چگونه شکست ناپذیر باشیم

برای اینکه بدانیم چگونه شکست ناپذیر باشیم، باید به دست آوردن اعتماد به نفس از شکست، را بیاموزیم. که همین‌طور یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد.

مثل خیلی از عادت‌های خوب، باید برای آن‌وقت بگذارید و آن را تمرین کنید. این موارد را از افرادی که شکست‌های زیاد خوردند، یاد بگیرید

چگونه شکست را بپذیریم

هیچ راهی غیر از صحبت با خودتان برای روبرو شدن با ترس وجود ندارد.

شما باید از کارهای چالش‌برانگیز استقبال کنید تا اینکه یاد بگیرید شکست برای همیشه نیست.

شکست عواقبی دارد، ولی اجازه ندهید دید شما را بد کند. یک‌قدم عقب بردارید و برای شکست ناپذیر بودن دوباره تلاش کنید.

 

این مرحله هم می‌گذرد شکست ناپذیر باشید

ناراحتی‌ها و سختی‌ها را فردا، هفته بعد و سال بعد فراموش می‌کنید. زندگی شما ادامه دارد و اگر ارزش‌های خود را حفظ کنید و بدانید چه‌کاری مهم است، موانع را تحمل می‌کنید و قوی‌تر و شکست ناپذیر می‌شوید.

 

شکست خوردن در زندگی

هیچ‌کس سراسر زندگی یا کارش بدون سختی نیست. افراد موفق می‌دانند چگونه با این مسائل مقابله کنند،  و شکست ناپذیر باشند پس چرا شما نمی‌دانید؟

این کاری است که هر وقت می‌خواهم انجام دهم به خودم گوشزد می‌کنم. این کار را بکنید و از آن درس بگیرید که دوباره چنین شکستی نخورید.

.

برخی از افراد بدون توجه به کمبود پول، ظاهر و یا ارتباطات اجتماعی همیشه با انرژی و اعتماد بنفس از خود پرتوافکنی میکنند. حتی بدبین ترین افراد نیز شیفتۀ شخصیت جالب اینگونه انسانها میشوند.

این افراد کسانی هستند که شما برای کمک و همکاری به آنها رجوع میکنید و همیشه میتوانید بر روی مشورت گرفتن از آنها حساب کنید.

شما هرگز نمیتوانید به اندازۀ کافی از اینگونه افراد استفاده ببرید و همیشه از خود میپرسید ” آنها چه چیزی دارند که من ندارم؟ چه چیزی آنها را اینگونه شکست ناپذیر ساخته است؟”

افراد شکست ناپذیر مدام به دنبال اعتبار گرفتن نیستند، زیرا به اندازۀ کافی اعتماد بنفس دارند تا آن اعتبار را در خود پیدا کنند. آنها روشها و عاداتی دارند و هرروز این عادات را برای حفظ این اعتماد بنفس دنبال میکنند.

از آنجائیکه شکست ناپذیر بودن نتیجۀ بخت و اقبال نیست میتوان عادات افراد شکست ناپذیر را مورد بررسی قرار داد تا متوجه شویم چه نکاتی در رفتار آنها وجود دارد تا بتوانیم از آنها به نفع خودمان استفاده کنیم.

۱٫ با همه با احترام برخورد میکنند

چه با یک مشتری و چه با یک پیش خدمتِ رستوران افراد شکست ناپذیر بصورت یک عادت همیشگی با احترام و ادب برخورد میکنند. دلیل اینکه آنها با همه با احترام رفتار میکنند این است که آنها خود را از دیگران بهتر نمیبینند و بر این باور هستند که همۀ افراد میتوانند در شرایط بهتر به اوج توانایی خود دست پیدا کنند. همچنین آنها دوست ندارند که در حال رفتار نامناسب با کسی دیده شوند.

 

۲٫ از قانون پلاتینیوم استفاده میکنند

قانون طلایی میگوید: با دیگران به گونه ای رفتار کنید که دوست دارید آنها با شما آنگونه رفتار کنند. این قانون دارای یک نقصِ مهلک است. این قانون تصوّر میکند همه دوست دارند که با آنها به یک شکل برخورد شود. این قانون این اصل را نادیده میگیرد که افراد تحت تأثیر چیزهایی بسیار متفاوتی هستند و به همین مبنا انگیزه های مختلفی نیز دارند. بعضی ها محبوبیت اجتماعی را دوست دارند و برخی هم دوست دارند فقط مورد توجه باشند.

قانون پلاتینیوم میگوید: با هرکسی آنگونه که دوست دارد برخورد کنید. در این قانون این نقص تصحیح شده است. افراد شکست ناپذیر در خواندنِ افراد دیگر بسیار متبحر هستند و میتوانند رفتارشان را به گونه ای تغییر دهند که دیگران احساس راحتی کنند.

 

۳٫ از صحبتهای کوچک گریزان هستند

صحبت های کوتاه و یا کوچک باعث جلوگیری از بوجود آمدن ارتباط احساسی بین افراد میشود. زمانی که شما بصورت ماشینی به کسی نزدیک میشوید و صحبت کوتاهی میکنید ذهن آنها را بصورت ناخودآگاه در حالت تدافعی قرار میدهید. این حالت نمیگذارد یک ارتباط واقعی تولید شود. افراد شکست ناپذیر ارتباطاتی عمیقی حتی در گفتگوهای کوتاهشان با دیگران بر قرار میکنند. علاقۀ خالص آنها به دیگران به آنها کمک میکند تا بتوانند سئوالات خوبی بپرسند و ارتباط مناسبی با قسمتی از زندگی مخاطب خود برقرار سازند.

 

۴٫ تمرکز اصلی شان را برروی افراد میگذارند و بعد چیزهای دیگر

افراد شکست ناپذیر علاقه ای انسانی و معتبر به افرادی که دور و بر آنها هستند دارند. در نتیجه زمان زیادی را صرف فکر کردن دربارۀ خودشان نمیکنند. آنها درگیر این نیستند که دیگران چقدر آنها را دوست دارند زیرا بیشتر تمرکزشان به دوست داشتن دیگران است.

برای اینکه این عادت برای شما نیز کارکرد داشته باشد تلفن همراه خود را به زمین بگذارید و تمرکزتان را بر روی افراد دور و بر خود ببرید. دربارۀ آنچه میگویند فکر کنید و به احساسات آنها اهمیّت دهید. وقتی کسی چیزی دربارۀ خود به شما میگوید با سئوالهایی با پایان باز به آنها نشان دهید که این مسئله برای شما نیز اهمیّت دارد.

 

۵٫ بیش از حد تلاش نمیکنند

افراد شکست ناپذیر هرگز سعی نمیکنند که با تعریف کردن داستان دربارۀ اینکه چقدر آنها معتبر یا باهوش هستند وقت خود و دیگران بگیرند. آنها اصراری بر لاف زدن ندارند و زمانیکه لاف میشنوند مقاومتی نمیکنند.

 

۶٫ تفاوت بین حقیقت و باور را میدانند

آنها با فضل و وقار موضوعات چالش برانگیز را مدیریت میکنند. آنها از اینکه نظرات خود را بگویند احساس کوچک شدن نمیکنند ولی این مسئله را روشن میکنند که اینها فقط نظرات آنها هستند نه حقیقت. چه صحبت دربارۀ گرم شدن کرۀ زمین، سیاست، کمبود غذا در مناطق محروم یا هر مبحث دیگری باشد، این افراد میدانند دیگران ممکن است به اندازۀ آنها باهوش باشند و آنها نیز میتوانند درک متفاوتی از مسائل مختلف داشته باشند.

 

۷٫ موثق صحبت میکنند

همانگونه که از نام آنها برمی آید آنها شکست ناپذیر هستند. هیچکسی مجبور نیست که انرژی بسوزاند و سعی کند یک حدس را در لباس یک حقیقت جلوه دهد. آنها اینکار را انجام نمیدهند زیرا در آن فایده ای نمیبینند.

افراد به سمت انسانهای معتبر و موثق گرایش دارند زیرا میدانند میتوانند به آنها و به گفته هایشان اعتماد کنند.

 

۸٫ قابل اعتماد هستند

افراد قابل اعتماد افرادی شکست ناپذیر هستند. آنها بسیار ساده و آسان همان راهی را میروند که دربارۀ آن صحبت میکنند. قابل اعتماد بودن یک مفهوم ساده است ولی گاهی در اجرا مشکل میشود. برای اینکه بدانید آنها چگونه این خصوصیت خود را نشان میدهند باید بگوییم که هرگز دربارۀ دیگران چیزی بد نمیگویند و همیشه کار صحیح را انجام میدهند حتی اگر این کار برایشان دردناک باشد.

 

همچنین رعایت و توجه به سه نکته نیز الزامی است:

 

با افرادی دوستی کنید که به آینده نگاه دارند و نه گذشته

در صورتی که افراد دور و بر شما از آن دسته باشند که تنها به گذشته فکر می‌کنند و در گذشته مانده‌اند، خیلی سخت می‌توانید در زندگی خود پیشرفت کنید. اما در غیر این صورت شما همواره فرصت این را دارید که با اطرافیان خود میل به آینده داشته باشید و کارهای خلاق انجام دهید.

مشکلات را ساده بگیرید اما فراموش نکنید

برای اینکه فردی توقف ناپذیر باشید نیاز به این دارید که درگیر مسائل روحی غیر ضروری یا مشکلات احساسی نشوید. شما باید تلاش کنید تا دیگران را ببخشید. با این وجود، بخشش به این معنی نیست که مشکل به وجود آمده را فراموش کنید. همچنین به این معنی نیست که در صورت تکرار اشتباهات با همان افراد مسیر را ادامه بدهید.

اهدافی واضح داشته باشید

تحقیقات روانشناسانه بسیاری نشان می‌دهند که اهداف کوتاه مدت به شدت به افراد در مسیر رسیدن به موفقیت انگیزه دهنده هستند. اهداف کوتاه مدت شما می‌توانند به دو صورت نتیجه محور و فرآیند محور تنظیم شوند. مثلا شما می‌توانید تعیین کنید که روزانه ۵۰۰ کلمه بنویسید و همچنین می‌توانید زمانی دقیق را برای نتیجه گیری مشخص کنید. اهداف شما باید با توجه به نتایجی که می‌خواهید تعیین شوند. البته با این وجود باید سعی کنید تا اهداف خود را به اهداف کوچکتر تقسیم کنید تا انگیزه بیشتر برای کسب موفقیت تحصیلی داشته باشید.

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد.موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.