هوش مالی به روش وارن بافت(بخش دوم)

 •  قراردادهای کاری را طوری انتخاب کنید که انگار دارید دنبال همسر می گردید.

هوش مالی به روش وارن بافت(بخش دوم) : وارن بافت جمله ای بسیار جالب دارد که می گوید: «در جستجو برای یک معامله، ما همان روشی را به کار می بندیم که یک فرد در جستجوی همسر ممکن است استفاده کند. یعنی پیوندی برقرار می کنیم تا چیزی فعال، جذاب، و با ذهن باز را به دست بیاوریم، نه اینکه بخواهیم خودمان را در عجله بیندازیم.»

 • این به آن معناست که بی دلیل به هر معامله ای وارد نشوید و برای انجام هر کاری یک دلیل محکم داشته باشید. صرفا با توجه به اینکه در این معامله پول زیادی بدست می آید کافی نیست! آیا به اینکار علاقه دارید؟ آیا در اینکار تخصص دارید؟ و… بسیاری از افراد این جمله را می گویند که خب تخصص و علاقه را در طول مسیر پیدا می کنم و تماما بدنبال جنبه های مالی قضیه هستند و می خواهیند هرچه سریعتر پای در دنیای ثروت بگذارند و نمی دانند اگر عشق و تخصص قبل از هرکاری وجود نداشته باشد بدون شک چیزی جز شکست و اتلاف زمان در انتظارشان نخواهد بود.

 

 • پیش بینی کنید که آینده چه شکلی خواهد داشت.
  سعی کنید با توجه به نشانه ها آینده را پیش بینی کنید، این بسیار بسیار می تواند به شما برای موفقیت در دنیای ثروت کمک کند. ( در مورد نشانه ها در محصول ” روند خلق رویا ها ” کاملا توضیح داده ام” وارن بافت‌ درباره نگاه به آینده می گوید: من برای سرمایه گذاری دنبال کسب و کارهایی می گردم که بتوانم پیش بینی کنم ۱۰ یا ۱۵ یا ۲۰ سال بعد، چه شکلی خواهند داشت. این به معنای جستجو برای کسب و کارهایی است که در آینده، عملکردی شبیه آنچه امروز دارند داشته باشند اما با این استثنا که بزرگتر شده باشند و در سطح جهانی کار کنند. بنابراین روی فقدان تغییر تمرکز می کنم. برای مثال وقتی به اینترنت نگاه می کنم، سعی می کنم و بالاخره هم تشخیص می دهم که چطور فلان صنعت یا کمپانی می تواند توسط اینترنت تغییر کند یا صدمه ببیند، و بعد، از آن سرمایه گذاری اجتناب می کنم.
 • به افراد، به چشم سرمایه نگاه کنید.
  جمله ای طلایی از زبان وارن بافت به دانشجویان مدیریت ارشد کسب و کار (MBA): «به هم کلاسی های تان نگاه کنید. یکی را که شخصیتش را دوست دارید برای خرید انتخاب کنید و یکی دیگر را که به نظرتان آدم جالبی نیست برای فروش. بعد این ویژگی های دخیل در تصمیم گیری را یادداشت کنید و خواهید دید که هیچ کدام، مادرزادی نیستند بلکه در جریان زندگی به دست می آیند. پس آنها را بنویسید و دنبال کنید.
 • معنی این جمله این است که موفقیت مادر زادی نیست بلکه روندی است که اکثرا آن را درک نکرده اند و درک این روند می تواند به شما کمک کند تا به هرآنچه می خواهید برسید. ( در محصول “روند خلق رویا ها” این روند را بصورت کاملا کاربردی و سادگی توضیح داده ام )

 

 • تشخیص دهید که از چه کسی خوش تان و از چه کسی بدتان می آید.
  وارن بافت درباره هر چیزی نظر مخصوص به خودش را دارد. او اعتقاد دارد: «آدم یا آدم هایی را که بیش از همه تحسین می کنید انتخاب کرده و بعد بنویسید که به چه دلیل آنها را ستایش می کنید. البته نباید اسم خود را در این لیست بنویسید. سپس فهرست افرادی را بنویسید که صادقانه، دو سنت هم برای شما نمی ارزند و ویژگی هایی را که باعث شده از آنها روی گردان شوید را هم یادداشت کنید. اینکار باعث می شود تا دقیقا بتوانید مشخص کنید “در آینده چه زندگی خواهید داشت!!! ”  ( توضیحات کامل پادکست “افراد مثبت-افراد منفی” در بخش رادیو ثروت سایت donyayeservat داده شده است.)

 

 • با افرادی کار کنید که برای شان احترام قائل هستید.
  وارن بافت می گوید: «پیش آمده که من معاملاتی را لغو کنم، فقط چون از افرادی که با انجام معامله مجبور به همکاری باهاشان می شدم، خوشم نیامده بود و البته هیچ دلیلی هم برای تظاهر نداشتم. کار کردن با افرادی که باعث می شوند زخم معده بگیرید به جرأت می گویم شبیه ازدواج کردن با پول و ثروت است. و تحت تمام شرایط کار اشتباهی است، حالا اگر در دنیای ثروت و ثروتمندان هم باشید که دیگر حماقت است.

 

 • موقع استخدام، به سه ویژگی کلیدی افراد نگاه کنید.
  به اعتقاد شما چه کسانی برای وارن بافت کار می کنند؟ او در این باره می گوید: یک بار کسی گفت که در جستجو برای استخدام افراد، دنبال سه کیفیت بگرد: صداقت، آگاهی و انرژی. اگر شخص اولی را نداشت، آن دو تای دیگر تو را خواهد کشت.

 

 • صبور باشید.
  آقای بافت نظر جالبی در مورد صبر دارد، او معتقد است: «فرقی نمی کند چقدر تلاش و استعداد وسط گذاشته باشی، بعضی چیزها فقط زمان می خواهند. نمی شود که ۹ زن باردار بخواهد در یک ماه فرزندی بوجود آورند”.
 • دوستان، این قانون دنیاست که هرچیز به زمان نیاز دارد تا بوجود آید. البته این به آن معنا نیست که آرزو های بزرگ زمان زیاد و آرزوهای کوچک زمان کمتری می خواهند. خیر! این ما هستیم که باید این قوانین را درک کنیم و درک هرچه بهتر،  باعث می شود در روندی قرار گیریم که ساختن دنیای ثروت مانند بازی های زمان کودکی مان می شود.

 

 • با آدم هایی بچرخ که از خودت بهتر هستند.
  وارن بافت و بیل گیتس به این موضوع معتقد هستند که: «ارتباطاتی به وجود بیاور که در آنها، اخلاق و رفتار افراد از خودت بهتر باشد و آن وقت به طور خودکار، در همان مسیر خواهی افتاد. و این واقعیتی است که سرنوشت زندگی انسان را میانگین افرادی رقم می زنند که انسان با آنها می گردد. باور ندارید؟ به دوستانی که بسیار با آنها معاشرت می کنید نگاه کنید و بدنبال نقاط و حوادث مشترک زندگی خود و آنها بگردید. بدون شک از نقاط مشترکتان متحیر خواهید شد.

 

 • از اشتباهات خودت درس بگیرید.
  آقای بافت می گوید: من اشتباهات زیادی کرده ام و در آینده هم اشتباهات زیادی خواهم کرد. این هم بخشی از بازی است. فقط باید اطمینان حاصل کنی که کارهای درست بر اشتباهات چیرگی دارند.

 

 • یعنی خطا و اشتباهات در طول زندگی و در انجام هرکاری وجود دارد و امری اجتناب ناپذیرند ولی این نکته را نباید فراموش کرد که اگر از اشتباهات خود درس نگیریم آنها تبدیل به شکست و نابودی هر هدفی می شوند. پس از اشتباهات درس بگیریم و آن را تکرار نکنیم تا تجربه و اهرمی برای آسان رسیدن ما به تمام اهدافمان شوند.

 

 • قبل از انجام هر کاری،تحقیقات خود را انجام بدهید.
  به اعتقاد آقای بافت، ریسک ها از اینجا ناشی می شوند که ندانی داری چه می کنید. این نکته برای انجام هرکاری بسیار بسیار مهم است که قبل از شروع انجام هرکاری نقاط قوت و ضعف آن کار را بررسی کنید.
 • ببینید احتمال موفقیت شما در انجام اینکار چقدر است؟ اگر کارتان بسیار بزرگ بود باید آن را به اهداف کوچکتر تقسیم بندی کنید و از اصول هدف گذاری در طول مسیر از آن استفاده کنید (در مورد هدفگزاری صحیح و کاربردی در بخش محصولات سایت donyayeservat توضیح داده شده است)

 

 • بدان که تغییر عادت ها زمانبر است.
  “زنجیرهای عادات بسیار سبک تر از آن هستند که حس شوند و در عین حال، بسیار سنگین تر از آن که به راحتی پاره شوند”.
 • مسئله ای که بسیاری از افراد دارند و متاسفانه فکر می کنند همه باورهایی که سالها طول کشیده تا در وجود ما نهادینه شوند را می توان یک شبه تغییر داد و انسان دیگری شد. با اینکه تغییر بارها بسیار سریعتر از زمان بوجود آمدنشان است ولی اینکار هم قطعا زمان خودش را دارد اما نه سالیان زیاد…

 

 

امیدوارم این اصول را با دقت هرچه تمام تر اجرا کرده و بتوانید دنیای ثروت را در زندگی خود هرچه زیباتر خلق کنید.

علیرضا محمدی

مطالب مرتبط :

يك ديدگاه

 1. سید اصغر موسوی آذر ۱۲, ۱۳۹۶ در ۱۱:۲۸ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام و خدا قوت به نظر من تمام صحبتهاشو با دید باز گفته و میخاد بگه که هر چیزی رو که میخای باید براش زمان بزاری و سعی کنی پله به پله بری بالا و در هر مرحله تجربه بدست بیاوری و با اطالاعات بهتری مرحله بعدرو شروع کنی و به همه چی مثل ی قرداد نگاه کنیم البته اگه خوشمون بیاد از اون کار و افرادش

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد.موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.