۱۵ درس زندگی که در هیچ مدرسه ای یاد نمی دهند

۱۵ درس زندگی که در هیچ مدرسه ای یاد نمی دهند : همگی ما همزمان با تحصیل در مدارس، درسهایی از زندگی نیز می آموزیم که هر دوی آنها مهم است.

مسئله اصلی این است که زندگی پیش از ما هم جریان داشته و ما را هم مانند دیگران در مسیرش با خود خواهد برد و این در حالیست که ما تازه در آغاز یادگیری و کسب معلومات لازم برای زندگی هستیم و تنها امیدواریم که روزی به همه ی جوانب دست پیدا کنیم، پس بطور منطقی دانش ما همیشه عقب تر از زندگی است.

در اینجا به درسهایی از زندگی اشاره میکنیم که براحتی می توانید از آنها بهره بگیرید:

۱- چیزهای بی ارزش را نچشید

طبق گفته ی Richard Carlson ” چیزهای بی ارزش را نچشید “، این به آن معنی است که خیلی از مردم خود را درگیر استرس و به انجام رساندن کارهای بی ارزش می کنند که در نهایت در مقابل اهداف اصلی زندگی، هیچ ارزشی ندارند. زمانیکه آنقدر خود را درگیر این مسائل کوچک می کنیم دیگر جایی برای نیل به آرزوهایمان باقی نگذاشته ایم و از لحظات خود هیچ لذتی نمی بریم.

۲- زندگی غیر قابل پیش بینی می باشد

“زندگی غیر قابل پیش بینی است ” و شاید هر لحظه ما را در فراز و نشیب خود قرار دهد “. فقط بگوییم “هرگز” و بعد مشاهده کنیم چه اتفاقی می افتد. برای مقابله با گره هایی که زندگی در مسیر ما قرار داده است، تنها با ذهنی باز و خوش بین، به آنها خوش آمد بگوییم!

۳-  خسته کننده ترین واژه در هر زبان ” من ” است

بله تصور این است که تکرار این کلمه اعتماد به نفس را بالا خواهد برد. ولی خوب! بیشتر وقتها همه ی آن چیزیی که در مورد خود با تکرار ” من ” توضیح و تعریف می کنیم، واقعیت ندارد! اینکه یک نفر دائما” از خود و فضایل خود تمجید و تفسیر کند، بسیار خسته کننده و یکنواخت است. این حالت “خود محوری ” است نه “اعتماد به نفس “.

۴- انسانیت مهم تر از مادیات است

اهمیت روابط اجتماعی بسیار مهم تر از درجات مادی می باشد که هر کدام از ما در مسیر آرزوها به آنها می رسیم. بدون محبت و عشق و حمایت خانواده و دوستان در زندگی، موفقیت های مادی، خیلی لذت بخش نخواهد بود. با ایجاد تعادل در ملاک های برتری و ارزش های خود، از ثبات زندگی بیشتری بهره خواهیم برد.

۵- به غیر از خودمان، هیچ کس دیگر نمی تواند ما را راضی کند !

رضایت و راحتی ذهن ما تنها به عهده خودمان است ! بله، روابط اجتماعی، زندگیمان را پر بارتر میکند، اما خوب، شاید این روابط به تنهایی باعث شادکامی و رضایت ما نشود.

۶- درجه ی کمال و شخصیت

کمالات برای هر شخص زیباست. کلام و اعمال نیک، به دنبال خود، اعتماد و اطمینان دوستان را در پی دارد. برای رسیدن به این درجه، تلاش کنیم.

۷- بیاموزیم که خود، دیگران و حتی دشمنان خود را ببخشیم

انسان جایز الخطاست، همه ما اشتباه می کنیم، ولی با کینه توزی و یادآوری صدمات گذشته، تنها این خودمان هستیم که از زندگی لذت نمی بریم نه دیگران!

۸- خنده” داروی هر “درد” است

با خوشرویی و تبسم، دردهای خود را درمان کنیم.

۹-  تغذیه خوب، استراحت، ورزش و هوای تازه، را فراموش نکنیم.

سلامتی خود را دست کم نگیریم. با رعایت این نکات، از وضعیت جسمی ایده آل خود، لذت ببریم.

۱۰-  اراده ای مصمم، ما را به هر چیزی که می خواهیم، می رساند

هرگز تسلیم نشویم و به دنبال رسیدن به آرزوها و اهداف خود تلاش کنیم.

۱۱-  تلویزیون، ذهن ما را بیشتر از هر چیزی نابود میکند !

از تلویزیون کناره گیری کنیم و با ورزش، مطالعه و یادگیری، ذهن خود را فعال کنیم.

۱۲-  شکست را بپذیریم

هر کسی در زندگی ممکن است بارها و بارها شکست بخورد. شکست آموزنده است. به ما یاد میدهد که چطور متواضع باشیم و راه درست تری را برای جبران آن انتخاب نماییم. توماس ادیسون با شکستهای متمادی توانست به هدف خود برسد، او میگفت :” من شکست نخوردم، تنها ده ها هزار راه را امتحان کردم که برایم مفید نبود ! و به نتیجه نرسید !”

۱۳-  از اشتباهات دیگران درس عبرت بگیریم

یکی از بودائیان پیر چنین می گوید :” یک مرد دانا کسی است که از اشتباهات خود درسی نیک بیاموزد و اما داناتر کسی است که از اشتباهات دیگران درس عبرت بگیرد”.

۱۴- از محبت به دیگران دریغ نکنیم

زندگی کوتاه است و پایان آن نامعلوم. پس سعی نماییم محبت کنیم تا محبت ببینیم.

۱۵-  آنچنان زندگی کنیم که گویی روز آخر عمرمان است!

همواره سعی کنیم بهترین و مهربان ترین همسر، رفیق و حتی مهربانترین و بهترین رئیس باشیم، تا زمان وداع با این دنیا به دنیایی زیباتر دست یابیم.

تفاوت مدرسه و زندگی

در مدرسه درس می آموزیم و بعد امتحان می دهیم ولی در زندگی ابتدا امتحان خود را پس می دهیم و از آن درس می گیریم!

مطالب مرتبط :

توسط |۱۳۹۷-۶-۱۵ ۱۸:۳۸:۱۷ +۰۰:۰۰دی ۲۸ام, ۱۳۹۶|تصاویر موفقیت, جملات انگیزشی, رشد فردی, موفقیت|۱ ديدگاه

يك ديدگاه

  1. parisa دی ۲۸, ۱۳۹۶ در ۷:۰۱ ب.ظ - پاسخ دادن

    درود فراوان
    فوق العاده بود دقیقاچه نکته عمیق و زیبایی رو در تفاوت مدرسه و زندگی عنوان کردید
    سپاسگزارم.

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد.موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.