چگونه یک مصاحبه کاری موفق داشته ‌باشیم

چگونه یک مصاحبه کاری موفق داشته ‌باشیم : در گام اول شما باید مدیر منابع انسانی سازمان مورد نظر را روی کاغذ متقاعد کنید که شایسته رفتن به مرحله مصاحبه هستید. اگر این مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارید، در جلسه مصاحبه رئیس آینده خود را رو در رو ملاقات می ‌کنید، آنگاه تنها چند دقیقه کوتاه فرصت دارید تا چنان تاثیر مثبتی بر او بگذارید که از بین تمام کاندیداهای موجود شما را برای آن شغل انتخاب کند.

دِرِک روکر، استاد بازاریابی مدرسه مدیریت کلاگ می‌ گوید: «زمانی که شما در یک جلسه مصاحبه کاری حضور می یابید، در ضعیف ترین حالت خود قرار دارید.» و این می‌ تواند به ضرر شما تمام شود. با این حال او و همکارانش در مطالعه ای که اخیرا انجام داده اند دریافته ‌اند که در چنین شرایط دشواری، فکر کردن به زمانی در گذشته که در اوج قدرت خود قرار داشتید، امکان دارد به مقدار زیادی به شما کمک کند. در این مطالعه متقاضیانی که پیش از تهیه تقاضانامه یا شرکت کردن در مصاحبه خود چند لحظه به زمان قدرت خود فکر کرده اند، نسبت به افرادی که دوران ضعف خود را تصور کرده اند یا اصلا مرور خاصی از گذشته نکردند، به نرخ استخدام بالاتری دست یافته اند.

قدرت در گذشته

روکر با همکاری سایر استادان به مطالعه تأثیر قدرت بر افراد  پرداخت. این محققان در مطالعات خود قادر بودند یک استراتژی آسان طراحی کنند که با به کار بردن آن فرد سریعا احساس قدرت، یا عدم قدرت کند. آنها دریافتند که در شرایط قدرت یا ضعف قرار گرفتن قادر است کاملا بر نحوه رفتار افراد اثر گذار باشد و به آنها اعتماد به نفس، احساس قدرت و کنترل دهد. علاوه بر این افراد با ذهنیتی خوشبینانه تر و رقابتی ‌تر در صحنه حضور می یابند و تسلط در عملشان نمود پیدا می ‌کند.

آگاهی داریم که این موارد خصوصیات کلیدی است که در یک جلسه مصاحبه مورد نیاز است، مخصوصا با توجه به اینکه اغلب افراد در این شرایط به علت فشار و اضطراب عمدتا به میزان قابل توجهی آسیب‌پذیرتر می ‌شوند و سطح اعتماد به نفس و مهارتی پایین ‌تر از حالت معمول خود را به نمایش می‌ گذارند. اما آیا این روش برای تمامی افراد نتیجه مثبتی     می‌ دهد. در ادامه به بررسی این پرسش پرداخته ‌ایم. قدرت سبب بالا رفتن احتمال استخدام شما روی کاغذ می شود.

آزمایش اول روکر و همکارانش روی هشت دانشجوی هلندی بود که از آنها درخواست شده، یک متن کوتاه مرتبط با موضوع «قدرت» در مورد خود بنویسند: نیمی از آنها متنی در مورد زمان قدرت (برای مثال ارتقا در شغل پاره وقت خود) و نیمی دیگر در مورد زمان عدم قدرت خود (برای مثال زمانی که به اجبار به استاد یا صاحب کار خود گزارش کار      داده اند) نوشتند. پس از این متن از آنها درخواست شد تا یک درخواست کاری (برای شغل مدیریت فروش که با تحصیلات آنها همخانی داشته و از نیازمندی ‌های یک روزنامه گرفته شده بود) نیز بنویسند.

پس از پایان کار، درخواست ها از دانشجویان گرفته شد و بین یک گروه دیگر که در مطالعه شرکت داشتند، توزیع شد. این گروه دوم هیچ آگاهی در خصوص متن اولیه دانشجویان در مورد قدرت یا عدم قدرت‌ شان نداشتند. بلکه تنها از آنها خواهش شده بود تا نامه‌ها را مورد مطالعه قرار دهند و نظر دهند که چه کسی یا کسانی از بین آنها برای استخدام مناسب هستند.

با بررسی نتایج محققان این مطالعه متوجه شدند که این گروه عمدتا به سمت متقاضیانی گرایش داشتند که پیش از درخواست، در مورد زمان قدرتمندی خود فکر کرده بودند. این بدین معنی است که آن متن کوتاه غیرمرتبط در مورد احساس قدرتمندی ‌شان سبب شده بود تا درخواست گیراتری ارائه دهند.

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد.موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.