تفکر برنده و تفکر بازنده

تفکر برنده و تفکر بازنده : افراد ثروتمند با هدف برنده شدن بازی می کنند. افراد فقیر با هدف بازنده نشدن بازی می کنند.

 • ثروتمندان چه کاری انجام می دهند که در همه کار هایشان برنده هستند؟
 • چرا برخی از افراد تا کاری را شروع می کنند شکست می خورند؟
 • چه کاری انجام دهیم که در همه حال برنده واقعی بازی زندگی باشیم؟

روز هایی را بخاطر دارم که که به هرکاری دست میزدم شکست می خوردم. انقدر وضعیت برایم بد بود که قبل از شروع هر کاری می دانستم یا نتیجه نخواهد داد و یا اگر هم نتیجه ای داشته باشد برای من موقتی خواهد بود و جالب اینجا بود که دقیقا همین اتفاق هم می افتاد و من همان نتیجه ای را میگرفتم که فکرش را می کردم! گذشت زمان باعث شد تا کم کم اعتماد به نفسم را از دست بدهم و بجایی برسم که قبول کنم بدشانسی و بد بختی همیشه به دنبالم خواهد بود چون دقیقا نتایج کارم گواه بر این موضوع بود. یکروز که با خودم داشتم فکر می کردم و افکارم را از ابتدا تا انتها مرور میکردم به مسئله بسیار جالبی برخورد کردم و آن این بود که…

 

اگر شما هم به دنبال این موضوع هستید که چرا به هر کاری دست می زنید شکست می خورید  با ما جواب این سوالتان را در پادکست های دنیای ثروت پیدا کنید.

هر معامله‌ای اگر به ضرر یک طرف تمام شود نمیتواند معامله خوبی باشد. معامله مثل روابط بین انسانها می ماند. همه ما به دنبال معامله‌ای هستیم که ماندگار باشد.

آنهایی که من را از قدیم می شناسند، احتمالا میدانند که در بخشی از زندگیم با تدریس ریاضی گذران عمر میکردم و آنجا یاد گرفتم که چگونه میتوان از ریاضیات برای تولید فلسفه های شخصی استفاده کرد.

فلسفه ای که من برای خودم ساختم این بود که هر یک از ابنا بشر روی کره زمین، اندوخته ای دارند از هوش و استعداد و ارتباط و سرمایه و فرصت. اگر با استفاده از هر مدل ریاضی کمی، بتوانیم یک عدد به عنوان ارزش جاری و آینده هر فرد استخراج کنیم، در واقع در بدو هر تعامل هر نفر یک ارزش جاری و آینده مشخص خواهد داشت.

علیرضا محمدی

مطالب مرتبط :

دانلود فایل

توسط |۱۳۹۷-۶-۱۷ ۱۷:۳۵:۲۵ +۰۰:۰۰آبان ۱۵ام, ۱۳۹۶|پادکست|۲ نظر

۲ نظر

 1. سید اصغر موسوی آذر ۱۳, ۱۳۹۶ در ۱:۰۵ ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام خدا قوت دقیقا مثلا رفتار و افکار قبل من و من تمام این صحبتهاتو تجربه کردم و همیشه بازنده بودم بجز بعضی چیزها که من فکر میکردم بهترینم تو اون شرایط و چیزای که دوست داشتم و موفق میشدم مثل ورزش فوتبال که فکر میکردم بازیم خوبه و طوری بود که یارای خودمو دریپل میکردم و مال گذشتس اما صحبتهای شما واقعا متین و یک نوع واقعیت هست و باید تو کل کنیم به خدا طبق فرمایش شما تا به اهدافمون برسیم بی نهایت سپاسگزارم

 2. pary_venus64 آبان ۱۹, ۱۳۹۶ در ۲:۵۷ ب.ظ - پاسخ دادن

  با سلام و عرض خسته نباشید
  من هم جزء کسانی بودم که تفکر بازنده داشتم (البته هنوز ریشه کن نشده ولی پیشرفت قابل توجهی داشتم)، دامن زدن بنده با افکارم به این تفکر بازنده در دو سال اخیر به شدت شرایط من رو بهم زد به شکلی که حتی جرات هدف گذاری رو نداشتم چون به جای بررسی روند کار و شرایط رسیدن به خواسته ام به دنبال دلایلی و یا حضور رقبایی که تأئید کننده عدم موفقیت بنده بودند میگشتم(توضیح اینکه به جای استفاده از قویترین ادم در اون حوزه و حتی کمک گرفتن و پرسیدن دلایل موفقیتش ازش فراری بودم) خلاصه اینکه کار بنده با این نوع تفکر به جایی رسید که دیگه شاید زندگی ام پر از بی هدفی و گذران در گذشته بود نه آینده تا اینکه با آقای محمدی و مشاوره هاشون آشنا شدم و مخصوصا نوع تفکر و قانون لیاقت خیلی خیلی طی این مدت به من کمک کردم که دوباره به زندگی واقعی برگردم دوباره به خواسته هام فکر کنم هدف گذاری کنم و به جای برخورد احساسی با مسائل منطقی با اونها برخورد کنم به بقیه دوستان توصیه میکنم نکات این ویس رو به صورت عملی در زندگی روزمره استفاده کنند مطمئنم مثل من نتایج رو مشاهده خواهید کرد.
  با آرزوی سلامت و سعادت برای تمامی دوستان

ثبت ديدگاه

داستان یک رویا

همه ی قصه از چند سوال شروع شد؛ آیا سرنوشت من از قبل نوشته شده؟ آیا سرنوشت انسان با قلمی جادویی در لوحی  نگاشته شده است؟ با خودم میگفتم که اگر آن قلم و لوح را بیابم حتما طور دیگری سرنوشتم را رقم خواهم زد، با همین افکار سالیانی را در پی آن قلم جادویی و لوح سرنوشتم بودم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم نه لوحی وجود دارد و نه قلمی آری من عمری در پی هیچ رفته بودم در این حال بود که به آسمان نگاه کردم و حقیقت را فهمیدم و متوجه شدم هیچ قدرتی بالاتر از الله نیست و خداوند قادر مطلق است و از همه مهم تر ما هم از او هستیم آری خداوندی که در ماست قادر به تغییر همه چیز است. از آن سالها خیلی میگذرد و من از آن زمان تا به حال زندگی ام را همچون معماری زبر دست ساخته ام و حال تمام آنچه لازمه ی موفقیت و ثروتمند شدن است را در چارچوبی کاربردی و عملی در اختیار شما خواهم گذارد.به ندای من گوش فرا دهید و به آموزه هایم عمل کنید به شما اطمینان میدهم، موفقیت و ثروت کوچکترین دستاوردتان خواهد شد.موفقیت سرنوشت من و توست.”علیرضا محمدی”

سوالات متداول

تمام سعی ما بر این است شیوه های موفقیت و دستیابی به ثروت را به صورت کاملا کاربردی و به دور از شعار آموزش دهیم ما با کوله باری از تجربه در کنارتان خواهیم بود.
بخش عمده ای از محتوای وبسایت و فعالیت های آن بدون پرداخت هزینه ای قابل استفاده برای عموم است، اما برخی از محصولات و خدمات شامل هزینه هایی میباشد برای مشاهده دوره های ما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید.
رسیدن به موفقیت نیازمند یادگیری اصول و مبانی مختلفی میباشد که این اصول مبانی به هیچ وجه ذاتی و ارثی نیستند و میبایست هر فرد برای درست طی کردن مسیر موفقیتش حتما این اصول را آموزش ببیند و به آنها عمل کند تا بتواند سرنوشت دلخواه خود را رقم بزند.البته ما در این راه در کنارتان خواهیم بود و میتوانید روی ما حساب کنید.
ما برعکس تمامی وبسایت های موجود میخواهیم شیوه های موفقیت و کسب ثروت را به صورت کاملا "کاربردی و عملی" به شما آموزش دهیم.از این رو دوره های ارائه شده توسط ما کاملا عملی و کاربردی خواهند بود.
بله.شما هزینه میکنید و حق شما است که همواره از پشتیبانی و مشاوره تیم ما استفاده کنید،ما برای موفقیت شما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.