گزیده ای از کتاب “جادوی کار پاره وقت” نوشته ی جیم رآن

گزیده ای از کتاب “جادوی کار پاره وقت” نوشته ی جیم رآن : ابتکار یعنی یافتن راه حلی دیگر.

* بشر قادر است تمام آرمانهای خود را محقق سازد چرا که این آرمانها بوجود آمده اند تا در انسان انگیزش و پویایی ایجاد کنند.

برقراری ارتباط و فن بیان را یاد بگیرید. اینکه چگونه می توان با بیان کلمات مناسب روی انسانهای دیگر تأثیر گذار بود. این بزرگترین هنری است که می توان در دنیا فرا گرفت زیرا  فن بیان ابزاری است برای برقراری ارتباط مؤثر.

آنچه شما در قرن بیست و یکم نیاز دارید در مهارت های نحوه تجارت و مهارت های نحوه زندگی خلاصه می شود. مهارتهای زندگی جزو مهارت راهبری به حساب می آیند و چگونگی هدف گذاری را به ما یاد می دهند. مهارت راهبری همان توانایی انگیزش بخشی به دیگران است. یعنی ترغیب و تشویق افراد برای رسیدن به جایگاهی بالاتر از جایگاه کنونی شان. اکنون به افراد انگیزش دهید تا خود را بهتر، توانگرتر و مستعدتر از آنچه که هستند ببینند و خود را در آینده بجویند.

با انسانهای سزاوار و شایسته کار کنید نه محتاج و نیازمند.

خداوند می گوید اگر برای من قدمی برداری من هم برای تو قدمی بر می دارم. این یک شرط اساسی است. از تو حرکت و از خدا برکت. به تعبیر دیگر اگر حرکت نکنی، برکتی نیز در کار نخواهد بود. این موضوع در فیزیک نیز صادق است: هر واکنشی پی آمد یک کنش است.

اما قدم بعدی آن است که به افراد پیرامون خود یاد دهید که چگونه می توانند شایستگی وقت، توجه و حتی تماس تلفنی شما را داشته باشند. (اگر یک قدم بردارند شما دو قدم بردارید و…)

یا د بگیرید به عنوان یک حمایت کننده سایر افراد را حمایت کنید نه اینکه بار آنها را به دوش بکشید. شما می توانید ۱۰۰۰ نفر را حمایت کنید ولی نمی توانید سه نفر را پشت خود حمل کنید. بعضی از مردم سعی دارند از شما سواری بگیرند و اینجاست که باید از عبارت پیاده شو استفاده کرد. نوزادان وقتی به دنیا می آیند قرار نیست که همیشه دیگران آنها را بغل کنند. یک روزی باید استفاده از پاها را یاد بگیرند حتی اگر زمین بخورند باز باید تلاش کنند.

بالاترین ارزش در زندگی این است که خوب زندگی کنید.

این فهرست کوتاهی است برای زندگی کردن بهتر:

۱- ثمر بخشی: اگر در زندگی چیزی نیافرینید رضایتمندی نخواهید داشت.

۲- دوستان خوب.

۳- معنویت: ما به عنوان اشرف مخلوقات بیاموزیم – عمل کنیم – بیاموزانیم.

۴- هیچ چیز را نادیده نگیرید: حتی بازی، موسیقی، تأتر، سینما و … چرا که همه آنها درسهایی به همراه دارد.

۵- نیروهای نامرئی: از انسانها مراقبت کنید و به آنها انگیزه دهید تا آنها نیز از شما مراقبت کنند و به شما انگیزه دهند. قدرت چیرگی جهان از نیروهای نامرئی سرچشمه می گیرد. در همه عبادت ها آمده است انسان شریف و پاکدامن کسی است که برای انسانهای دیگر اهمیت قائل باشد.

۶- از خدا کمک بخواهید.

همه راهبرهای بزرگ برای اینکه بتوانند تأثیر گذار باشند همواره روی کارایی خودشان کار می کنند. آنها آگاه هستند که به جای اعمال سلطه، مقتدر و توانمند بوده و جای تکبر، غرور به جا داشته و به جای کم رویی، متواضع باشند. موفقیت نتیجه خود راه بری است.

همواره در طول زندگی تان مثل یک دانشجو باشید.

استفاده از دایره لغات وسیع تر بخش مهمی از توانایی های کسی است که می خواهد ارتباط مؤثر برقرار کند.

سه نکته کلیدی برای موفقیت و بزرگی:

۱- هدف گذاری Setting Goal

۲- رشد شخصی.

۳- برنامه ریزی مالی. قانون ۷۰/۳۰٫ ۱۰% پس انداز، ۱۰% سرمایه گذاری و ۱۰% امور خیریه.

وارد عمل شوید: ما نیاز به مسئولیت پذیری شخصی داریم. تنها راه تغییر در هر چیزی برای من این است که خودم تغییر کنم. ما نمی توانیم شرایط را عوض کنیم اما می توانیم نحوه عملکرد خود را تغییر دهیم. توانایی ساختن آینده تنها در دستان خود ماست. به شرط آنکه واقعاً بخواهیم.

هیچ کس نمی تواند یک شبه تغییر کند اما می تواند یک شبه مسیر حرکت خود را تغییر دهد.

نقطه شروع می تواند از یک انزجار شروع شود. انزجار یک احساس منفی است اما می تواند زمانی که در اثر بی پولی و ضعف مالی از خودتان منزجر شده اید تأثیر زیادی روی شما بگذارد. این زمان، زمانی است که دکمه تحول در شما و همه ما میتواند فشرده شود.

تلقین کردن بدون داشتن نظام فکری آغاز یک توهم است. من معتقدم که تلقین کردن به شرط آنکه حقیق باشد مفید است. مثلاً بهترین تلقین در این زمان این است که به خود بگویید ورشکسته هستم. اگر شما ورشکسته هستید هر روز به یخچالتان نگاه کنید و خالی بودن آن را احساس کنید. باید برای ایجاد تغییر در زندگی تان به اندازه کافی بر انگیخته شوید. تا زمانی که شما شرایط حقیقی زندگی تان را نبینید مثبت اندیشی تأثیر زیادی ندارد. گوش دادن به هزاران عبارت تأثیر گذار در ذهن نیمه هشیار،

ناخود آگاه و تکنولوژی های موفقیت مدرن کمکی به شما نمی کند. تنها عبارتی که دراین زمان لازم است تکرار کنید آن است که به خود بگوئید من در زندگی در آن جایگاهی قرار ندارم که می خواهم باشم، یک چیزی در زندگی من درست نیست و آن نگرش اشتباه من است. به محض اینکه این موضوع را فهمیدید زندگی شما کاملاً تغییر خواهد کرد.

برای شروع تغییر در زندگی آیا به میزان مشخصی بر انگیختگی نیاز داریم؟

سخن رانان دانش موفقیت معتقدند که برای تحول در زندگی یک فرد بایستی در او بر انگیختگی زیادی ایجاد کرد اما معتقدند اگر در مسیر اشتباهی قرار داشته باشید و بر انگیخته شوید تنها اتفاقی که می افتد این است که زودتر بدبخت می شوید! نخستین قدم برای تغییر و تحول آن است که از جایگاهی که اکنون قرار دارید ناخشنود باشید و تصور و کوتاهی های خود را بپذیرید. البته این یک تصمیم تلخ و تکان دهنده است زمانی که فهمیدید برای ایجاد تغییرات در زندگی نیازمند نظام فکری جدیدی هستید، می توانید به اندازه کافی بر انگیخته شوید. اما عدم درک این موضوع و صرفاً گفتن ((من فوق العاده هستم و هر روز بهتر می شوم)) هیچ کمکی به شما نمی کند.

دانش بدون نظام فکری درست ارزشی ندارد. ایجاد نظام فکری جدید یعنی ارتقای پیشرفت و بهره وری. غالباً نظام فکری ما الهام گرفته از نظام فکری اطرافیان ماست. از خود بپرسید اطرافیان ما چه کسانی هستند؟ آنها با من چه برخوردی دارند؟ آیا رفتار آنها مناسب است؟ ممکن است شوع روند تغییر ایجاب نماید تا بعضی از افراد دور و بر خود را کنار بگذاریم و بیشتر اوقات خود را با افراد ارزشمند تری سپری نماییم. برای ثروتمند شدن شما باید دور و بر افرادی باشید که در پی ایجاد ثروت هستند.

برای یادگیری کامل و درست تجارت، شما باید راجع به شکست همان قدر بدانید که راجع به موفقیت تحقیق می کنید. بسیار مفید است که پای صحبت افرادی که در تجارت شکست خورده اند بنشینیم.

شکستی که گریبان ما را می گیرد یک مصیبت بزرگ نیست و از غفلت های کوچک ما ناشی می شود. غفلت شروع یک عفونت است، اگر به آن توجه نکنیم باعث بیماری می شود. شکست یعنی تکرار اشتباه در انتخاب ها و تصمیم گیری های کوچک که در هر روز صورت می گیرند. موفقیت پی آمد انجام متناوب اعمال زیر بنایی و ضروری است.

زمانی که در روند موفقیت قرار می گیریم، دوقلوهای کشنده موفقیت یعنی حرص و بی صبری از راه می رسند. حرص به معنای انجام اعمالی است که بهای آن را دیگران باید بپردازند. در حالیکه میل حقیقی به پیشرفت به معنای انجام اعمالی است که در خدمت دیگران باشد. بی صبری یعنی عدم تمایل به انتظار برای گشایش در کارها. اگر برای یک هفته به کارهایتان نظم بدهید . در هفته بعد به دلیل بی صبری دست از نظم بکشید، بزرگترین فرصت ثروتمند شدن را از دست خواهید داد.

این یک کار آسان است هم در درک و هم در انجام دادن. نکته کلیدی آن است که راجع به چیزهای آسان، کوتاهی و غفلت نکنید. آیا خواندن یک کتاب و یا شرکت در یک کلاس کار دشواری است؟

مطالب مرتبط :

راز های موفقیت (بخش سی و دوم)

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد. موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.