۴ مشخصه برای کسب‌ و کارهای عالی و موفق

۴ مشخصه برای کسب‌ و کارهای عالی و موفق : همه‌ می‌دانیم بدون سعی و کوششِ واقعی هیچ موفقیتی در کسب‌ و کار به‌دست نمی‌آید.

به گزارش کالج ملی فنی و حرفه‌ای گرجستان، تاسیسِ یک شرکت موفق، به تلاش متمرکز با همه‌ی ظرفیت‌ها و از جانب همه‌ی سهامداران نیاز دارد. از همه مهم‌تر، رسیدن به این هدف، نیازمندِ یک راهبرد برای موفقیت است که باید همه‌ی افراد درگیر در این مسئله از آن پیروی کنند – از مدیرعامل گرفته تا کارمندان ساعتی با سمت‌ها، سوابق شغلی و تحصیلی متفاوت. یک شرکت برای رسیدن به این هدف باید مشخصات زیر را داشته باشد:

۱. داشتن اهداف واضح و جامع

۴ مشخصه برای کسب‌ و کارهای عالی و موفق : آیا رسیدن به سود و سرمایه‌ی بیش‌تر تنها هدف یک شرکت است؟ با وجود این‌که پاسخِ مثبت به این پرسش، لزوما پاسخِ اشتباهی نیست، ولی اگر کسب پول را تنها نیتِ یک کسب‌ و کار بدانیم، ممکن است شرکت‌مان را به صورت بالقوه به سمت یک فاجعه رهنمون کنیم. بالا بردن آمار فروش قطعا بخش مهمی از موفقیت یک شرکت را تشکیل می‌دهد، ولی برای آن‌که مشخص شود چگونه باید آمار فروش را بالا برد، راهبرد بازاریابی نیز به همان اندازه مهم است.

اعضای یک شرکت معتبر باید قادر باشند محصول یا خدمات‌شان را به جمعیت مخاطب هدف عرضه کنند، و همین‌طور بتوانند به مشتریان‌شان توضیح دهند گواهینامه‌ها و مدارک معتبر محصول یا خدمات‌شان چه فایده‌ای برای آن‌ها دارد. اگر یکی از این سه عامل – داشتن اهداف واضح و جامع، عرضه‌ی محصول یا خدمات‌ به جمعیت مخاطب هدف و توضیح فواید آن محصولات به مشتریان- محقق نشوند، ممکن است شرکت با ریسک عدم تحقق بقیه‌ی عوامل نیز روبه‌رو شود. وقتی اهداف داخلی و یا بین‌المللی یک شرکت به صورت واضح و جامع بیان شود و همه‌ی اعضا نیز ملزم به پیروی از آن باشند، موفقیت طولانی‌مدت برای آن شرکت تضمین خواهد شد.

۲. استعدادهای متنوع

۴ مشخصه برای کسب‌ و کارهای عالی و موفق : هر گروه از افرادی تشکیل شده‌است که دارای تخصص‌هایی در حوزه‌های مختلف هستند. به دلایل گوناگون، وجود این تخصص‌ها برای موفقیت یک شرکت ضروری است. هیچ شخص واحدی نمی‌تواند از پس همه‌ی کارها بربیاید. غیرممکن است یک نفر به تنهایی بتواند امور معادل مربوط به منابع مالی، وب‌گاه، فهرست اموال و راهبرد بازاریابی را مدیریت کند. به علاوه، کارمندان گوناگونی که برای تمرکز بر هر یک از این حوزه‌ها استخدام می‌شوند، ‌با خودشان استعدادها، دانش و ایده‌های منحصر‌به‌فردی را روی میز می‌گذارند که می‌توانند به موفقیت کسب‌ و کار کمک کنند.

مهم‌ترین چیزی که به عنوان رییس یک کسب‌ و کار باید به ذهن‌تان بسپارید، این است که از آن‌جایی‌که هر یک از این متخصصان را به دلیل استعدادهای‌شان در حوزه‌های تخصصی مرتبط، استخدام کرده‌اید، باید به آن‌ها اجازه دهید در حوزه‌های کاری‌شان به اندازه‌ای مستقل باشند که بتوانند استعدادهای‌شان را شکوفا کنند، و به همین ترتیب شرکت‌تان نیز شکوفا شود. گردهم‌آوری افراد متنوع با تخصص‌ها، سوابق شغلی، سوابق تحصیلی، دانش‌های کاربردی مهارتی، تحصیلات غیر رسمی و رسمی گوناگون شرکت را قادر می‌سازد با تمرکز بیش‌تری به اصلاح همه‌ی جنبه‌های کسب‌ و کار بپردازند، و در این کار قدرت بالقوه‌شان را برای موفقیت به حداکثر برسانند.

۳. ماهیت کنجکاو و پیگیر

۴ مشخصه برای کسب‌ و کارهای عالی و موفق : شرکتی که دائما خودش و صنعت‌اش را مورد سوال و انتقاد قرار ندهد محکوم به شکست و رکود است. یک شرکت برای رسیدن به موفقیت – و ادامه‌ی موفقیت‌های‌اش – نیازمند هماهنگی کامل با نظرات و گرایش‌های جاری (هم برخط و هم غیربرخط) است تا بتواند درک بهتری از وضعیت پایگاه مشتریان‌اش داشته باشد. نه تنها یک کسب‌ و کار باید مشتریان‌اش را درک کند، بلکه همواره انعطاف‌پذیر و در خدمت ارزیابی نیازهای آن‌ها باشد. این هدف می‌تواند از طریق درک نیازهای مخاطبان در هر مرحله از تعاملات متقابل میان مجموعه‌ی کسب‌ و کار و مشتریان محقق شود. وقتی یک شرکت نشان دهد حقیقتا می‌خواهد بهترین خدمات ممکن را برای پایگاه مشتریان‌اش فراهم کند، آن‌گاه به مخاطبان وفاداری دست می‌یابد، و هم‌چنین می‌تواند به بهبود وضعیت خدمات‌اش ادامه دهد.

۴. اندیشه‌ی نوآورانه

۴ مشخصه برای کسب‌ و کارهای عالی و موفق : موفق‌ترین کسب‌ و کارها در دنیا هرگز منتظر فرصت‌هایی برای سرمایه‌گذاری و متعاقب آن، رسیدن به موفقیت نماندند؛ آنها خودشان این فرصت‌ها را خلق کردند. ولی، یک بار دیگر باید تکرار کنیم، این هدف هرگز با تکیه‌ی صِرف بر دلارهای قدرتمند محقق نمی‌شود. برای مثال می‌توان به شرکت اَپل اشاره کرد. بیست سال پیش، هیچ نیاز مبرمی به اتصال دائم به دوستان، خانواده و همکاران در کل روز وجود نداشت؛ اپل و شرکت‌های دیگر این نیاز را برای آدم‌ها به وجود آوردند.

درحال‌حاضر تصمیم ندارم مزایا و معایب انقلاب فناوری را بررسی کنم؛ ولی می‌خواهم توجه‌تان را به این نکته جلب کنم که شرکت اپل با بهره بردن از اندیشه‌ی نوآورانه‌اش این امکان را به وجود آورد تا بتوانیم به سرعت با اعضای خانواده‌مان در آن‌ سوی دنیا تماس تصویری برقرار کنیم. شرکت اپل قطعا با خلق آی‌فون، آی‌پاد، و آی‌پد به سود سرشاری رسید، ولی این فناوری‌ها برای مشتریان‌اش ارزش بسیار بالاتری به ارمغان آوردند. یک شرکت با خلق یک نیاز که پیش‌تر وجود نداشته است، می‌تواند با یک تیر چند نشان بزند و به همه‌ی اهداف کسب‌ و کاری‌اش دست پیدا کند.

مطالب مرتبط :

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد.موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.