۹ پرسش کلیدی افراد موفق از خود

۹ پرسش کلیدی افراد موفق از خود : شاید برای بعضی از افراد، رسیدن به موفقیت بسیار آسان به نظر برسد اما برای بعضی دیگر، مسیر رسیدن به پیروزی بسیار سخت و طولانی است. از طرفی، بسیاری از افراد گمان می کنند برای نائل آمدن به موفقیت، باید پاسخ همه سوالات را بدانند در حالیکه اصلاً اینطور نیست و افراد موفق با پرسیدن سوال های درست از خودشان، توانسته اند به پیروزی دست یابند.

در ادامه مطلب شما را با ۹ سوالی که این افراد هر روز از خودشان می پرسند آشنا می کنیم. با ما همراه باشید.

انسان ها هر روز انتخاب های مهمی پیش روی خود دارند و همواره بر سر دو راهی تصمیم گیری برای انتخاب مسیر درست قرار می گیرند. اگر شخصی قدرت تصمیم گیری نداشته باشد، اغلب این انتخاب ها به خودی خود انجام شده و معمولاً هم اشتباه از آب در می آیند.

افراد بسیار موفق می دانند، این خودشان هستند که سرنوشتشان را تعیین می کنند و بهترین روش نیز برای پیدا کردن مسیر صحیح، مطرح نمودن برخی پرسش های مهم است که در اینجا این سوالات را از نظر می گذرانیم:

۱- آیا باید این کار را انجام دهم؟

بیشتر کارآفرینان و افراد جاه طلب، بی مهابا از هر فرصتی که به دست بیاورند، استفاده می کنند. این افراد با صرف زمان و انرژی زیاد به سرعت در می یابند که برخی از پروژه ها هیچگاه به موفقیت نمی رسند و یا هیچ دلیل قانع کننده ای برای بازگشت سرمایه در آنها وجود ندارد،. اما افراد بسیار موفق، ارزش وقت، انرژی و سرمایه خود را می دانند؛ آنها می دانند که فقط با آنچه که در اختیار دارند، می توانند کارهای زیادی را انجام دهند.

۲- چه کارهایی را در اولویت قرار دهم؟

یک ذهن پراکنده و غیر منسجم، هیچ فایده ای برایتان ندارد. به یاد داشته باشید افراد بسیار موفق در هر روز، کاری را که می خواهند انجام دهند انتخاب کرده و تمام تمرکز و تلاش خود را روی انجام آن می گذارند. آنها با توجه به شرایط اطرافشان، تمام تلاش خود را می کنند تا کارشان را به نحو احسن انجام دهند. اگر توانستند کاری را زودتر از موعد و با موفقیت به پایان برسانند، به سراغ اولویت بعدی خود می روند.

۳- آیا با این دیدگاه می توانم به اهداف بلند مدت خود برسم؟

اگر تدبیر و آینده نگری نداشته باشید، تمام عمر در حسرت رویاهایتان باقی خواهید ماند. افراد بسیار موفق همواره این اراده را دارند که به اهداف خود برسند؛ این برای آنها یک رویا نیست، بلکه آنها وقت خود را صرف تصمیم گیری برای آینده و همچنین برنامه ریزی برای دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده، می کنند. این افراد به راحتی می توانند به فرصت هایی که برایشان رخ می دهد فکر کرده و برای رسیدن به آنها طرح و برنامه ای بریزند.

۴- چگونه می توانم بازدهی خود را بالاتر ببرم؟

موانع زیادی بر سر راه افزایش بهره وری وجود دارد. بزرگترین مانع این است که شخصی در یک وضعیت شغلی یا در رسیدن به هدفی، به سرعت راضی شده و دست از تلاش برای بهبود و تغییر شرایط بردارد. افراد بسیار موفق همواره می خواهند موثرتر یاد بگیرند، فکر کنند، ارتباط داشته باشند و رهبری کنند. آنها روی بهبود مستمر تمرکز می کنند و کار کردن با آنها به اندازه کافی برای دیگران خوب است.

۵- چگونه می توانم سرگرمی ایجاد کنم؟

تقریباً محال است که بتوانید از هر چیزی سرگرمی درست کنید اما خیلی از سوژه ها هم این قابلیت را دارند که برای بعضی افراد، خنده دار به نظر برسند و هر شخصی این انتخاب را دارد که با کاری که انجام می دهد، سرگرم باشد. افراد بسیار موفق از هیاهو و جنجال ها بیزار و شیفته شادی اند و می دانند چگونه لبخند بزنند و همواره می خواهند از روزشان بیشترین استفاده را ببرند.

۶- چگونه امروز به خودم استراحت دهم؟

معمولاً فعالیت های فیزیکی به تلاش زیادی نیاز دارند اما کارهای فکری باعث استهلاک قوای جسمانی، روحی و احساسی می شود. افراد بسیار موفق از تمام قدرت ذهنی خود بهره می برند و دائماً در حال بازتولید آن هستند. این افراد با استفاده از تکنیک های تمدد اعصاب، استراحت و تفکر عمیق، سعی می کنند تا مقدار زیادی از انرژی فکری خود را برای انجام کارهای روزانه فراهم کنند.

۷- آیا این کار برای بدن من خوب است؟

مشکلات جسمی می توانند تمرکز و انرژی شما را در انجام کارها به شدت کاهش دهند. افراد بسیار موفق می دانند که باید توانایی جسمی خود را در حد مطلوبی نگه دارند تا بتوانند در حرفه خود دائماً فعال و درگیر باشند زیرا در غیر اینصورت بازدهی آنها پایین خواهد آمد. آنها شرایط دشوار را با خود مراقبتی و سالم زندگی کردن، پشت سر می گذارنند.

۸- چه فرد دیگری می تواند این کار را انجام دهد؟

شاید تا به حال این جمله را زیاد شنیده باشید که، نابرده رنج گنج میسر نمی شود؛ در واقع باید بدانید که موفقیت های بزرگ هیچگاه بدون زحمت بدست نمی آیند بلکه باید برای رسیدن به آنها کار و تلاش زیادی کرده و هیچگاه نا امید نشد. به یاد داشته باشید همواره افراد سخت کوش و پر انرژی می توانند به قله های موفقیت دست یابند. این افراد روحیه کار تیمی دارند و از این دیدگاه نیز حمایت می کنند. آنها این تیم ها را ایجاد کرده و رهبری می کنند. در این تیم ها، هرکس روی وظیفه ای مشخص تمرکز داشته و همه برای هدفی واحد تلاش می کنند.

۹- آیا می توانم امروز بقیه را خوشحال کنم؟

هر دستاورد و موفقیتی که بدون سخاوتمندی و قدرشناسی از دیگران باشد، بی ارزش و پوچ است. افراد بسیار موفق تنها زمانی احساس پیروزی می کنند که دیگران نیز در شادی و موفقیت آنها سهیم باشند.

يك ديدگاه

  1. pary_venus64 فروردین ۲۹, ۱۳۹۷ در ۸:۳۴ ق.ظ - پاسخ دادن

    با عرض سلام
    این سوالات واقعا فوق العاده مخصوصا وقتی حجم بالای کار رو پیش روی خودت میبینی واقعا باعث میشه با جواب دادن بهشون مطالب تو ذهنت دسته بندی بشه
    با این سوالات لازم نیست همه کارها رو انجام بدهیم با توجه به محدودیت هایی که داریم زمان و روزمان مدیریت می گردد و نیاز به دانستن تکنیک های خاص و زیاد مدیریت زمان نیست
    سپاسگزار از مطالب مفید و به شدت کاربردی

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد.موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.