۵ برداشت اشتباه که شما را از موفقیت باز میدارد

۵ برداشت اشتباه که شما را از موفقیت باز میدارد : در زندگی همه افراد رویاها و اهدافی وجود دارد که میخواهند آنها را بدست بیاورند. اکثر انسانها پیشرفت و موفقیت را دوست دارند و خواستار آن هستند اما به همان اندازه برای رسیدن به موفقیت تلاش نمیکنند و یا اگر تلاشی هم میکنند زمانی که به شکست منجر شود خود را میبازند و از هدفشان دست میکشند.

درحالی که در این میان بسیاری از  انسانها بوده اند که با وجود شکست های پی در پی، مشکلات بزرگ و کوچک و مانع های مختلف باز هم تسلیم نشده اند و برای رسیدن به اهدافشان از انجام هیچ کاری کوتاهی نکردند تا زمانی که طعم شیرین موفقیت را چشیدند.

هنگام شروع برای حرکت در جهت اهدافتان میتوانید شکست ناپذیر باشید و تا پایان مسیر پیش بروید یا مثل برخی از افراد بهانه های مختلف برای انجام ندادن بیاورید. هیچ کسیری بد.ن مانع نیست در هر راهی با مشکلاتی روبرو میشویم اما چه چیز هایی ما را از رسیدن به اهداف و امیالمان باز میدارد و چگونه باید آنهارا برطرف کنیم؟

با تیم تحقیقاتی دنیای ثروت برای دریاف پاسخ این سوال همراه باشید:

۱- وقت کم می آورید و دست می کشید

خیلی ها حسرت این را می خورند که ای کاش زودتر شروع کرده بودند. اما برای سعی و تلاش هیچ وقت دیر نیست.هیچ کسی زمانی برای شما معین نکرده است. افراد زیادی وجود داشته و دارند که در همان زمان که خیلی ها جمله های “«از سن و سال من گذشته»، «وقتش را ندارم»” را میگویند، به موفقیت دست یافتند.

لئوناردو داوینچی وقتی مونالیزا را کشید ۵۱ سالش بود. جیمی ولز نیز ویکی پدیا را در سن ۳۵ سالگی به راه انداخت. به واقع چالش اصلی پیش روی شما سن و سالتان نیست، بلکه این حقیقت است که به اندازه ی کافی به توانایی های خود باور ندارید. اگر واقعاً چیزی را بخواهید، راهش را نیز پیدا خواهید کرد. همین امروز با خودتان قرار بگذارید و یک بار دیگر خود را به پیش برانید.هیچوقت برای شروع دیر نیست.

۲- پول کم می آورید و منصرف می شوید

برای اینکه در کار خود بهترین باشید لازم نیست هرچه پول در دنیا هست در حساب بانکی شما جمع شود. اما اگر ایده یا پروژه ای که دارید تا حد زیادی به سرمایه ی مالی بستگی دارد، لحظه ای که منابع کافی برای پیشبرد آن تمام شود مجبور می شوید فاتحه اش را بخوانید. مثلاً اگر مثل ایلان ماسک پروژه ای فضایی دارید، تعداد شکست هایی که می توانید تاب بیاورید در موفقیت شما تعیین کننده خواهد بود. اما اگر منابع مالی لازم برای تلاش مجدد را در اختیار نداشته باشید باید با پروژه ی خود خداحافظی کنید.

اما خبر خوب این است که برای موفق بودن لازم نیست حتماً روی ماه قدم بگذارید. بدون پول های کلان هم می توانید در کار خود بهترین باشید. اگر موفقیت هدف شماست، مشکل واقعاً پول نیست و بهره مندی از منابع مالی فراوان هم شاید دشواری های دیگری مثل بازار محصول و مشکلات اجرایی را حل نکند.

۳- می ترسید و اصلاً هیچ تلاشی نمی کنید

فرض کنیم نگران و دست تنها هستید. ترس از شکست یکی از بزرگ ترین علل عملی نشدن اغلب ایده هاست. نگرانی طبیعی است، اما نباید شما را از بروز استعداد هایتان منصرف کند و شما را از انجام آن باز دارد.

مارک زوکربرگ در این باره می گوید: «بزرگ ترین خطر، خطر نکردن است. در دنیایی که واقعاً سریع تغییر می کند، تنها استراتژی موجود که مطمئناً به شکست منجر می شود همین است که خطر نکنید».

معنای شهامت نگرانی نداشتن نیست، بلکه غلبه بر آن است. اجازه ندهید ترس بر کارهایتان چیره شود.

۴- مدام در مورد ایده های خود حرف می زنید اما نمی توانید شروع کنید

خیلی از انسانها روز به روز ایده های مختلف در ذهنشان میسازند، به راهکار و راه حل دست میابند.اما پای عمل که میرسد جا میزنند و بهانه میاورند.

حرف زدن را متوقف کنید و دست به کار شوید. ممکن است ایده ی خیلی خوبی در ذهن داشته باشید، اما اگر اقدامی جدی در جهت تحقق آن انجام ندهید ممکن است آن را با خود به گور ببرید. دوست دارید باقی عمر خود را در رویای یک زندگی بهتر سپری کنید یا اینکه همین امروز دست به کار شوید و رویاهایتان را بسازید؟

اگر دست روی دست بگذارید هیچ چیزی تغییر نخواهد کرد. متوسط همیشه طبقه ی امنی بوده است که اغلب انسان ها دوست دارند عمرشان را در آن سپری کنند. اما باید از محدوده ی آسایش خود خارج شوید. شما به تنهایی توان این را دارید که خود را پله ای بالاتر ببرید. با نگاهی به گذشته و حال حاضر متوجه میشوید که بسیاری از  اختراعات و دستاورد های انسلن، توسط افرادی تحقق یافت که دست به کار شدند و هیچوقت تسلیم نشده اند. همان ایده های ذهنی خود را عملی ساختند و امروز آن ایده ها به بزرگترین دست آورد ها تبدیل شده است.

۵- انگیزه تان را از دست می دهید و کاری که شروع کرده اید را هیچ گاه به پایان نمی رسانید

خیلی از آدم ها به راحتی تمرکز خود را از دست می دهند و سراغ کار دیگری می روند. اما همانطور که می شود حدس زد، با دومی هم همین کار را می کنند: شروع می کنند، خسته می شوند، سراغ کار دیگری می روند و کار قبلی را هیچ گاه به پایان نمی رسانند. و همینطور از شاخه ای به شاخه ی دیگر میپرند بدون اینکه که به نتیجه ای برسند.

ایده های شما می توانند هیجان زیادی به زندگی شما ببخشند، اما اگر نتوانید به یک کار بچسبید و روی به پایان رساندن آن متمرکز شوید، شاید هیچ وقت نتوانید به موفقیت ارزشمندی دست پیدا کنید.برای رسیدن به موفقیت پافشاری کنید و از تلاش دست برندارید. به اهدافتان، به چشم یک وظیفه نگاه کنید.

 

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد.موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.