بمانیم . انتخاب با ماست که خشک باشیم و با تغییرات بجنگیم، همان آدم سابق بمانیم و منتظر باشیم منظره پیش رویمان عوض شود ؛ یا اینکه چشم بگردانیم و حقایق زندگی را دوباره شکل دهیم . به سوی افق جدیدی گام برداریم و بگوییم : “وااای… این دنیای جدید را می بینی؟!”

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد. موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.