کتاب مدیر یک دقیقه ای اسپنسر جانسون و کن بلانچارد

کتاب مدیر یک دقیقه ای اسپنسر جانسون و کن بلانچارد : مدیر یک دقیقه ای در حقیقت گرد آوری ساده ای است از چیز هایی که برخی از انسان های دانا به ما آموخته اند و همچنین چیز هایی که ما از یکدیگر آموخته ایم . ما به اهمیت این منابع دانش و آگاهی پی برده ایم و دریافته ایم اشخاصی که تحت مدیریت شما کار می کنند به شما بعنوان یکی از منابع آگاهی و دانایی نگاه می کنند.

مدیریت یک دقیقه ای شامل سه رمز و مرحله  اصلی است.

۱- هدف گذاری یک دقیقه ای: در اینجا آنچه را که باید انجام شود با کارکنان روی هدف ها توافق می شود و خلاصه هدف بطور خلاصه کاملا روی کاغذ آورده می شود عملکرد یا رفتار خوب و درست شناسایی می شود و هر ازگاه در طول روز یک دقیقه صرف عملکرد می شود تا با هدف مطابقت داشته باشد.

کارمندی را در نظر بگیرید که در یک سازمان فعالیت میکند. اگر مدیر این کارمند، هدف را برای ایشان مشخص کند و بعد از هدفگذاری با کمک خود کارمند، راه های رسیدن به آن را پیدا کند ، در این شرایط کارمند دقیقا می داند که برای چه دارد کار میکند و چگونه باید به هدف برسد.

۲-تشویق یا تمجید یک دقیقه ای: وقتی کار درست انجام می شود مدیر کاری را که درست انجام شده دقیقا مشخص می کند و بلافاصله و فورا تمجید را که نباید بیشتر از یک دقیقه وقت صرف شود انجام میدهد.

۳-توبیخ یا تنبیه یک دقیقه ای: مدیر یک دقیقه ای تنبیه اش سی ثانیه طول می کشد و موضوع و علت اشتباه را دقیقا مشخص می کند و به هیچ وجه نه به شخصیت فرد، بلکه عملکرد غلط اشاره دارد  و در نهایت وقتی تمام شد واقعا توبیخ تمام میشود. بعد از توبیخ چند ثانیه سکوت و نهایتا با فرد خاطی دست بدهید تا احساس کند که در کنارش هستید و البته کسی را توبیخ می کنیم که می دانیم توانایی بهتر انجام دادن کار را دارد.

در این کتاب نکاتی در زمینه روابط انسانی آموزش داده میشود ۶ لغت تا یک لغت: «اشتباه از من بود معذرت می خواهم» تا یک لغت «ما» بعنوان جمع و گروه و می رسد به بی اهمیت ترین لغت یعنی «من»مدیر یک دقیقه‌ای سمبلی است که به هر یک از ما یادآوری می‌کند که هر روز یک دقیقه به چهره افرادی که بر آنها مدیریت می‌کنیم نگاه کنیم و به خاطر بسپاریم که آنها مهمترین منابع ما هستند.

وظیفه مدیر این نیست که عبوس بنشیند و دستهایش را بغل بزند و خیره و تند ارزشیابی کند بلکه باید آستینها را بالا بزند و جوابگوی آنچه افرادش برای اجرا نیاز دادر باشد.

کتاب مدیر یک دقیقه ای مانند حس هوای تازه برای مدیران بود. ممکن است به نظر ساده برسد، اما این کتاب بر اساس آخرین یافته های روانشناسی رفتار نوشته شده بود. نبوغ بلانچارد و جانسون، این اطلاعات را در قالب یک داستان جذاب آورده است.

مطالب مرتبط :

توسط |۱۳۹۷-۶-۲۰ ۲۳:۰۶:۴۸ +۰۰:۰۰دی ۲۶ام, ۱۳۹۶|معرفی کتاب|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد.موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.