۵ راز ضروری موفقیت

۱٫ روی “چرا”ی خودتان کار کنید

۵ راز ضروری موفقیت : همان طور که سیمون سینک میگوید شما اول باید با چرا شروع کنید. اگر می خواهید در بلند مدت موفق شوید باید بدانید چرا میخواهید کاری را انجام دهید. گاهی اوقات این چرا خیلی واضح نیست، و شما باید کنجکاوی بیشتری به منظور یافتن آن به خرج دهید. اما اگر فقط دارید دنبال پول میروید یا دنبال تایید دیگران هستید و فقط میخواهید موفق دیده شوید هرگز جواب چرا را پیدا نخواهید کرد. این انگیزه ها پایدار و موثر نیستند.
“چرا” ی شما مهمترین منبع انگیزه و هدف شماست. شما را به جلو میراند مخصوصا وقتی که به نظر میرسد همه چیز در حال به هم ریختن باشد. سینک میگوید: مردم به اینکه شما چکار میکنید اهمیت نمی دهند بلکه به این که چرا اینکار را انجام می دهید اهمیت می دهند. دانستن چرا، کلید اصلی شناختن مشتریان و مخاطبان اصلی شما در آینده خواهد بود.
فهمیدن چرا و هدف اصلی کار قطعا زمان زیادی لازم دارد اما شروع به گشتن کنید، و به زودی این چرا خودش را به شما نشان خواهد داد.

۲٫ موفقیت تان را تجسم کنید

اصول و مبانی تصویر کردن در همه زمینه ها از ورزش های حرفه ای تا کسب و کار و فراتر از آن همیشه موثر بوده است. افرادی که در اوج قله حرفه ی خود قرار دارند از این ترفند برای عملکرد بهتر استفاده میکنند. هرچقدر شفاف تر بتوانید کاری را که انجام می دهید در ذهن خود تصویرسازی کنید سریعتر و راحتتر خواهید توانست یک مهارت یا عادت جدید را به دست آورید.
تصویر کردن خودتان در حال سپری کردن زندگی مطلوب و انجام دادن کارهایی که دوست دارید کلید اصلی برای طی کردن مسیر زندگی و موفقیت است. البته لازم است بگوییم تصویرسازی به این معنا نیست که تمام وقت در خانه بنشینید و خیال پردازی کنید؛ بلکه به این معناست که باید دید و تصویر خود از آینده را به صورت کاملا محکم جلوی چشمتان نصب کنید و برای آن تلاش کنید.

۳٫ ارتباط موثر برقرار کنید

مهارت های نرم محل اصلی تفاوت بین افراد موفق و افرادی است که مدام آرزوی موفقیت دارند. ارتباط موثر یک مهارت است؛ مهارتی است که نیاز به تمرین فراون دارد و لازم است برای کسب آن شما علاوه بر شناخت دیگران نسبت به خود نیز شناخت خوب و کاملی داشته باشید. قبل از آنکه بخواهید ناخدای کشتی دیگران باشید باید بر کشتی خود تسلط کامل داشته باشید.
زمان های ناامیدی و ناراحتی خود را کاملا بشناسید، بدانید که چطور باید احساسات خود را کنترل کنید. در عین حال لازم است بدانید کی باید بازخورد سازنده و انتقادی ارائه دهید و کی بهتر است که سخنان خود را برای زمان دیگری نگه دارید. ارتباطات یک هنر است و یادگیری و تسلط کامل بر آن زمان لازم دارد

۴٫ از بهبود مداوم دست برندارید

بخشی از فرآیند موفقیت بهینه تر شدن و بهبود مداوم و یادگیری بهترین استفاده از منابع است. روزی که دست از بهتر شدن بردارید هیچ قدمی به سمت موفقیت برنداشته اید فقط در بهترین حالت راکد و ثابت مانده اید. فراموش نکنید که اگر هر روز تنها یک کار حتی جزئی را بهتر انجام دهید و یک مهارت کوچک یاد بگیرید در بلندمدت تفاوت چشمگیری خواهید کرد.
فرآیند توسعه دادن، ساختن و بازسازی کردن بخشی از یک مسیر است که هیچ وقت تمام نمیشود. جستجوی برای روش های بهتر شدن و توسعه مداوم خود یک مهارت واقعا مفید و ضروری است. و مثل هر مهارت دیگری هر چه بیشتر تمرین میکنید در این زمینه بهتر عمل میکنید. امتحان کردن استراتژی های جدید را در دستور کار قراردهید و همکاری کردن در روش های جدید را فراموش نکنید. پیشروها کسانی هستند که مرزها را پشت سر میگذارند، موانع را تخریب میکنند و مسیر خود را در زندگی ایجاد میکنند.

۵٫ پایان هر روز تامل و تفکر کنید

این که در مسیر روزمرگی زندگی مثل یک تردمیل قرار بگیرید و از نقطه ای به نقطه دیگر بروید بدون آن که بدانید چه هدف و برنامه ای دارید و چطور همه چیز به هم مرتبط است عملی بسیار مخرب و فرسایشی است. اما اگر میخواهید به یک موفقیت پایدار و دنباله دار برسید باید در انتهای هر روز به بازتاب و نتیجه اعمال خود فکر کنید.
اگر هر روز ۵ دقیقه را کنار بگذارید تا در نظر بگیرید چه کاری خوب پیش رفت و چه کاری نتیجه خوبی نداد به شما آگاهی خوبی از مشکلاتی که باید با آنها روبرو بشوید خواهد داد. بازتاب و تامل در اتفاقات، چه اگر روزانه؛ چه ماهانه و حتی سالانه باشد یک جزء اساسی از فرآیند پالایش و بهبود و توسعه شخصی در طول زمان است.
بدون بازتاب و تفکر اساسی، شما مثل راننده ای هستید که چشم بند به چشم گذاشته است. یک قدم به عقب برگردید، تصویر بزرگتر را ببینید، حالا میتوانید تصمیمات عاقلانه تری برای ادامه مسیر خود بگیرید.

ثبت ديدگاه

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد.موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.